СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Профессиональная классификация

Профессиональная классификация Классификатор профессий ДК 003:2010. Справочник квалификационных характеристик ДКХП. Составление должностных инструкций

Закрытая тема
 
Опции темы
Старый 25.06.2010, 16:05   #1
ser'ga
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.06.2010
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Кто я есть? Помогите разобраться в ситуации

Доброго дня! Дуже прошу допомогти мені у ситуації, що склалася та дати аргументовані відповіді на мої питання.
З лютого 2007 року я працюю на комунальному підприємстві помічником директора з юридичних питань. За штатним розписом та посадовою інструкцією моя посада віднесена до категорії керівників, але чомусь не проставлено код за Класифікатором професій. На підприємстві я була єдиним фахівцем в галузі права, тому в мої посадові обов’язки входило не лише організація та керівництво правовою роботою на підприємстві, а й виконання цієї роботи. Згідно моєї посадової інструкції, на посаду помічника директора з юридичних питань може бути призначений працівник зі стажем роботи на керівних посадах за фахом не менше трьох років, але такого стажу у мене, під час прийняття на роботу, не було. Незважаючи на це, директор призначила мене на цю посаду (слід зазначити, що у нас на підприємстві кваліфікаційним вимогам не відповідає 90% працівників). Моєю роботою керівництво було дуже задоволене (коли я була їм потрібна), претензій щодо якості роботи не було.
З лютого 2008 року я вийшла в декретну відпустку, перед цім підготувала людину, яка стала виконувати юридичну роботу на підприємстві. Дівчину оформили юрисконсультом (ввели ще одну штатну одиницю), а моя „декретна посада” залишилася вільною. Десь через рік звільнилася й ця дівчина. Директор вирішила створити юридичний відділ: 1) прийняла на роботу (на посаду юрисконсульта) людину, 2) ще одну дівчину прийняла на роботу за тимчасовим договором (поки я у декреті) – провідним юристом та ввела посаду заступника директора з правових питань (на цю посаду була призначена „потрібна” людина), котра й очолила відділ. Мені ж було сказано, що, при виході на роботу, я буду працювати провідним юрисконсультом, або мене звільнять.
З одного боку мені дуже образливо за таке ставлення, бо я сама виконувала роботу, яку зараз виконують три працівника, до того ж у декретну відпустку я пішла на два місяці пізніше, щоб не залишати підприємство без юриста. З іншого боку у мене маленька дитина, посада помічника директора є керівною, а отже, і оклад у неї вище, чому я повинна дарувати комусь свої гроші?
Я розумію, що до трьох років дитини, мене звільнити не зможуть, але директор чітко сказала, що вони дочекаються цього часу і звільнять мене, якщо я не погоджусь на посаду юрисконсульта. Враховуючи все це, прошу Вас дати відповіді на наступні питання (щоб я змогла послатися на Вашу відповідь, бо мої аргументи не сприймаються):
1) до якої категорії (розділ, назва професії та код) відноситься моя посада помічника директора з юридичних питань? Я розумію так: згідно загальних положень Класифікатора професій, керуючись додатком В, моя професія утворилася від кода 1210.1 Директор (начальник, інший керівник) підприємства» (Лист мінпраці і соц.. політики від 26.10.2006 р. N 389/13/116–06), як і посада Заступника директора.
2) чи можливо, щоб на підприємстві одночасно було два керівника-юриста: помічник директора з юридичних питань та заступник директора з правової роботи? Чи не є ці посади в моєму випадку продубльованими, але з різною назвою? А саме так я думаю. (Врахуйте, будь ласка те, що обов’язків, наприклад, щодо керування юридичним відділом, у моїй посадовій інструкції просто не могло бути, бо не було юридичного відділу, але обо”язки щодо керівництва правовою роботою на підприємстві у мене були. До того ж я була одним юристом на підприємстві, а тому не тільки керувала роботою, а й виконувала її).
3) Чи можуть мене, враховуючи збільшення штатних одиниць юристів (з 1, коли працювала я, до 3 - зараз) звільнити „за скороченням штату” п.1 ст.40 КЗпП? Чи необхідно роботодавцю доводити (обґрунтовувати) необхідність скорочення штату та звільнення (готувати техніко-економічне обґрунтування на скорочення посад чи штату працівників і погоджувати його з профспілковим комітетом).
4) Чи можуть мене звільнити за ст..36 п.6 КЗпП, якщо я не погоджусь на посаду провідного юрисконсульта, якщо пройшло вже більше року після створення юр. відділу? (відмова працівника від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці)? Чи можна вважати створення юридичного відділу змінами в організації виробництва і праці, і чи є це підставою для застосування ст.. 32 КЗпП? „У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.” – чи правильно я розумію, що у всякому разі повинна зберегтися моя посада помічника директора з юридичних питань?
Але саме дивовижне те, що зараз мене немає у штаті, я поза ним. Як вони могли таке зробити я взагалі не розумію. А якщо я вдруге завагітнію? А у мене ані посади, ані окладу…
Слід зауважити, що меня на підприємстві був юрисконсульт, який збирався звільнитися, його вмовили залишитися – створили вищу посаду помічника директора з юр. питань. Мене вже взяли на цю посаду.
ser'ga вне форума  
Старый 25.06.2010, 16:32   #2
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

1. Посада "помічник директора" має код 3434.1 (помічник керівника підприємства, установи, організації).
2. Посада "заступник директора" може існувати разом із посадою "помічник директора". Це право власника самостійно визначати структуру і штатний розпис.
3. Звільнити Вас за скороченням штату можливо тільки після Вашого виходу із відпустки після виповнення дитині 3 років. Скорочення як раз в такому випадку і може бути, а чому ні? Те, що кілька місяців чи років назад кількість юридичних працівників було збільшено не означає, що через певний час не можна скоротити штат.
4. Звільнити Вас можуть не за п.6 ст.36, а за п.1 ст.40

Те, що ви "поза штатом" - це вже порушення, тому що на період перебування у відпустці за працівником зберігається посада та оклад.
Mardge вне форума  
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
anatol_ua (29.06.2010)
Старый 25.06.2010, 17:17   #3
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,311
Вы сказали Спасибо: 173
Поблагодарили 1,245 раз(а) в 566 сообщениях
По умолчанию

Якщо все це що Ви описали відповідає дійсності, то до моменту виходу з декретної відпустки бажано було б мати вже інше місце роботи, а до них прийти тільки за ТК. Непорядність до людини "поза спиною", ці всі рухи, на мій погляд не вселяют думку про надійність керівництва та подальшу плідну спвіпрацю з ним. Махніть на них рукою , виховуйте дитну та шукайте інше місце роботи.
chsm07@mail.ru вне форума  
Эти 5 пользователя(ей) сказали «Спасибо» chsm07@mail.ru за это полезное сообщение:
anatol_ua (29.06.2010), Anna_Tyutyunnik (25.06.2010), EllE HRD (26.06.2010), Mardge (26.06.2010), Мотя (26.06.2010)
Старый 26.06.2010, 00:10   #4
dvs57
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для dvs57
 
Регистрация: 28.05.2008
Адрес: Луганск
Сообщений: 340
Вы сказали Спасибо: 72
Поблагодарили 157 раз(а) в 62 сообщениях
По умолчанию

ser'ga, дозвольте не підтримати Вашу точку зору.
Вас обурюють емоції. І на цих емоціях ґрунтується Ваше невдоволення.
[отмодерировано]
По-людські Ваша образа зрозуміла.
А давайте поглянемо на ситуацію з юридичної точки зору.
Життя не остановилось на місці, поки Ви перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною до 3 років. Директор прийняв рішення змінити штатну структуру, і він має на це повне право. Директор також не допустив порушення – не скоротив, а зберігає Вашу посаду до повернення Вас з відпустки. Ви претендуєте бути начальником юридичного відділу чи заступником директора з правових питань. Втім, Ваших бажань та власної самооцінки для призначення на будь-яку посаду не достатньо. Директор має повне право щодо прийняття рішення стосовно підбору та розстановки кадрів.
Так що повертайтесь з відпустки на свою посаду, яку для Вас все ще зберігають. Налаштовуйтесь, що можна працювати й провідним юристом. Напрацьовуйте професійний досвід, набирайтесь життєвої мудрості, заслуговуйте авторитет. Напевно цих якостей Вам поки що бракує. Всього найкращого.
__________________
З повагою, Віктор Семенович

Последний раз редактировалось Мотя; 09.07.2010 в 17:54. Причина: П. 2.9. Правил форума.
dvs57 вне форума  
Эти 6 пользователя(ей) сказали «Спасибо» dvs57 за это полезное сообщение:
anatol_ua (29.06.2010), A_net (29.06.2010), EllE HRD (26.06.2010), OK-NKDDAU (05.07.2010), Людмила Сергеевна (17.01.2011), Мотя (26.06.2010)
Старый 26.06.2010, 01:42   #5
ser'ga
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.06.2010
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

dvs57, извините, но не Вам судить о моих профессиональных качествах. То, что в сообщении я не писала как юрист, не значит, что я не знаю свои права и не смогу их отстоять. Мне интересно мнение кадровиков.
Вот, например, 1. Посада "помічник директора" має код 3434.1 (помічник керівника підприємства, установи, організації), но есть но...
Код 3434.1 и должность "помічник керівника підприємства, установи, організації" относится к категории специалистов, под этим же кодом идет референт руководителя. Поискав в нете должностные инструкции помощников директора можно понять, что речь идет о секретаре с расширеными полномочиями.
Кроме того, должность и помощника и заместителя (согласно общих положений Классификатора) образовывается при применении Дополнения В к «Директор (начальник, інший керівник) підприємства» з кодом Класифікатора 1210.1.
Разница - только в функциональных обязанностях. Но шире чем мои юридические обязанности на предприятии быть не может. В частности: " Организация и руководство правовой работой на предприятии".
Я делаю вывод, что должности продублировали с другим названием. Так ли это?
ser'ga вне форума  
Старый 26.06.2010, 12:31   #6
temka
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 28.12.2006
Адрес: харьков
Сообщений: 486
Вы сказали Спасибо: 26
Поблагодарили 270 раз(а) в 118 сообщениях
По умолчанию

Ну знаете ли!
Пришли на форум за помощью и ждете , что все враз встанут на Вашу защиту? И примут Вашу точку зрения?! А люди-то разные!
[отмодерировано]
На сколько мне известно, образовывать новые названия должностей с помощью рассширений из списка "В" с сохранением кода нельзя, если такая должность есть в классификаторе. И хоть тресни, если в классификаторе "помощник директора" - это специалист, то чтобы ни писали в Вашей должностной(руководство, организация и т.д. и т.п.) всё равно руководителем Вы не станете!
Прислушайтесь к сказанному ранее, есть два выхода:
1 - искать новую работу до выхода из декрета
2 - выйти на работу и доказать работой Ваш высокий профессионализм на предложенной должности, а может в конце концов и получите желаемую...
И можно быть великолепным юристом, программистом, продажником или другим специалистом и отвратительным руководителем одновременно.

Последний раз редактировалось Мотя; 09.07.2010 в 17:53. Причина: П. 2.9. Правил форума.
temka вне форума  
Эти 4 пользователя(ей) сказали «Спасибо» temka за это полезное сообщение:
anatol_ua (29.06.2010), EllE HRD (26.06.2010), Mardge (26.06.2010), Мотя (26.06.2010)
Старый 27.06.2010, 00:55   #7
ser'ga
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.06.2010
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

temka, Ваше мнение по поводу этой статьи? http://www.hrliga.com/index.php?modu...op=view&id=804.
К тому же хочется процитировать ответ esar в теме"Заступник генерального директора?": "anatol_ua, ви вірно зазначили код "Помічника...". Він починається на цифру "3" і відноситься до кваліфікаційної групи "фахівці". Кваліфікаційні вимоги до фахівців починаються від молодшого спеціаліста без вимог до стажу роботи. Професіні завдання полягають у виконанні спеціальних робіт із застосуванням затверджених положень та використанням встановлених методів.
А код професійної групи "керівники" починається з цифри "1", вимагає повної вищої освіти з певним стажем роботи за фахом і професійні завдання керівників пов'язані з керівництвом об'єднаннями підприємств, підприємствами, установами, організаціями та їхніми підрозділами від форм власності та видів діяльності.
Як говорять, відчуйте різницю.
P.S. Кваліфікаційні вимоги і професійні завдання наведені відповідно до положень державної системи професійної класіфікації."
А вообще я не могу понять, чем я Вас так обидела? Сколько эмоций.... Не судите, да не судимы будете...Написала как полный профан в законах - обвинили в непрофессионализме, написала как юрист - в амбициозности...
Спасибо за ответы, но много эмоций. Когда Вас просят применить свой опыт и знания, зачем переходить на личность? Вы меня не знаете, моих личных и профессиональных качеств тоже, а уже пытаетесь поставить на место.

chsm07@mail.ru, спасибо за поддержку.

Последний раз редактировалось Мотя; 27.06.2010 в 10:15. Причина: Объединила два поста в один
ser'ga вне форума  
Старый 27.06.2010, 10:39   #8
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ser'ga Посмотреть сообщение
зачем переходить на личность?
Ув. ser'ga!
Добро пожаловать на форум!

Та-а-а-к, ребята, давайте жить дружно!

Лично я в посте Темки перехода на личности абсолютно не увидела, Вас никто и ни в чем не обвинял, а Темка высказала СВОЕ мнение по данному вопросу.
(Где-то я уже это видела, что задавший вопрос и ждущий на него ответ при высказывании респондента СВОЕГО мнения, очень недоволен тем, что респондент высказал именно СВОЕ мнение, а не чужое. Хотя я не понимаю, как человек может высказать чужое мнение, если у него есть СВОЕ!)
Итак, давайте договоримся сразу, коль вы - новичок на форуме!
Это - форум! Каждый видит и понимает вопрос так, КАК его понимает САМ! И высказывает каждый - свое мнение, на то это и форум!

Обычно народ, зашедший на форум, должен быть готов к тому, что люди - разные, думают по-разному, характер имеют - разный, жизненный опыт - тоже разный, стиль общения - разный, отсюда и высказывания будут совершенно разные!

Итак, к чему это я? К тому, что присоединяйтесь к нам и высказывайте свое мнение. Ведь здесь никто никому не говорит: лично мое мнение - правильное. Масса ответов, а Ваше дело - выбрать тот, который лично Вам подходит!


Все высказанное выше - опять-таки - ИМХО!

Думаю, у вас будет все хорошо!
Удачи!
С ув., Мотя!
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума  
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
anatol_ua (29.06.2010), EllE HRD (28.06.2010), temka (28.06.2010)
Старый 28.06.2010, 18:47   #9
temka
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 28.12.2006
Адрес: харьков
Сообщений: 486
Вы сказали Спасибо: 26
Поблагодарили 270 раз(а) в 118 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ser'ga Посмотреть сообщение
temka, Ваше мнение по поводу этой статьи? http://www.hrliga.com/index.php?modu...op=view&id=804.
А вообще я не могу понять, чем я Вас так обидела? Сколько эмоций.... Не судите, да не судимы будете...Написала как полный профан в законах - обвинили в непрофессионализме, написала как юрист - в амбициозности...
1. Замечательная статья. Но Вам же абсолютно не это хочется услышать?
2. Если вернуться к началу темы, к ее заголовку, то ответ на Ваш вопрос у Вас в трудовой и в П-2. Там четко и ясно записано на какую должность Вы были приняты. Трудовой договор - это договор двустоонний и, если Вас, как грамотного специалиста, изначально смущала нестыковка в наименовании должности и содержании должностной инструкции, то, как грамотный юрист, Вы должны были изначально решить все разногласия и недопонимания и только потом ставить свою подпись в приказе, заявлении, П-2 и приступать к работе. [отмодерировано]

Последний раз редактировалось Мотя; 09.07.2010 в 17:51. Причина: П. 2.9. Правил форума.
temka вне форума  
Старый 28.06.2010, 22:44   #10
ser'ga
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.06.2010
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

temka, вышеуказанная статья опровергает Ваши слова и подтверджает мою точку зрения.
Что касается пункта 2, то я думаю, что вы немного невнимательно прочитали то, что я писала. Меня в моей должности и должностной инструкции ничего не смущает. Я - помощник директора по юридическим вопросам, в моей должностной стоят такие квалификационные требования: опыт работы на руководящих должностях не менее 3 лет, по штатке я отношусь к категории руководителей, мои должностные обязанности охватывают всю юридическую сферу предприятия. Учитывая статью, все логично и законно. И права я не качаю, я считаю, что нарушили закон введя должность заместителя директора по правовым вопросам, продублировав мои должностные обязанности и выведя мою из штата.
А насчет скандалистки - я никого не обижала и не оскорбляла в отличии от Вас и dvs57. А представьте себе ситуацию, что я задала данный вопрос о своей, например, сестре. А Вы здесь пытаетесь рассуждать о моём профессионализме. Или, например, вопрос от моего имени задал мой муж, или не умею я письменно излагать четко свои мысли ( еще раз пишу - например).
Что касается этого - "И хоть тресни, если в классификаторе "помощник директора" - это специалист, то чтобы ни писали в Вашей должностной(руководство, организация и т.д. и т.п.) всё равно руководителем Вы не станете!" - я фактически им есть.
Что касается этого - "Ну знаете ли!
Пришли на форум за помощью и ждете , что все враз встанут на Вашу защиту? И примут Вашу точку зрения?! А люди-то разные!" Замечу, я изначально не высказывала своей точки зрения, мне не нужна защита, я сама за себя могу постоять. Я писала абстрактно, надеясь на прямые ответы на поставленные вопросы. А Вы начали обсуждать достойна я какой-то должности или нет. Зачем? Можете, ответьте на вопросы, нет - как говорят: "зачем засорять эфир".
А вообще, удачи Вам.
ser'ga вне форума  
Закрытая тема


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 01:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA