СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Социальное страхование и пенсионное обеспечение

Социальное страхование и пенсионное обеспечение Временная нетрудоспособность. Беременность и роды. Комиссия по соцстраху. Путевки на санаторно-курортное лечение. Новогодние подарки от соцстраха. Взаимоотношения с Центром занятости. Трудовой стаж. Страховой стаж. Исчисление стажа. Виды пенсий. Размеры пенсии. Надбавки к пенсии. Перерасчет пенсии

Ответ
 
Опции темы
Старый 31.08.2017, 15:59   #191
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 7,577
Вы сказали Спасибо: 3,553
Поблагодарили 6,829 раз(а) в 3,885 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от baba_luba Посмотреть сообщение
Вибачте, помилилася, я мала на увазі період до 01.01.2011 року (а не до 2017 р.)
ст.7 цього закону в редації до 2011 року звучить так:...
Якого саме закону? Вказуйте посилання, будь ласка!

Якщо мова йдеться про період до уведення в дію Державного реєстра загальнообов’язкового державного соціального страхування, то так сказано:
Цитата:
Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
А який раніше був порядок та умови?
А ось такий:
Читаємо ст.21 Закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування":
Цитата:
Цитата:
Стаття 21. Обчислення страхового стажу
1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

...4. До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".
А Закон "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" набрав чинності з 1.01.2001р.

Последний раз редактировалось Andry; 31.08.2017 в 16:31.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2017, 09:01   #192
baba_luba
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.01.2013
Сообщений: 39
Вы сказали Спасибо: 15
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
ст.7 з цього закону в такій редакції, як я навела вище, діяла з 2001 року до 01.01.2011 року.
А з 01.01.2011 року ст.7 цього закону така:

Стаття 7. Обчислення страхового стажу

1. Страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа
підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню
у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,
зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та
роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж
мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом
другим цієї частини.

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею
трирічного віку, отримання виплат за окремими видами
загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім
пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності),
включається до страхового стажу як період, за який сплачено
страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
{ Абзац другий частини першої статті 7 із змінами, внесеними
згідно із Законом N 691-VII ( 691-18 ) від 19.11.2013 }

2. Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в
системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб
Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального
страхування, а до впровадження такої системи - у порядку та на
умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

А закон "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", який Ви наводите, діє в такій редакції з 01.01.2015 року.

Мене цікавить період з 2001 до 2011 року.
baba_luba вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.10.2017, 17:35   #193
Romanna
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2008
Сообщений: 229
Вы сказали Спасибо: 148
Поблагодарили 3 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

Прошу надати відповідь, якщо у працівника загального стажу більше 20 років чи Ви вимагаєте від працівників довідку 7-ОК? Чи і так зрозуміло, що 100% оплата лікарняного?
Romanna вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.10.2017, 20:19   #194
baba_luba
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.01.2013
Сообщений: 39
Вы сказали Спасибо: 15
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

Я прошу надати довідку, якщо за записами у трудовй книжці станом на 01.01.2011 року у працівника немає 8 років стажу і/або він до лікарняного працює у нас менше 6 місяців.
baba_luba вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» baba_luba за это полезное сообщение:
nata33 (18.10.2017), Romanna (10.10.2017)
Старый 18.10.2017, 11:30   #195
nata33
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 21.02.2014
Сообщений: 118
Вы сказали Спасибо: 86
Поблагодарили 7 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

працівник знаходиться на лікарняному тривалий період (46 к.д.). До цього були також періоди непрацездатності.
Чи обмежена законом максимальна кількість днів непрацезданості, які оплачуються?
(напр. для сезонників - 75 к.д.)
nata33 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.10.2017, 15:58   #196
nata33
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 21.02.2014
Сообщений: 118
Вы сказали Спасибо: 86
Поблагодарили 7 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Хелп !!
nata33 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.10.2017, 08:22   #197
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 19,762
Вы сказали Спасибо: 14,348
Поблагодарили 19,599 раз(а) в 9,647 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от nata33 Посмотреть сообщение
Чи обмежена законом максимальна кількість днів непрацезданості, які оплачуються?
Я такого не знаю.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Старый 19.10.2017, 13:32   #198
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Київ
Сообщений: 3,512
Вы сказали Спасибо: 2,470
Поблагодарили 2,652 раз(а) в 1,188 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от nata33 Посмотреть сообщение
Чи обмежена законом максимальна кількість днів непрацезданості, які оплачуються?
(напр. для сезонників - 75 к.д.)
Только для сезонных и временных работников, ст. 22 ЗУ № 1105.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Больничный

Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2017 © «МЕДИА-ПРО» 2017 © «HR-Лига»