СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Кадровая документация

Кадровая документация Штатное расписание. Ведение личных дел. Документы о структуре компании. Номенклатура дел. Регистрация документов. Хранение документов. Передача дел в архив. Журналы, книги. Положения, инструкции. Справки, выписки, характеристики

Ответ
 
Опции темы
Старый 02.12.2019, 13:20   #1161
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Я уверена, что у вашего знакомого есть все: руки, ноги, голова, даже, комп и интернет.
Быть может, пусть, человек сам задает вопросы и сам читает ответы на свои вопросы и сам трактует эти ответы, как и законы?
але є одне але. знайомий 45го року народження. і як я казав, з інетом на ви і пошепки.

Цитата:
Вы - повернете законы в свою пользу, а Ваш знакомый - повернет так, как сам повернет, а не как Вы!
Или Вы хотите навязать своему знакомому Вашу точку зрения?
коли мова про мене особисто, я додержуюся своєї точки зору, яка, доречі, лежить у правовому полі. попередня наша дискусія, стосовно того, що замісь брати на роботу по ТД, ми оформилися, як ФОП 3ї групи, які орендують площу для ведення своєї господарської діяльності, аж ніяк не суперечить чинному Законодавству України і жодним разом його не порушує. Якщо ЗУ дозволяє так робити, чому я не маю цим користатися?
Щодо знайомого, він питає, я для нього шукаю інфу. З чого Ви взяли, що я маю йому навязувати свою точку зору. Є ЗУ, хай сам робить висновки. Проблема ж не в тому, як я трактую законодавство, а в тому, що ситуація дуже цікава. Начеб-то керівник в ОСББ, начебто зареєстрований у держреєстрі, начебто ПРАЦЮЄ, але враховуючи діюче Законодавство, всі діі правління законні і людина без зарплатні залишилася. Що каже ЗУ про це? Не може людина працювати безоплатно, заборонене це? А виявляється, що в данному випадку може?

Цитата:
Но мне кажется, что Ваш знакомый не в яслях, где дети следуют каждому слову воспитателя в силу своей неразумности, а взрослый человек, который должен сам думать и сам размышлять, а не жить Вашими размышлениями!
я там вище написав, що не збираюся літній людині щось пояснювати і трактувати ЗУ, оскільки це мене особисто не стосується.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.12.2019, 13:34   #1162
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Все вірно.
У штатному розписі ОСББ посада голови правління відсутня, тому з ним не можна укладати трудовий договір, і, відповідно, не можна начисляти зарплату.
з цим ясно. у людини дійсно не оформлювалася ані трудова книжка, ані трудовий договір. Виходить, що керівник є, посадову інструкцію виконує, а зарплатню начисляти йому неможна. Але:

Цитата:
Ніякої заяви про роботу на громадських засадах голова правління писати не повинен, а про те, що він виконує обов’язки на громадських засадах, повинно бути зазначено в Статуті ОСББ.
а ось тут, як раз цікавіше. В Статуті ОСББ не вказано, що керівник (голова правління ОСББ) працює на громадських засадах. При цьому, також нема і Протоколу зборів правління ОСББ, де б йшлося про те, що обраний Голова правління ОСББ, має працювати на громадських засадах. Тобто, згадки про те, що обраний Голова правління має працювати на громадських засадах ніде немає. При цьому, на всіх фінансових документах, розпорядженнях та наказах стоїть підпис голови правління та печатка осбб. Право першого підпису, ясна річ, оформлювали. Що в такому випадку каже ЗУ?
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.12.2019, 13:42   #1163
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
знайомий 45го року народження.
Тогда понятно, вполне.
С инетом не в ладах, естественно...
Зато в остальном - бравый хлопец!
Приветствую! В 75-то лет....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.12.2019, 13:51   #1164
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...Начеб-то керівник в ОСББ, начебто зареєстрований у держреєстрі, начебто ПРАЦЮЄ, але враховуючи діюче Законодавство, всі діі правління законні і людина без зарплатні залишилася
Людина не "залишилася" без зарплати - її людині ніхто і не обіцяв, і вона свідомо шла на це і знала, що буде працювати на громадських засадах і безоплатно.

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Що каже ЗУ про це? Не може людина працювати безоплатно, заборонене це? А виявляється, що в данному випадку може?
ЗУ про це каже, що норми трудового законодавства не поширюються на тих, хто працює на громадських засадах, і з ними не укладається трудовий договір.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
olddem (02.12.2019)
Старый 02.12.2019, 14:01   #1165
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Тогда понятно, вполне.
С инетом не в ладах, естественно...
Зато в остальном - бравый хлопец!
Приветствую! В 75-то лет....
намагаюся йому допомогти. в тому ОСББ ситуація печальна. Є бувший депутат міськради, такий собі, сірий кардинал. Член правління. Зібрав "своїх", "правильних" членів правління, сіли на шию Голові правління і поганяють. Грубо кажучи, вимагають за 10 грн купувати кілограм мяса. Це фігурально, ясна річ. Людина рік була без зарплатні. Потім, через рік, коли затвердили штатний розпис вже з посадовою одиницею "керівник", дали мінімалку. Навішали на нього купу додаткових обовязків. Він і голова, і головний інженер і чорт ще що. І все це без внутрішнього суміщення, за одну мінімалку. В нього двірник - інвалід, глухоніма. Так вона і двірник, і прибиральниця, і садівник. І теж без внутрішнього суміщення. І теж за один мінімальний оклад. А отой "сірий кардинал" ходить і тільки гайки закручує. А людині, як ви правильно порахували, вже 75. Людина має 6ть професій і високі розряди. А об неї ноги витирають. От я вирішив трохи допомогти із пошуком інфи по ЗУ, аби людина якось у правовому полі змогла відстояти свої права. Ви ж знаєте, що ОСББ, то таке дуже особливе утворення. Ось, рию інфу де можу.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.12.2019, 14:05   #1166
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Людина не "залишилася" без зарплати - її людині ніхто і не обіцяв, і вона свідомо шла на це і знала, що буде працювати на громадських засадах і безоплатно.
скоріше так - поставили перед фактом. що зп не буде. людина йшла на посаду, їй обіцяли зарплату. а по факту викрутили все так ,як я описав. а за рахунок того, що людині рік не виплачували зарплату, покрили борги осбб перед постачальниками послуг.


Цитата:
ЗУ про це каже, що норми трудового законодавства не поширюються на тих, хто працює на громадських засадах, і з ними не укладається трудовий договір.
ви згадували, про Статут і що там має бути вказано, про роботу на громадських засадах. Цього там нема. Що з цього виходить? Я так розумію, що це не важливо, вказано у статуті про громадські засади, чи не вказано. Виходить, нема посади, нема зп. Правильно? і в цьому випадку неважливо, що людина зареєстрована у держреєстрі як керівник. Тобто, ЗУ каже, що для отримання зарплатні, має бути затверджена у відповідності із ЗУ відповідна посада. Якщо посади нема, зарплатню не отримують.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.12.2019, 15:12   #1167
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
скоріше так - поставили перед фактом. що зп не буде. людина йшла на посаду, їй обіцяли зарплату. а по факту викрутили все так ,як я описав. а за рахунок того, що людині рік не виплачували зарплату, покрили борги осбб перед постачальниками послуг
Хто і як йому обіцяв зарплату?
Ви мені вибачте, але проживши на світі 75 років людина мала б розуміти, що усні обіцянки нічого не варті і що будь-які умови роботи і розмір заробітної плати, яку мають заплатити за цю роботу, однозначно повинні бути десь зафіксовані (в статуті, протоколі, контракті або в трудовому договорі...).
І при цьому будь-яка адекватна людина не буде рік (!) працювати без зарплати, тішачись лише обіцянками, що колись та заплатять

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
ви згадували, про Статут і що там має бути вказано, про роботу на громадських засадах. Цього там нема. Що з цього виходить? Я так розумію, що це не важливо, вказано у статуті про громадські засади, чи не вказано
Я багато чого згадував, але більше інфрмації, чим мені вже було відомо про ваше ОСББ, я так і не отримав
Тому ідемо від зворотнього: де, в якому документі взагалі вказано, що Голові ОСББ мають платити заробітну плату?
На чому грунтуються його претензії, і чому він рік працював без оплати, а тепер раптово вирішив, що йому повинні платити?
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Виходить, нема посади, нема зп. Правильно? і в цьому випадку неважливо, що людина зареєстрована у держреєстрі як керівник. Тобто, ЗУ каже, що для отримання зарплатні, має бути затверджена у відповідності із ЗУ відповідна посада. Якщо посади нема, зарплатню не отримують.
Саме так я і бачу.
В штатному розписі вказані посади і вказані посадові оклади, і в кошторисі ОСББ повинні бути виділені кошти для цих виплат.
І якщо ні штатним розписом, ні будь яким іншим документов не передбачено виділення цих коштів - то звідки взяти гроші на зарплату?!
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
… Є бувший депутат міськради, такийсобі, сірий кардинал. Член правління. Зібрав "своїх","правильних" членів правління, сіли на шию Голові правління іпоганяють
Ваш Голова людина дієздатна, має певний життєвий досвід і давно мав би задати собі питання – а чому цей «сірий кардинал» сам не хоче стати Головоюправління?
Чи не тому, що він сам не хоче ніде світитися, і тому йомупотрібен «зіц-предсєдатєль Фунт»?
Сіли на шию і поганяють – то йди з цієї посади, хто тебе тримає? Нехай шукаютьіншого дурня...
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Людина рік була без зарплатні. Потім,через рік, коли затвердили штатний розпис вже з посадовою одиницею"керівник", дали мінімалку. Навішали на нього купу додатковихобовязків. Він і голова, і головний інженер і чорт ще що. І все це безвнутрішнього суміщення, за одну мінімалку.
Ви так пишете, неначе б то мова йдетьсяпро двірника, а не Голову правління!
Хто його заставляв працювати без грошей за мінімалку?
Як можна навішати на Голову правління «купу додатковихобов’язків» без його на те згоди???
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
…отой "сірий кардинал"ходить і тільки гайки закручує. А людині, як ви правильно порахували, вже 75.Людина має 6ть професій і високі розряди. А об неї ноги витирають. От я вирішивтрохи допомогти із пошуком інфи по ЗУ, аби людина якось у правовому полі змоглавідстояти свої права
Ноги об нього витирають, бо він дозволяєце робити – ніякі «правові поля» не змусять людину думати своєю головою.
І допомогти йому відстоювати свої права ви ніяк не зможете, тому що йому самомуце все байдуже.

Последний раз редактировалось Andry; 02.12.2019 в 16:17.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.12.2019, 20:34   #1168
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Ноги об нього витирають, бо він дозволяєце робити – ніякі «правові поля» не змусять людину думати своєю головою.
І допомогти йому відстоювати свої права ви ніяк не зможете, тому що йому самомуце все байдуже.
нема сенсу розповідати сумну історію цого чоловіка. Є факт. Я запитався. Я отримав відповіді, тому не маю бажання забруднювати цю тему. Але ось у цій цитаті, ви праві на 100%.
Він би і радий піти, але не може. Бо це ОСББ. Звільнитися по КЗпП він може, але з державного реєстру він буде видалений лише тоді, коли прийде новий Голова. А нового нема. Тому, з одного боку він може звільнитися, з іншого, відповідальність на ньому, поки він записаний у держрєестрі. Тому вимушений поки що приймати участь у господарській діялності ОСББ, підписувати документи і т.д. Ну а правління ясна річ його гнобить. Тому і шукаємо законні методи, як цього позбавитися. Маю впевненість, ви знаєте, що просто так, голова правління не може піти. Він виборна посада. Тому тільки перевибори нового голови, дають підставу звільнитися. А перевибори не відбуваються.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 03.12.2019, 00:55   #1169
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
Вопрос

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Він би і радий піти, але не може. Бо це ОСББ. ... лише тоді, коли прийде новий Голова. А нового нема.
А если он умрет, а нового так и не будет - что и кто будет делать? Запретить ему умирать?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
eloissa (03.12.2019)
Старый 03.12.2019, 10:51   #1170
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...Він би і радий піти, але не може. Бо це ОСББ. Звільнитися по КЗпП він може, але з державного реєстру він буде видалений лише тоді, коли прийде новий Голова. А нового нема.
1. Він повинен заявити на зборах правління про те, що він просить увільнити його від виконання обов'язків голови правління за станом здоров'я і написати відповідну заяву.
2. З цього часу він повинен припинити підписувати будь-які документи і передати справи.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Тому, з одного боку він може звільнитися, з іншого, відповідальність на ньому, поки він записаний у держрєестрі. Тому вимушений поки що приймати участь у господарській діялності ОСББ, підписувати документи і т.д.
Ну то і що, що він записаний у держрєестрі? Він складає повноваження і нехай вносять зміни, то не його проблема.
А що стосується "вимушений поки що приймати участь у господарській діялності" - по перше, він нікому нічого не винен, а по друге - він не може нести відповідальність за те, чого не робив і чого не підписував.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Ну а правління ясна річ його гнобить
Я перший раз в житті зустрічаюсь з такою проблемою, коли правління гнобить Голову, а не навпаки
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (03.12.2019), Алексей.ЛТ (03.12.2019)
Ответ

Метки
Штатное расписание


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA