СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Кадровая документация > Воинский учет на предприятии

Воинский учет на предприятии Ведение воинского учета. Учебные сборы. Срочная военная служба. Мобилизация. Демобилизация

Ответ
 
Опции темы
Старый 28.11.2016, 11:32   #101
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,346
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
И почему общепринятую точку зрения, неизвестно кем и почему принятую, можно принять за НПА?
Потому, что если в соответствующих НПА этот вопрос никак не отражен, а жизнь продолжается, то люди консультируются с профильными госорганами, связываются со своими коллегами, и в результате вырабатывается некое общее правило, по которому все и действуют.
Вот лично вы как в описанных случаях поступаете?
Andry на форуме   Ответить с цитированием
Старый 28.11.2016, 11:59   #102
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,086
Вы сказали Спасибо: 14,799
Поблагодарили 20,163 раз(а) в 9,986 сообщениях
По умолчанию

Некое общее правило в данном серьезном случае - это вопиющая беззаконность!Я полностью согласна с baba_luba:
Цитата:
Сообщение от baba_luba Посмотреть сообщение
Виходячи із ст.119 КЗпП, ...строк укладеного контракту немає значення, гарантії зберігаються у будь-якому випадку.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.

Последний раз редактировалось Мотя; 28.11.2016 в 12:22.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.11.2016, 13:58   #103
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,346
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Некое общее правило в данном серьезном случае - это вопиющая беззаконность!Я полностью согласна с baba_luba:
Мотя, а если контракт заключен на 5 лет, за ним 5 лет будет сохраняться его место работы и зарплата? Я вас правильно понял?
Andry на форуме   Ответить с цитированием
Старый 28.11.2016, 21:47   #104
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,086
Вы сказали Спасибо: 14,799
Поблагодарили 20,163 раз(а) в 9,986 сообщениях
По умолчанию

Андрей! Да!
Но я-то здесь причем?
Так написано в ст.119. Правильно Вы меня поняли или нет - вопрос к законодателю! Не я ваяла сей документ, ей Богу!
Только я, хоть убейте меня семеро, не могу понять - откуда взялись эти полгода? Почему не 7 месяцев? Не полтора года?

И "некое общее правило" - вообще не документ для меня, если честно.
Теперь пусть тот, кто ваял документ и разбирается, а я разбираться не буду. Написали, значит, написали.

Да, будет сохраняться, коль написано... "на строк до закінчення особливого періоду"
А я так думаю, что этот период может продолжиться еще пять лет, может, 10...никто не знает...
А еще, что умиляет: никто не знает, что такое этот самый "особливий період". Под эту марку можно все, что угодно ваять....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
baba_luba (29.11.2016)
Старый 29.11.2016, 10:24   #105
baba_luba
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.01.2013
Сообщений: 46
Вы сказали Спасибо: 17
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня.
Підкажіть ще, будь-ласка, можливо у когось вже була така ситуація, коли мобілізований працівник заключив контракт на 6 місяців, а тепер, коли цей контракт закінчиться (у грудні), планує продовжити службу за новим контрактом ще на 6 місяців. Чи зберігати у такому випадку за ним робоче місце і середній заробіток?
Ст.119 гарантує збереження заробітку "не більше ніж на строк укладеного контракту", а не контрактів?
Яка Ваша думка?
baba_luba вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.11.2016, 11:17   #106
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,346
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от baba_luba Посмотреть сообщение
...Ст.119 гарантує збереження заробітку "не більше ніж на строк укладеного контракту", а не контрактів?
Яка Ваша думка?
Моя думка така - якщо перший укладений контракт закінчився, а працівник бажає продовжувати службу, то з підприємства його потрібно звільняти. Інакше ви йому до самої пенсії будете середній заробіток зберігати...
Andry на форуме   Ответить с цитированием
Старый 29.11.2016, 11:35   #107
DANA13
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 25.06.2015
Сообщений: 525
Вы сказали Спасибо: 157
Поблагодарили 252 раз(а) в 204 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от baba_luba Посмотреть сообщение
планує продовжити службу за новим контрактом ще на 6 місяців. Чи зберігати у такому випадку за ним робоче місце і середній заробіток? Яка Ваша думка?
Моя думка - в діючий редакції КЗППУ немає підстав для звільнення працівника у випадку повторного заключення контракту.
У Вашому випадку я б ще звернулась за роз’ясненням в Мінсоцполітики, Міноборони
DANA13 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.11.2016, 12:36   #108
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,346
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от DANA13 Посмотреть сообщение
Моя думка - в діючий редакції КЗППУ немає підстав для звільнення працівника у випадку повторного заключення контракту.
У Вашому випадку я б ще звернулась за роз’ясненням в Мінсоцполітики, Міноборони
Так роз'яснення вже є:
Цитата:
21.11.2016
Про пільги та гарантії призваним на військову службу
За частиною 2 ст. 119 КЗпП України працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

Згідно із ст. 119 КЗпП України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову.

За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову у зв’язку із прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності у фізичних осіб-підприємців, в яких вони працювали на час призову.

На підставі викладеного, місце роботи, посада та середній заробіток зберігаються за працівниками, які, починаючи з 08.02.2015, уклали контракт на строк:

до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації;
на шість місяців.
Для працівників, які уклали контракт на проходження військової служби на інший період (3, 5, 10 років), гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку чинним законодавством не передбачені. Такі працівники підлягають звільненню на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України.

Ірина Балан

Управління Держпраці

http://hrliga.com/index.php?module=n...=view&id=15261
Але роз'яснення - це все ж не НПА, і тому наші думки різняться...
Andry на форуме   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
baba_luba (29.11.2016), DANA13 (29.11.2016), Olya_Lyashuk (13.12.2016)
Старый 03.02.2017, 09:32   #109
baba_luba
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.01.2013
Сообщений: 46
Вы сказали Спасибо: 17
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня.
Шановні експерти, підкажіть будь ласка, чи правильно я розумію, що на даний час, після останніх змін до ст.119 КЗпП України, внесеними згідно із Законом України від 06.12.2016 р. N 1769-VIII, середній заробіток зберігається для всіх працівників, які заключили контракт на проходження військової служби, незалежно від виду контракту?
baba_luba вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.02.2017, 15:38   #110
DANA13
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 25.06.2015
Сообщений: 525
Вы сказали Спасибо: 157
Поблагодарили 252 раз(а) в 204 сообщениях
По умолчанию

Саме так
DANA13 вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо DANA13 за это полезное сообщение:
baba_luba (06.02.2017)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 14:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»