СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Совместители. Переводы. Перемещения

Совместители. Переводы. Перемещения Совмещение. Совместительство. Временное исполнение обязанностей. Сезонные работники. Перевод. Перемещение. Изменение существенных условий труда

Ответ
 
Опции темы
Старый 24.01.2017, 15:30   #881
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
... прошу дати пояснення, на підставі яких законів, наказів, інструкцій тощо, я, як фізична особа-підприємець, при прийомі на роботу найманого працівника, за його заявою з проханням прийняти на роботу по трудовому договору за сумісництвом, маю право ВИМАГАТИ від нього будь-які документи, довідки, виписки тощо, які засвідчать його основне місце роботи, якщо майбутній найманий працівник відмовляється представити будь-які інші документи ніж ті, що передбачені законодавством?[/b]
Ви праві, такі нормативні акти не існують.
Якщо працівник захоче приховати той факт, що у нього вдсутнє основне місце роботи, то він легко може ввести вас в оману, і ви ніяк не можете цьому протидіяти.
Але тепер ви мені скажіть, а навіщо це йому потрібно? Не хоче з якоїсь причини працювати повний робочий день? То він може влаштуватися до вас на умовах неповного робочого часу на основну роботу, а на за сумісництвом. У чому його вигода?
І будьте певні - під час перевірки цьому працівнику зададуть ці питання, і я не певен, що він не відповість, що написав саме таку заяву, бо це його роботодавець про це попрохав. А що перевірка буде - можете не сумніватися, зараз по елекронних реєстрах дуже добре видно, хто де і на яких умовах працює.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
olddem (24.01.2017)
Старый 24.01.2017, 15:55   #882
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Але тепер ви мені скажіть, а навіщо це йому потрібно? Не хоче з якоїсь причини працювати повний робочий день? То він може влаштуватися до вас на умовах неповного робочого часу на основну роботу, а на за сумісництвом. У чому його вигода?
І будьте певні - під час перевірки цьому працівнику зададуть ці питання, і я не певен, що він не відповість, що написав саме таку заяву, бо це його роботодавець про це попрохав. А що перевірка буде - можете не сумніватися, зараз по елекронних реєстрах дуже добре видно, хто де і на яких умовах працює.
ну, наприклад, людина не розглядає данне місце роботи, як основне. людина має бажання оформитися у мене, за сумісництвом, працювати, та шукати основне місце роботи. Мені здається, має на це право, сама визначати, де ій працювати за сумісництвом, а де на основному місці. Далі, людина розуміє, шо наше законодавство настільки бюрократичне, що пройти шлях: укласти трудовий договір за основним місцем роботи - знайти роботу-розірвати договір на основному місці роботи-укласти договір на основному місці роботи-укласти договір за сумісництвом, то це повний гемор))) людина розуміє, що прийшовши до мене, вона не бачить цю роботу основною, тому бажає оформитися за сумісництвом, аби у майбутньому мати можливість дуже швидко найнятися на роботу по основному місцю роботи, а в мене залишитися за сумісництвом. Така філософія, не суперечить законодавству та не забороняє людині діяти саме так. Інше питання, що перевірка прийде обов'язково. І шо вони мені скажуть? Що робітник не має основного місця роботи? Так я про це не знав і законних важелів це узнати в мене не було. Щось предявити людині? Що? Дача неправдивої інформаціі? І шо за це? Тюрма? Єдине, що в цьому випадку по закону перевірка може зробити, це зобовязати мене укласти з цією людиною трудовий договір як основний, бо тепер мені повідомили, що у людини нема основного місця роботи. Ніяких штрафів та інших видів стягнення, ні на мене, ні на найману людину покласти немає підстав. Так, чи ні? Інша річ, що у нас закони мають силу не для всіх однаково, тому шось придумають)))))
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.01.2017, 17:40   #883
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
ну, наприклад, людина не розглядає данне місце роботи, як основне. людина має бажання оформитися у мене, за сумісництвом, працювати, та шукати основне місце роботи
Ви неправильно розумієте - якщо людина хоче знайти основне місце роботи, то вона його і шукає, і лише після того, як оформиться на основному місці роботи вона може бути прийнчта за сумісництвом.
Ніякого сумісництва без основного місця роботи бути не може!!!

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Мені здається, має на це право, сама визначати, де ій працювати за сумісництвом, а де на основному місці
Це право і реалізується таким чином, щоб спочатку вона оформлялася на основне місце роботи, яке може бути лише одне, а вже після цього може працевлаштуватися ще на декілька місць роботи за сумісництвом.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Далі, людина розуміє, шо наше законодавство настільки бюрократичне, що пройти шлях: укласти трудовий договір за основним місцем роботи - знайти роботу-розірвати договір на основному місці роботи-укласти договір на основному місці роботи-укласти договір за сумісництвом, то це повний гемор
А існують інші, не бюрократичні, законодавства? Де щоб влаштуватися на нове місце роботи, не потрібно звільнятися з старого, а можна там перебувати довічно?
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
людина розуміє, що прийшовши до мене, вона не бачить цю роботу основною, тому бажає оформитися за сумісництвом, аби у майбутньому мати можливість дуже швидко найнятися на роботу по основному місцю роботи, а в мене залишитися за сумісництвом.
Така філософія суперечить законодавству:
Цитата:
...Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї
основної,
іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового
договору у вільний від основної роботи час...
Без основної роботи сумісництво неможливе!
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
І шо вони мені скажуть? Що робітник не має основного місця роботи? Так я про це не знав і законних важелів це узнати в мене не було
Можливо з цього приводу вам нічого і не скажуть, але поки будуть з'ясовувати усі обставини, найдуть інший привід для штрафу, я у цьому впевнений

І взагалі - досить сперечатися, я свою точку зору виказав. Якщо ви маєте протилежну - експерементуйте!Ттільки не забудьте потім поділитися з нами набутим досвідом
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
olddem (24.01.2017), Мотя (24.01.2017)
Старый 24.01.2017, 18:02   #884
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Можливо з цього приводу вам нічого і не скажуть, але поки будуть з'ясовувати усі обставини, найдуть інший привід для штрафу, я у цьому впевнений
100%

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
І взагалі - досить сперечатися, я свою точку зору виказав. Якщо ви маєте протилежну - експерементуйте!Ттільки не забудьте потім поділитися з нами набутим досвідом
я не сперечаюся, а шукаю рішення. дякую за Вашу точку зору. Для цього тут і зарееструвався.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.01.2017, 18:04   #885
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

прокоментуйте ще це. дійсно треба розуміти чи так я рахую, чи не так.

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
И вопрос номер два. Тоже, относительно работы по совместительству.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В А від 3 квітня 1993 р. N 245 про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій

2. Установити, що тривалість роботи за сумісництвом не може
перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у
вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом
протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми
робочого часу.

спд заключает с наёмным работником трудовой договор по совместительству, неполная занятость. Нормальный рабочий день составляет 9 часов, в т.ч. один час на обед. Норма за месяц 9 часов х 5 рабочих дней х 4 недели = 180 рабочих часов. Половина месячной нормы 180/2=90 часов. Такой работник может работать по совместительству с неполной занятостью: не более 22 дня по 4ре часа или не более 10ти дней по 9ть часов?
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.01.2017, 00:04   #886
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

И, все-таки, думаю, что Вам надо начинать с изучения нормативки....
Например, здесь можно почитать...
Тогда таких вот мыслей:
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
людина має бажання оформитися у мене, за сумісництвом, працювати, та шукати основне місце роботи.
- у Вас и не возникало бы...

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
прокоментуйте ще це. дійсно треба розуміти чи так я рахую, чи не так.
У Вас государственное предприятие?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.01.2017, 00:52   #887
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
И, все-таки, думаю, что Вам надо начинать с изучения нормативки....
Например, здесь можно почитать...
Тогда таких вот мыслей:
- у Вас и не возникало бы...
если вы читали мой пост в самом начале, то заметили, что я там цитирую не только 43й я эту долбаную нормативку уже зачитал до дыр, не будучи ни юристом, ни бухгалтером. Оно мне сто лет снилось. И то, я оказывается сделал правильные выводы, относительно законности требования выписки из ТК. Что касаемо моих мыслей, если бы наша держава, не заставляла бы меня шевелить мозгами, в направлении минимизации расходов на налоги, я бы этого и не делал

Цитата:
У Вас государственное предприятие?
нет, всё банальнее. СПД. Но, как говорил ваш коллега, если захотят, придумают за что наказать. Вот и интересуюсь. Потому как Трудовой договор походу придётся с работником заключать. А там, насколько я знаю, очень много всего нужно расписать, кто, чего, где и т.п. Поэтому готовлюсь, к этому, самому главному событию в моей предпринимательской жизни
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.01.2017, 03:58   #888
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
если вы читали мой пост в самом начале
Читала.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.01.2017, 16:17   #889
Veronika77
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 03.08.2015
Адрес: Украина
Сообщений: 38
Вы сказали Спасибо: 34
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Добрый день, Уважаемые эксперты и участники форума. Может кто сталкивался с таким вопросом. У нас работают сторожа смена 24 часа, по графику сутки через трое. Можем ли мы взять сторожа по совместительству, так как у него уже есть основное место работы на другом предприятии тоже сторожем. И между сменами, в свои выходные дни на основном месте работы, он планирует выходить у нас работать. Если можем, то принимать на условиях работы по графику сменности? Действует ли на коммерческие организации постанова Кабміну "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 03.04.1993 № 245 по ограничению работы по внешнему совместительству 4 часа в день?
Veronika77 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.01.2017, 16:59   #890
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Veronika77 Посмотреть сообщение
У нас работают сторожа смена 24 часа, по графику сутки через трое. Можем ли мы взять сторожа по совместительству, так как у него уже есть основное место работы на другом предприятии тоже сторожем
Можете.
Цитата:
Сообщение от Veronika77 Посмотреть сообщение
Действует ли на коммерческие организации постанова Кабміну "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 03.04.1993 № 245 по ограничению работы по внешнему совместительству 4 часа в день?
На негосударственные не действует.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Veronika77 (26.01.2017)
Ответ

Метки
Совместительство, Совмещение


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA