СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Совместители. Переводы. Перемещения

Совместители. Переводы. Перемещения Совмещение. Совместительство. Временное исполнение обязанностей. Сезонные работники. Перевод. Перемещение. Изменение существенных условий труда

Ответ
 
Опции темы
Старый 04.12.2015, 11:02   #841
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Це зрозуміло, як визначити який вид сумісництво чи суміщення необхідно?. Якщо це структурний підрозділ знаходиться у іншому селі, це сумісництво, бо до нього неообхідно ще доїхати, так?
Так.
Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
а якщо у одній амбулаторії основна посада і та посаду, яку необхідно надати це суміщення?
Сумісництво - це якщо у одній амбулаторії працівник працює за основною посадою (терапевтом) з 8.00 до 17.00, а, наприклад, з 17.00 до 20.00 - за іншою посадою (окулістом), тобто виконує іншу окремо від своєї роботи і у позаробочий час, за що окремо табелюється і отримує окрему зарплату.
А суміщення - це коли працівник з 8.00 до 17.00 поряд зі своєю роботою одночасно виконує ще й додаткові обов'язки, тобто здійснює прийом і як терапевт, і як окуліст одночасно, але окремо не табелюється і отримує за це не зарплату, а доплату.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2015, 11:22   #842
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

так суміщення краще, відробляти години не потрібно.
Для сумісництва і суміщення однаково потрібн вакантні ставки?
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2015, 11:32   #843
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Для сумісництва і суміщення однаково потрібн вакантні ставки?
Що таке вакантні ставки я не розумію , але якщо йдеться про вакантні посади - то ні, посади не обов'язково мають бути вакантні - наприклад, можна виконувати обов'язки тимчасово відсутньго працівника, який, наприклад, перебуває у відпустці або на лікуванні.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2015, 12:16   #844
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.06.2010 р. N 514/13/155-10

Про роботу за суміщенням та сумісництвом

Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці в межах компетенції розглянув звернення щодо умов оплати праці при роботі за суміщенням або на умовах сумісництва декана вищого навчального закладу III - IV рівня акредитації і повідомляє.

Слід відрізняти умови роботи за сумісництвом та в порядку суміщення професій (посад). Передумовою як для суміщення професій (посад), так і для сумісництва є наявність у штатному розписі посади, але вона не заповнена, залишається вакантною. За відсутності вакансії суміщення або сумісництво неможливе.
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2015, 12:26   #845
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Поясніть, будь ласка, навіщо ви розмістили цього листа і що ви цим хотіли сказати?
Якщо вас бентежить фраза "За відсутності вакансії суміщення або сумісництво неможливе", то я порекомендую вам звернутися до КЗоТу:
Цитата:
Стаття 105. Оплата праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівника
Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника.
Отже, як бачите, трудове законодавство вважає за можливе суміщення і за відсутності вакансії.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2015, 12:34   #846
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

весь лист не треба було мені виставляти,. Там в другому абзаці про вакантні посади.
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2015, 12:45   #847
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
весь лист не треба було мені виставляти
Я радий, що ви це зрозуміли і цінуєте мій час, і саме тому я обмежився лише цитуванням 105 статті, а не усього Кодексу законів про працю
Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Там в другому абзаці про вакантні посади.
Дякую, я це зрозумів, але на жаль, для цього мені все ж довелося перечитати всей лист
Що я можу сказати? Лист - це гарно, але все таки це не закон. А у закону, тобто КЗоТу, трішечки інше розуміння цієї проблеми...
Думаю, мені не потрібно розказувати, який з цих двох документів більш вагомий?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (04.12.2015)
Старый 07.12.2015, 09:16   #848
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Чим більше вивчаю сумісництво і суміщення, тим більше виникає питань.
1. Чи можливе суміщення посади буз сертифіката лікаря-спеціаліста? Наприклад: лікар акушер-гінеколог (з сертифікатом), бере суміщення лікаря ультразвукової діагностики (без сертифіката).
2. При суміщенні посад, як відображається це у табелі робочого часу? Як відображати суміщення у звітах про зайнятість?
3. Якщо працівник спочатку працював по суміщенню на 50%, а потім працівник виявив бажання працювати на 25%, як це має звучати у заяві та наказі? Також і при сумісництві на 0,5 посади перейти на 0,25 посади?
4. Якщо працівник працює в одному закладі, як основний і за сумісництвом, йде у щорічну відпустку, необхідно писати 2 заяви на відпустку?
5. Не є сумісництвом інша робота, яка виконується у тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день ......., якщо плата його праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу за основним місцем роботи. Я так розумію, якщо працівник працює на 0,5 молодшої медсестри та 0,5 посади двірника. Чи можна в наказі, коли працівник переводиться на таку збірну ставку вказати, у разі необхідності, що 0,5 молодшої постійно, а 0,5 двірника до 01.05.2015р.?
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.12.2015, 10:17   #849
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Чим більше вивчаю сумісництво і суміщення, тим більше виникає питань.
1. Чи можливе суміщення посади буз сертифіката лікаря-спеціаліста? Наприклад: лікар акушер-гінеколог (з сертифікатом), бере суміщення лікаря
ультразвукової діагностики (без сертифіката).
Неможливе.
Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
2. При суміщенні посад, як відображається це у табелі робочого часу? Як відображати суміщення у звітах про зайнятість?
Ніяк не відображається.

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
3. Якщо працівник спочатку працював по суміщенню на 50%, а потім працівник виявив бажання працювати на 25%, як це має звучати у заяві та наказі? Також і при сумісництві на 0,5 посади перейти на 0,25 посади?
За суміщенням неможливо працювати на 50 чи на 25% - суміщення або є, або його немає. А у випадку сумісництва на підставі відповідної заяви працівника видається наказ: «прийняти на посаду економіста з 07 грудня 2015 року за сумісництвом з неповним робочим днем (з 14.00 до 18.00) з посадовим окладом ХХХХХ грн. і оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу» Тобто якщо працівник працює з з 14.00 до 18.00 – це буде 0,5 посади, а якщо працює з 14.00 до 16.00 - це буде 0,25 посади.


Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
4. Якщо працівник працює в одному закладі, як основний і за сумісництвом, йде у щорічну відпустку, необхідно писати 2 заяви на відпустку?
Так, звичайно, бо це ж є два абсолютно різні трудові договори.

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
5. Не є сумісництвом інша робота, яка виконується у тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день .......,
«Усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати такі роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом...» - тут мова йдеться про певні обмеження, що можуть виникати при роботі сумісництвом.

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
якщо плата його праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу за основним місцем роботи. Я так розумію, якщо працівник працює на 0,5 молодшої медсестри та 0,5 посади двірника. Чи можна в наказі, коли працівник переводиться на таку збірну ставку вказати, у разі необхідності, що 0,5 молодшої постійно, а 0,5 двірника до 01.05.2015р.?
Ні, не можна.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.12.2015, 12:09   #850
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
4. Якщо працівник працює в одному закладі, як основний і за сумісництвом, йде у щорічну відпустку, необхідно писати 2 заяви на відпустку?
Так, звичайно, бо це ж є два абсолютно різні трудові договори. А можна це зазначити у одному наказі, якщо це зведений наказ?
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Совместительство, Совмещение


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 22:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA