СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Управление персоналом > Обучение и развитие персонала > В помощь студентам

В помощь студентам Задачи, тесты, вопросы по трудовому законодательству, кадровому делопроизводству и управлению персоналом

Ответ
 
Опции темы
Старый 12.07.2018, 23:45   #1
Преподаватель
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 12.07.2018
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Чи повинен орган місцевого самоврядування укласти контракт?

На комунальне підприємство органу місцевого самоврядування за розпорядженням голови прийняли на роботу виконуючого обов'язки директора. Він вже працює 5-ий місяць. Фактично, він ніби виконує обов'язки директора, але він - не директор. То ж невідомо його посадові обов'язки та відповідальність, бо з ним не укладено контракту, як мали б укласти зі справжнім директором.
Чи повинен з ним орган місцевого самоврядування укласти контракт? (В.О.директора)
Преподаватель вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.07.2018, 10:41   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 8,701
Вы сказали Спасибо: 3,822
Поблагодарили 7,943 раз(а) в 4,617 сообщениях
По умолчанию

Відповідь на це питання ви можете знайти в Статуті комунального підприємства - а ми його не читали, і що там написано про порядок призначення директора і його повноваження, нам невідомо.
Чисто теоретично - так, з директором повинні були укласти контракт, як це передбачено ст. 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.07.2018, 19:48   #3
Преподаватель
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 12.07.2018
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Питання не про директора, а у В.О. директора. В Статуті , звісно, нічого не прописано для в.о.
Преподаватель вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.07.2018, 12:19   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 8,701
Вы сказали Спасибо: 3,822
Поблагодарили 7,943 раз(а) в 4,617 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Преподаватель Посмотреть сообщение
Питання не про директора, а у В.О. директора. В Статуті , звісно, нічого не прописано для в.о.
Я не можу сказати, що там прописано, бо я той Статут не читав.
Цитата:
Сообщение от Преподаватель Посмотреть сообщение
То ж невідомо його посадові обов'язки та відповідальність
Посадові обов'язки та відповідальність директора зазвичай завжди прописані в Статуті. І я щось сумніваюся, що у вас це не так.
Цитата:
Сообщение от Преподаватель Посмотреть сообщение
...з ним не укладено контракту, як мали б укласти зі справжнім директором.
Я не знаю усіх нюансів справи, і не можу тут нічного сказати.
Сама по собі практика призначення працівника виконуючим обов’язки за вакантною посадою допускається у виключних випадках, коли призначення здійснюється вищим органом управління, про це йдеться у п.2 роз’яснення Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.1965 р. № 30/39.:
Цитата:
2. Назначение работника исполняющим обязанности по вакантной должности не допускается. Это возможно только по должности, назначение на которую производится вышестоящим органом управления.
В этом случае руководитель предприятия, учреждения, организации обязан не позднее месячного срока со дня принятия трудящегося на работу представить в вышестоящий орган управления документы для его назначения на должность. Этот орган в месячный срок со дня получения документов должен рассмотреть вопрос и сообщить руководителю о результатах.
Тобто, як бачите, це питання з призначенням директора повинні були розглянути протягом 1-2 місяців, і чому цього не сталося - про те мені не відомо
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Мотя (29.07.2018)
Старый 06.08.2018, 15:45   #5
tinkara
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для tinkara
 
Регистрация: 09.01.2007
Сообщений: 233
Вы сказали Спасибо: 33
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня! Якщо в Статуті товариства зазначено, що з керівником укладається Контракт, а прийнято директора без нього, це буде порушенням? І що це тягне? І ще, чи є обов яковим за 2 місяці повідомляти про укладання Контракту вже працюючого директора? Дуже дякую!
tinkara вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.08.2018, 16:13   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 8,701
Вы сказали Спасибо: 3,822
Поблагодарили 7,943 раз(а) в 4,617 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от tinkara Посмотреть сообщение
Якщо в Статуті товариства зазначено, що з керівником укладається Контракт, а прийнято директора без нього, це буде порушенням?
Так, це буде порушенням.
Цитата:
Сообщение от tinkara Посмотреть сообщение
І що це тягне?
Це тягне значні моральні страждання
Цитата:
Сообщение от tinkara Посмотреть сообщение
І ще, чи є обов яковим за 2 місяці повідомляти про укладання Контракту вже працюючого директора?
Я щось не зрозумів, про що йдеться мова?
Чи може ви маєте на увазі повідомити вже працюючому директору про те, що з ним через 2 місяці має бути укладений контракт?!
Так наказ про вступ на посаду директора повинен бути виданий саме на підставі укладеного контакту...
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
tinkara (07.08.2018)
Старый 07.08.2018, 09:42   #7
tinkara
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для tinkara
 
Регистрация: 09.01.2007
Сообщений: 233
Вы сказали Спасибо: 33
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

наказ був виданий без укладеного контракту!) а тепер треба контракт, от і питання, "де його взяти"))
tinkara вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.08.2018, 12:03   #8
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 8,701
Вы сказали Спасибо: 3,822
Поблагодарили 7,943 раз(а) в 4,617 сообщениях
По умолчанию

Я вам написав особисте повідомлення, читайте.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
tinkara (07.08.2018)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 20:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2018 © «МЕДИА-ПРО» 2018 © «HR-Лига»