СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Социальное страхование и пенсионное обеспечение

Социальное страхование и пенсионное обеспечение Временная нетрудоспособность. Беременность и роды. Комиссия по соцстраху. Путевки на санаторно-курортное лечение. Новогодние подарки от соцстраха. Взаимоотношения с Центром занятости. Трудовой стаж. Страховой стаж. Исчисление стажа. Виды пенсий. Размеры пенсии. Надбавки к пенсии. Перерасчет пенсии

Ответ
 
Опции темы
Старый 18.08.2009, 15:46   #1
TRIASTR888
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.07.2009
Адрес: Одесса
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Пенсия досрочно

Коллеги! Помогите . Уход на пенсию за полтора года .При каких условиях это возможно .
Спасибо
TRIASTR888 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2009, 15:56   #2
Татьяна ЗБФ
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 18.03.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 6
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Я хоть и не эксперт но отвечу - сокращение.
Татьяна ЗБФ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2009, 16:50   #3
TRIASTR888
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.07.2009
Адрес: Одесса
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Это госслужба. Раньше можно было сокращать за полтора года , затем в 2008 году в бюджете не предусмотрели такие выплаты. Сейчас вроде бы можно по состоянию здоровья, через ЦЗ. Я хотела бы совет специалиста который проводил эту процедуру .
TRIASTR888 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2009, 21:40   #4
TRIASTR888
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.07.2009
Адрес: Одесса
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Благодарю всех за участие , я нашла !
Делюсь
Господа! Предлагаю Вашему вниманию мою переписку (электронную)с Областным центром занятости и образчик бюрократии. " Першого червня 2009 р. мене було звільнено за ст. 40 п.1) КЗПП України ( скорочення штатів) за одинадцять місяців до досягнення мною пенсійного віку; 02.06.09 мене було зареєстровано у ... центрі зайнятості як такого, що шукає роботу. У мене наявний необхідний загальний трудовий стаж, що становить майже 42 роки з урахуванням навчання у вищому навчальному закладі ( стаціонар). Протягом семи днів з дня реєстрації мене як безробітного міський центр зайнятості не запропонував мені підходящої роботи.
Керуючись підпунктом г) пункту 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення», дію якої було відновлено Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп) (щодо гарантії права на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку осіб передпенсійного віку), мною була подана письмова заява з проханням про видачу клопотання про дострокове призначення мені пенсії органами Пенсійного Фонду України. Однак, ні на усні ні на письмові мої звернення відповіді я не отримав. Прошу Вашого пояснення, яким чином я можу добитись задоволення моїх вимог щодо реалізації моїх прав, гарантованих ст. 45 Конституції України, Законами України, зокрема Законом України «Про зайнятість населення» ( ст.26, п.1 г)).

Відповідь:
Консультант: Відділ організації сприяння працевлаштувнню ..... обласного центру зайнятості
Дата/час: 10.07.2009 09:17
Текст відповідi:

Особи передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію), котрі звернулися за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості мають право, відповідно до ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення", скористатися додатковими гарантіями щодо працевлаштування на заброньовані робочі місця. Допомога з безробіття для таких осіб призначається терміном до 720 календарних днів.
Окрім цього повідомляємо, що право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, за умови додержання вимог підпункту "г" частини першої пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення" мають особи передпенсійного віку, яким на день вивільнення, згідно з пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України, до досягнення пенсійного віку залишилося не більше півтора року, та для яких на ринку праці відсутня прийнятна робота. З огляду на наявний у Вас професійний досвід, можливості Вашого працевлаштування є реальними, оскільки на ринку праці м. .... часто бувають пропозиції прийнятної для Вас роботи.
Принагідно повідомляємо, що відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в періоди, з яких складається страховий стаж входить період, протягом якого особа, котра підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу з безробіття (окрім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.
Сподіваємося, що спільними зусиллями питання Вашого працевлаштування буде вирішено у стислі терміни".
TRIASTR888 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.10.2009, 10:57   #5
magnum
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для magnum
 
Регистрация: 20.10.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 565
Вы сказали Спасибо: 336
Поблагодарили 186 раз(а) в 97 сообщениях
По умолчанию

Никогда не сталкивалась с понятием "40-ка % пенсия". Что это за вид пенсии?
__________________
Let happen whatever would happen.
magnum вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.10.2009, 12:04   #6
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от magnum Посмотреть сообщение
Никогда не сталкивалась с понятием "40-ка % пенсия". Что это за вид пенсии?
Таки столкнулись! Интересно где?
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.10.2009, 13:40   #7
magnum
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для magnum
 
Регистрация: 20.10.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 565
Вы сказали Спасибо: 336
Поблагодарили 186 раз(а) в 97 сообщениях
По умолчанию

Ко мне обратилась знакомая и попросила помочь. Ей 46 лет и стаж работы составляет приблизительно 27 лет (льгот нет). Последние пол-года она нигде не работает, т.к.живет в Эвропе (виза невесты). Общается там с "нашими" они утверждают, что оформили на Украине такую пенсию. Вот и просит человек помочь, а я даже о таком не слышала.....
__________________
Let happen whatever would happen.
magnum вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.10.2009, 13:44   #8
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Скажу чесно, також про таке не чула. Можливо, Пенсійний допоможе... або здивується.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.10.2009, 14:16   #9
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Счастье

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про пенсійне забезпечення
Стаття 2. Види державних пенсій
За цим Законом призначаються:
а) трудові пенсії:
за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років

Стаття 92. Виплата пенсій громадянам, які виїхали за кордон
Громадянам, які виїхали на постійне проживання за кордон, пенсії не призначаються.
Пенсії, призначені в Україні до виїзду на постійне проживання за кордон, виплачуються за 6 місяців наперед перед від’їздом за кордон. За час перебування цих громадян за кордоном виплачуються тільки пенсії, призначені внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання.
Порядок переведення пенсій, призначених внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, в інші країни визначається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 93. Громадяни, які мають право на соціальну пенсію
Соціальні пенсії призначаються і виплачуються непрацюючим громадянам, крім інвалідів з дитинства, при відсутності права на трудову пенсію:
інвалідам I і II груп, у тому числі інвалідам з дитинства, а також інвалідам III групи;
особам, які досягли віку: чоловіки — 60 років, жінки — 55 років;
дітям — у разі втрати годувальника (пункт “а” статті 37);
дітям-інвалідам віком до 16 років.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо anatol_ua за это полезное сообщение:
Trine (17.12.2009)
Старый 22.10.2009, 14:48   #10
Merilin
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Merilin
 
Регистрация: 19.02.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 43
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Забавно. А вообще с таким уже сталкивалась. Человека могли бы отправить на пенсию досрочно, но по каким-то личным причинам ЦЗ, которых мне не понять, они гоняли несчастного полгода по предприятиям. Ест-но его нигде не брали, да он особо и не стремился. Пока к нам не зашел. А так вообще-то странные люди - даже не пытаются в ПФ обратиться и узнать, что положено, а что - нет. Мне этот ЦЗ уже в печенках (не обижайтесь, коллеги из ЦЗ). Новая фишка с прошлого года для выпускников ПТУ - устройтесь, отработайте месяц и увольняйтесь. Объясните мне, лаптю, это зачем??? Предприятие теряет работника, а человек - работу.
__________________
Кто бросает грязью в солнце, тому она падает на голову.
Merilin вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 23:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA