СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 20.07.2010, 12:53   #11
askim04@mail.ru
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.03.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Уважаемый, anatol_ua.
К сожалению, автора я не сохранила, и вопрос этот был 2-х годичной давности, с которым я сама и столкнулась в своей практике (не благотворительная организация). Относительно авторов-согласна с Вами на все 100% . Что не все авторы, даже в знаменитых профильных журналах печатают верные и толковые вещи. А данная ситуация проверена лично, по сему и дала на нее толкование.
Были проверяющие со всех инстанций и проблем с даным вопросом не возникло.
Уважаемый, chsm07@mail.ru.
Согласна с Вашим доводов. Но тут суть такова, что человек пишет свою волю (в заявлении), а не его заставляют.
Уважаемый, MAZYTIK.
Налоги начислияются при начислении з/п. А не иначе. Если нет зп, нет и налогов.
__________________
Не бойся, если ты один, бойся, если ты - ноль.
askim04@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.07.2010, 13:01   #12
MAZYTIK
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для MAZYTIK
 
Регистрация: 03.06.2010
Адрес: м. КРЕМЕНЧУК
Сообщений: 266
Вы сказали Спасибо: 282
Поблагодарили 210 раз(а) в 98 сообщениях
По умолчанию

Нажаль мені не відомо хто Вас перевіряв! тоді можна б було розмовляти далі!!!!! Але повірте мені в моїй практиці дані питання вирішувалися саме так як зазначено, всі інші відступи від даної норми є не законними.
Звернть увагу також на те, що найкращими спеціалістами в даному питанні є державні інспектори праці!!!

Можливо зверніться до них?.....
MAZYTIK вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.07.2010, 13:35   #13
askim04@mail.ru
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.03.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Думаю, данную рекомендацию следует адресовать автору темы.
__________________
Не бойся, если ты один, бойся, если ты - ноль.

Последний раз редактировалось anatol_ua; 20.07.2010 в 13:48. Причина: лишнее цитирование...
askim04@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.07.2010, 13:49   #14
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Подмигивание

Цитата:
Сообщение от askim04@mail.ru Посмотреть сообщение
Налоги начислияются при начислении з/п. А не иначе. Если нет зп, нет и налогов.
Вот это как раз и ... раздражает налоговую...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.07.2010, 14:35   #15
silvia
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 03.09.2007
Сообщений: 63
Вы сказали Спасибо: 12
Поблагодарили 11 раз(а) в 6 сообщениях
По умолчанию

Дякую усім за відгуки. Буду звертатись у інспекцію з праці, щоб не виникло потім проблем.
silvia вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.07.2010, 16:10   #16
hr3
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для hr3
 
Регистрация: 20.06.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 497
Вы сказали Спасибо: 132
Поблагодарили 541 раз(а) в 211 сообщениях
По умолчанию

Когда-то в процессе аудита я столкнулась с потребностю оправдать невыплату зп директору-собственнику. В поисках нашла вот такую статью. Статья очень старая (упоминание мин зп на момент 1999 года), но суть в содержании ответа этой статьи:

Сьогоднi на запитання вiдповiдає Валерiй КАРЄВ
Бухгалтер, аудитор

Пенсійний фонд - новi нарахування, або Коли вже їм вистачить?
Ми цілком згодні з точкою зору читачів, що не можна ставити платників податків у непевне становище. Якщо бухгалтер не знає, як розраховувати платежі на той час, коли їх вже необхідно було перерахувати, в цій ситуації природна наявність помилок. Таким чином він стає без вини винним.
Тож як залишитися дисциплінованим та чесним платником податків у такій ситуації?
________________________________________
З умовно нарахованої зарплати - реальні гроші
Лист
Шановна редакціє!
Я належу до бухгалтерів, які не можуть похвалитися великим досвідом роботи. Тому нагальні питання, що вимагають термінової відповіді, періодично у мене виникають. Наприклад, зовсім недавня історія. Наше підприємство зареєстроване в Мінському районі м.Києва. Ми не змогли отримати очікуваного кредитування, у зв'язку з чим досі діяльність підприємства не здійснювалася. Але, як звичайно у таких випадках, директор та головний бухгалтер були прийняті за сумісництвом без нарахування заробітної платні.
Нещодавно в Мінському районному відділку Пенсійного фонду мені було заявлено, що я зобов'язана перерахувати до фонду кошти з "умовно" нарахованої заробітної платні в розмірі встановленого мінімуму (74 гривні на місяць на кожного співробітника) за період з 19 серпня по теперішній час.
Коли я спитала у працівників фонду: "Чому я повинна з умовно нарахованої заробітної платні перераховувати реальні гроші до Пенсійного фонду", вони відповіли, що це робиться у відповідності з законом, підписаним Президентом.
Я не можу похвалитися великим досвідом, але на відсутність логіки не скаржусь. Не розумію, чому я повинна сплачувати відрахування з ненарахованих прибутків, чому мінімальна зарплата, яка застосовується відносно постійних співробітників, у даному випадку використовується для розрахунків робітників за сумісництвом?
Що ж мені робити?
Черняк Н., бухгалтер
________________________________________
Нові відрахування до Пенсійного фонду можна не платити. Але лише тим, хто любить ризик
У серпні наших пенсіонерів було ощасливлено новим мінімальним розміром пенсії за віком, що з 01.09.99 р. становить 24,9 грн. Кажуть, що на більше не вистачає грошей, навіть цей мінімум покривати немає чим.
І може виникнути враження, що заходи, які було закладено в Закон "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (№ 967-ХIV від 15.07.99 р.), цілком виправдані.
Цей закон передбачає додаткові надходження до Пенсійного фонду - відрахування із суб'єктів підприємницької діяльності: виробників та імпортерів тютюнових виробів, а також юридичних та фізичних осіб, які бажають придбати нерухомість або користуються стільниковим зв'язком. Окрім того, у законі сказано: "Для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього закону, які мають найманих працiвників, але не здійснюють витрат на оплату їх праці, - сума коштів, що визначається обліково як добуток визначеного законом мінімального розміру заробітної платні на кількість працiвників такого платника збору, на яких здійснюється нарахування заробітної платні".
Тобто суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форми власності, їх об'єднання, бюджетні та громадські установи, організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи, суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, а також їх філіали, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи та розташовані на іншій території, ніж платник зборів, перерахованих у п. 1 та 2 Закону "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", повинні здійснювати наведені вище розрахунки відрахувань до фонду.
Отже, ваше підприємство повністю підпадає під дію цього закону і повинне здійснювати такі відрахування.
Звичайно, можна скаржитися на не зовсім зрозумілі пункти, що суперечать один одному і навіть не пов'язані один з одним. Хоч це навряд чи допоможе. Наприклад, цей пункт не зовсім узгоджується з п.1 ст.2 цього ж закону, який залишився без змін, і в якому сказано, що об'єктом оподаткування є фактичні витрати на оплату праці співробітників. Незрозуміла сама техніка розрахунку.
Якщо працівника прийнято не з перших днів місяця, як робити розрахунок умовної заробітної плати: пропорційно календарним чи робочим дням? А якщо робочим, то виходячи з якого робочого тижня - п'яти- чи шестиденного? І якщо ми нараховуємо співробітникові, який працює за сумісництвом, 3 гривні заробітної плати, то ми вже здійснюємо видатки на оплату праці й не підпадаємо під дію цього закону, або повинні умовно донарахувати 71 гривню тощо.
А щодо логіки... Шукати її в нашому податковому законодавстві - марна праця. Звичайно ж, немає резону здійснювати відрахування від неіснуючих нарахувань. А якщо і є, то лише така, що слугує одній меті: якомога більше і раніше. Чого та куди, гадаю, ви знаєте.
________________________________________
Поради

Перша
Спробуйте скористатися пунктом 18.1 "Інструкції про порядок нарахування та сплати підприємствами, закладами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України", затвердженої самим Пенсійним фондом України 03.06.99 р. (№ 4-6), в якій сказано, що "усі спірні питання, що виникають між платниками зборів та органами Пенсійного фонду, з приводу нарахування збору... вирішуються органами Пенсійного фонду в порядку підпорядкованості або в судовому порядку".
Коротше кажучи, в письмовій формі зверніться до Республіканського Пенсійного фонду з проханням дати пояснення з вашого питання. Як нам відомо, жодної інструкції або пояснення з приводу розрахунків на даний час не існує. І як нам неофіційно повідомили співробітники фонду, ніяких штрафних санкцій до тих, хто не здійснив ці нарахування, до розробки інструкції, застосовано не буде. З усією вірогідністю, ви отримаєте саме таку відповідь, але вже офіційну, що буде для вас на певний час своєрідним щитом.

Друга
Тим, для кого проблеми дорожчі від грошей (у всякому разі тих, які потрібно перерахувати). Якщо ваш принцип: "Сплатив - проблеми нема", порада проста: сплатіть."


Текст нашла в Лиге, но для ТС есть повод задуматься и сделать выводы.
hr3 вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» hr3 за это полезное сообщение:
anatol_ua (20.07.2010), askim04@mail.ru (20.07.2010), Татьяна К. (20.07.2010)
Старый 20.07.2010, 16:17   #17
MAZYTIK
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для MAZYTIK
 
Регистрация: 03.06.2010
Адрес: м. КРЕМЕНЧУК
Сообщений: 266
Вы сказали Спасибо: 282
Поблагодарили 210 раз(а) в 98 сообщениях
По умолчанию

Браво !!!! Відповідь коротка та зрозуміла!!!!!!
MAZYTIK вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.10.2010, 12:18   #18
vvsvvs
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.10.2010
Сообщений: 1
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Стаття 27. Запобігання обмеженню можливості фізичної особи
мати цивільні права та обов'язки

1. Правочин, що обмежує можливість фізичної особи мати не
заборонені законом цивільні права та обов'язки, є нікчемним.


43 ст. Констітуції України передбачається право на оплату праці, а ні на нарахування оплати.

Тому людина нехай, зпочатку, отримає свою оплату, а потім вільно нею розпоряджується.

А, базою оподаткування у нас є дохід. Це те, що стАло доходом (чим можна скористатися на праві власника), а ні те, що ним (доходом) вважається з метою оподаткування.

Той, хто обчислює та перераховує податок, є податковим агентом. Зазвичай це та особа, що повинна зпочатку мати вказану вище базу, яка має стати доходом, перед тім, коли її (цю базу :-)) передадуть працівникові.

Не може людина відмовитись від заробітної плати (якщо це тільки не добровільне обїєднання), тому що вона покладає тягар відповідальності за це відмовлення на іншу особу (работодавця, стосовно його статусу).

Последний раз редактировалось vvsvvs; 25.10.2010 в 23:24.
vvsvvs вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» vvsvvs за это полезное сообщение:
anatol_ua (25.10.2010), MAZYTIK (25.10.2010)
Старый 24.11.2011, 10:58   #19
Сергей Олегович
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 23.11.2011
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 6
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Директор без з/п

Имеет ли право директор ООО (единственное наемное лицо на данный момент) не начислять себе з/п в течении нескольких месяцев?
Сергей Олегович вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.11.2011, 11:01   #20
dautina
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 07.07.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 681
Вы сказали Спасибо: 1,242
Поблагодарили 434 раз(а) в 261 сообщениях
По умолчанию

Основание? У Вас зарегистрировано приостановление деятельности ООО?
dautina вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо dautina за это полезное сообщение:
Ответ



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 06:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA