СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Совместители. Переводы. Перемещения

Совместители. Переводы. Перемещения Совмещение. Совместительство. Временное исполнение обязанностей. Сезонные работники. Перевод. Перемещение. Изменение существенных условий труда

Ответ
 
Опции темы
Старый 24.11.2017, 13:54   #31
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Зовсім заплутадась. а чому сезонного працівника не можна звільнити по 39ст. зезонна робота вона ж на певний строк?
От якраз сезонного працівника можна звільнити і по ст.38, і по ст.39, а от працівника, який працює за строковим трудовим договором, але не є сезонним працівником - лише за ст.39.
Читайте Коментар до КЗпП:
Цитата:
18. Власник зберігає право за своєю ініціативою достроково звільняти працівників, з якими він уклав строкові трудові договори, за наявності підстав для розірвання трудового договору, передбачених статтями 40 і 41 КЗпП, та в інших випадках.
Що ж стосується працівників, що уклали строкові трудові договори, то вони, за загальним правилом, позбавлені можливості розірвати трудовий договір за власною ініціативою...
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (24.11.2017)
Старый 24.11.2017, 14:09   #32
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

так що виходить, якщо ми приймаємо працівника на час відпустки по догляду за дитиною до 3-х років іншого працівника, це є строковий трудовий договір, і при звільненні раніше строків, вказаних при прийомі на роботу це буде 39ст., і лише за умов, вказаних у 39ст.?Пройшла за посиланням, яке ви надали там в тексті зазначається стаття КЗпП 2411, що це?

Последний раз редактировалось Каренина; 24.11.2017 в 14:44.
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.11.2017, 14:46   #33
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
так що виходить, якщо ми приймаємо працівника на час відпустки по догляду за дитиною до 3-х років іншого працівника, це є строковий трудовий договір...
Так, це і є строковий договір!
Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
...і при звільненні раніше строків, вказаних при прийомі на роботу це буде 39ст., і лише за умов, вказаних у 39ст.?
Можна і за ст.38, але лише при наявності підстав, зазначених в ч.1 ст.38, які сідчать про неможливість продовжувати роботу:
Цитата:
...переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин..
А ще можна звільнитися за угодою сторін, тобто п.1 ст 36 КЗпП.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (24.11.2017)
Старый 24.11.2017, 15:15   #34
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

я так розумію перша частина ст. 38 - це перший абзац?Тоді виходить можна і без поважних причин звільняти, треба тільки щоб працівник за 2 тижні попередив? Навіщо тоді взагалі необхідна 39ст.?
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.11.2017, 15:26   #35
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
я так розумію перша частина ст. 38 - це перший абзац?Тоді виходить можна і без поважних причин звільняти, треба тільки щоб працівник за 2 тижні попередив?
Ні, не можна.
У випадку укладення строкового договору порядок звільнення за умови двотижневого попередження не діє.

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Навіщо тоді взагалі необхідна 39ст.?
О!
Бачите, ви і самі прекрасно все зрозуміли - якби ж можна було б звільняти таких працівників на загальних підставах, за їх ініціативою по ст.38 і без поважних причин, а лише за умови попередження за два тижні, то і не було б ніякого сенсу окремою статею (ст.39) встановлювати окремий порядок розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника!
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (24.11.2017)
Старый 24.11.2017, 15:38   #36
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

а якщо немає у працівника поважних причин, просто хоче звільнитися? Вибачаюсь за висловлювання до батареї прив'язати?
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.11.2017, 16:14   #37
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Досвід показує - якщо людина не хоче працювати, то ніхто її не заставить це робити. Так навіщо тоді її тримати?!
Це все одно, що не погоджуватися на розірвання шлюбу, а потім вимагати від колишнього подружжя виконання сімейних обов'язків, посилаючись на те, що за документами ви все ще одружені
По перше, оскільки у переліку поважних причин прописано "з інших поважних причин", то працівнику ніщо не завадить вигадати будь-яку іншу "поважну" причину (наприклад - "мене у вашому офісі привид переслідує, я боюся і не можу так далі працювати!" або "у вас тут клімат мені не подходить, бо сусід увесь час кондіціонер включає, і я мерзну") і вимагати звільнити його за власним бажанням
І що ви його, тримати будете? А він не буден на роботу ходити
А звільните за прогул - так ще і в суд подасть, і будете тоді доводити, що привидів у вас немає, а кондіціонер взагалі не працює, і тому підстав для звільнення не було....
Я взагалі не сторонник утримання таких працівників, хоче звільнитися - то звільніть його, у чому проблема, навіщо вам таке "щастя"?!
Це ще ваше щастя, що працівник взагалі просить його звільнити - зараз взагалі "модно" раптово перестати ходити на роботу, і на дзвінки відповідати - "мені надоїло, я більше не хочу у вас працювати. Заяву писати не хочу, і по трудову книжку не прийду, залиште її собі"
У мене був такий випадок - прийняв на роботу двох друзів, через деякий час один прийшов звільнюватися, тому що вони з другом знайшли іншу роботу, де більше платять. Написав заяву, і сказав, що його товариш теж хоче звільнитися. А на моє питання, а де ж він і чому не пише заяву, відповів - а он сидить на улиці курить, а заяву писати не хоче, бо він взагалі не любить писати!
А ви кажете - не відпускати, до батареї прив'язати...
Тут дай бог аби взагалі заяву написав, щоб потім листи не розсилати і не розшукувати його
P.S. У нас, до речі, взагалі всі звільнюються за угодою сторін....
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (27.11.2017)
Старый 27.11.2017, 13:08   #38
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Дякую за відповіді і за розуміння!!!!! У мене теж є такі екземпляри, які писати не люблять, кажуть «Ти напиши, а я розпишуся......» ОБХОХОЧЕШЬСЯ
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Каренина за это полезное сообщение:
Andry (27.11.2017)
Ответ



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 13:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA