СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 26.11.2010, 10:54   #1
peppermint
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 26.11.2010
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Як відмовити у звільненні по ст.39 КЗпП?

Ситуація наступна:

Заключений договір на управління державним майном з певною особою. (2008 рік) Ця особа не числиться в штаті нашого підприємства. Тобто не являється нашим працівником. Але 2 роки тому з нею був заключений договір на управління державним майном. Державне майно включає в себе недобудований об"єкт (ОНБ - об"єкт незавершеного будівництва). Фактично там тіки є фундамент і більше нічого). Строк дії договору з особою - до моменту приватизації об"єкта. З певних причин цей процес затягнувся до невизначеного часу. Зарплату цій особі має виплачувати підприємство на балансі якого перебував той об"єкт. Але оскільки те підприємство не проводить ніякої діяльності - то особа за якою покладений обов"язок управління державним майном не отримую нічого (зарплати).
Далі...........особа ( їй коло 50 років) подає заяву на звільнення по ст.39 ссилаючись на проблеми зі здоров"ям. Подає при цьому лише медичну довідку про те що він пройшов медичне обстеження і більше нічого. Попередніх лікарняних чи медичних обстежень в особи немає. (ссилається на проблеми з тиском ). Більше ніяких документів не подає. Висновку МСЕК в неї немає бо особа не проходила цю комісію. Примусово направити її на комісію у нас не має повноважень. Особа крім того вимагає при звільненні згідно вказаної статті компенсацію в 30 з гаком тисяч.

Питання чи є законні підстави у відмові особі по звільненні згідно ст.39 ???
Чи законні його вимоги в отриманні компенсації ???
Які пільги передбачені при звільненні з поважних причин ( а чи є в даному випрадку стан здоров"я поважною причиною для звільнення ) ???
Хто ці пільги має оплатити вказаній особі.

П.С.
Я не юрист і не кадровий працівник. Але так сталося що маю завдання отримати всю можливу інформацію по питаннях вказаних вище.
peppermint вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2010, 11:09   #2
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,311
Вы сказали Спасибо: 173
Поблагодарили 1,245 раз(а) в 566 сообщениях
По умолчанию

У Вас з ним укладений ТРУДОВИЙ договір? На які підставі він отримував зарплату?, Де знаходиться його трудова книжка, що в ній зазначено? Які є кадрові накази що до цієї оосби? і ще можу задати багато питань, щоб дати змістовну відповідь.
chsm07@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо chsm07@mail.ru за это полезное сообщение:
Mardge (26.11.2010)
Старый 26.11.2010, 14:13   #3
peppermint
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 26.11.2010
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Трудовий договір не був оформлений, але був оформлений контракт. Трудова теж є....але я до неї доступу не маю. Бо власне кажучи я не кадровий працівник і навіть не юрист (комп. відділ) . Але оскільки мені поставили завдання знайти любу інформацію по такому питанню (при цьому я не володію всією можливою інформацією) - то всі мої потуги зводяться до отримання відповідей через інтернет.
peppermint вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо peppermint за это полезное сообщение:
chsm07@mail.ru (26.11.2010)
Старый 26.11.2010, 14:20   #4
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Восклицание

Направте до нас свого кадровика !
Ми з ним поговоримо однією (спільною) мовою...

Так, на мій погляд, буде скоріше, чесніше і ясніше !
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо anatol_ua за это полезное сообщение:
chsm07@mail.ru (26.11.2010)
Старый 26.11.2010, 14:21   #5
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Глава III
ТРУДОВИЙ ДОГОВІР

Стаття 21. Трудовий договір
Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.
Так як ми не знаємо, про що йдеться у договорі/контракті, не можемо сказати, чи є він трудовим.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
Мотя (26.11.2010)
Старый 26.11.2010, 14:39   #6
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,311
Вы сказали Спасибо: 173
Поблагодарили 1,245 раз(а) в 566 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от peppermint Посмотреть сообщение
Трудовий договір не був оформлений, але був оформлений контракт. Трудова теж є....але я до неї доступу не маю. Бо власне кажучи я не кадровий працівник і навіть не юрист (комп. відділ) . Але оскільки мені поставили завдання знайти любу інформацію по такому питанню (при цьому я не володію всією можливою інформацією) - то всі мої потуги зводяться до отримання відповідей через інтернет.
Зрозуміло. Інформації мало. Поскільки Вы не кадровик, тому... контракт це є особлива форма строкового трудового договору. Тому, будемо вважати, що трудові відносини укладені. Що зазначено в медичній довідці? Може працювати?. Не може працювати? Від цієї інф. залежать подальша консультація.
chsm07@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2010, 16:18   #7
peppermint
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 26.11.2010
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

На рахунок медичної довідки не маю інформації точної. Розумію що по суті мій запит зводиться до.. :піди туди не знаю куди і принеси те не знаю що.

Добре. Змінимо трошки напрям питання.

В особи немає висновку МСЕК. Ми не можемо його примусово направити на МСЕК. Рекомендувати можемо, а примусово направити - ні. Оскільки діло йде до суду - питання наступне:
Чим має керуватися суд щоби направити на комісію (МСЕК). Якою нормою чи взагалі чим ??? Чи може суд задовільнити позов Особи-працівника щодо виплати компенсації по звільненню згідно статті 39. без наявності висновку МСЕК

На жаль кадровика наразі не має (він у відпустці). Питанням цим займається частково юридичний відділ.
peppermint вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2010, 16:37   #8
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Восклицание

Не все тут ясно, але ясно одне - ніякої компенсації працівникові "не положено" !!!
Стаття 44. Вихідна допомога
При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) - у розмірі двох мінімальних заробітних плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) - у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.

Порушення роботодавцем законодавства про працю (КД, ТД) є ? Немає ! Яка вихідна допомога ?
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо anatol_ua за это полезное сообщение:
chsm07@mail.ru (26.11.2010)
Старый 26.11.2010, 16:56   #9
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,311
Вы сказали Спасибо: 173
Поблагодарили 1,245 раз(а) в 566 сообщениях
По умолчанию

Я то згоден з Анатолієм ,але що там у тому контракті написано... стосовно компенсації нам невідомо.
Що мене насторожує, це вибір статті для звільнення, не стандартно, можливо хтось професійно консультує і сума фігурує доволі солідна, також мабудь неспроста.
chsm07@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо chsm07@mail.ru за это полезное сообщение:
anatol_ua (26.11.2010)
Старый 29.11.2010, 10:57   #10
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию Як відмовити у звільненні по ст.39 КЗпП?

Для увольнения справки от врача о том, что человек прошел медицинское обследование, недостаточно. Ст.39 предусматривает расторжение трудового договора в случае болезни работника или инвалидности, что является препятствием для дальнейшего выполнения работы по договору.
Не каждое состояние здоровья служит основанием для перевода или увольнения - трудовой договор расторгается только в том случае, если работник признан полностью нетрудоспособным, либо состояние его здоровья препятствует надлежащему выполнению работы, прежде выполнявшейся данным лицом, либо ему противопоказана данная работа, или выполнение работы при данном состоянии здоровья опасно для остальных работников или обслуживаемых лиц.
Из результатов обычного медицинского обследования вряд ли можно сделать такой вывод. Да, вполне возможно, что во время обследования у работника действительно было повышенное давление, так пусть и берет в этот день больничный, а не увольняется.
Неужели в справке конкретно указано, что высокое давление каким-то образом связано с его трудовой деятельностью?!
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
anatol_ua (29.11.2010), chsm07@mail.ru (29.11.2010)
Ответ



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 04:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA