СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Прием на работу. Испытательный срок

Прием на работу. Испытательный срок Трудовой договор. Срочный трудовой договор. Контракт. Документы при оформлении на работу. Испытательный срок. Коллективный договор. Гражданско-правовой договор

Ответ
 
Опции темы
Старый 22.10.2008, 16:27   #21
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,311
Вы сказали Спасибо: 173
Поблагодарили 1,245 раз(а) в 566 сообщениях
По умолчанию

Відповідь теоретична:
згідно вимог Положення про СОП для прийнятих працівників встановлюється стажування на роботах не пов"язаних з підвищеною небезпекою від3-х до 5 змін, на роботах з ПН від 5 до 15 змін. Термін стажування та керівника стажування необхідно зазначати в наказі при прийомі на роботу, а також в журналі інструктажу на робочому місці ( там є відповідна графа) по закінченню стажування робиться наказ про самостійний допуск до роботи.
Практично: дуже рідко хто зазначає в наказі терміни стажування та відповідальну особу, в журналі також. А наказів про закінчення стажування та допуск до самостійної роботі я не бачив вже років з 10.
Так що вибирайте який Вам варіант більше підходить.
chsm07@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.10.2008, 23:11   #22
dvs57
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для dvs57
 
Регистрация: 28.05.2008
Адрес: Луганск
Сообщений: 340
Вы сказали Спасибо: 72
Поблагодарили 157 раз(а) в 62 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от chsm07@mail.ru
наказів про закінчення стажування та допуск до самостійної роботі я не бачив вже років з 10.
Вам надіслати?

А якщо серйозно, на мій погляд, в темі питання стоїть про Програму стажування, як її скласти? Така програма повинна бути розроблена, виходячи з тих завдань, що покладаються на конкретного працівника конкретного підрозділу.
__________________
З повагою, Віктор Семенович
dvs57 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.11.2008, 12:26   #23
April
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 02.11.2007
Сообщений: 8
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Честно говоря, не совсем понимаю, что им от нас надо Тихий-мирный офис, современная техника, инструктажи по технике безопасности, охране труда и пожарной безопасности проводим регулярно. Должностные инструкции есть на каждого. Теперь от нас требуют ещё и стажировку и инструкции по охране труда на каждого. То есть общей инструкции для всех и пунктов об охране труда в должностной инструкции и контракте недостаточно. У нас уже стопка всяких документов распечатана, но каждая проверка выявляет недостаток каких либо бумаг.
April вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.01.2009, 16:22   #24
magnum
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для magnum
 
Регистрация: 20.10.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 565
Вы сказали Спасибо: 336
Поблагодарили 186 раз(а) в 97 сообщениях
По умолчанию

"Термін стажування та керівника стажування необхідно зазначати в наказі при прийомі на роботу............" , очень нужен образец приказа, как на практике. Пли-и-и-и-з :wink:
magnum вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.01.2009, 21:13   #25
dvs57
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для dvs57
 
Регистрация: 28.05.2008
Адрес: Луганск
Сообщений: 340
Вы сказали Спасибо: 72
Поблагодарили 157 раз(а) в 62 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от magnum
"Термін стажування та керівника стажування необхідно зазначати в наказі при прийомі на роботу...", ... как на практике
На практиці - це два різні накази.
В наказі про прийняття на роботу ні слова нема про стажування, там може вказуватись про встановлення випробувального терміну.

Наказ про стажування (такі накази реєструються по обліку наказів з основної діяльності) - приблизно так:

НАКАЗ

Про стажування Іванова І.П.

Керуючись п. 7 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці 26.01.2005 № 15 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511) НАКАЗУЮ:
1. Новоприйнятого на посаду ______ Іванова І.П. до початку самостійної роботи допустити до стажування під керівництвом ________________ (посада, Прізвище).
2. Стажування провести протягом _____ робочих змін за програмою відповідно до функціональних обов'язків (додається).
3. Контроль за виконанням наказу покласти на __________ (посада, прізвище керівника)
________

Копія наказу разом з програмою стажування вручається керівникові стажування.
Програма стажування (є типова) – для кожного нового працівника уточнюється окремо, залежно від стажу, кваліфікації працівника і характеру роботи.
__________________
З повагою, Віктор Семенович
dvs57 вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» dvs57 за это полезное сообщение:
Edel (19.05.2014), kusika (14.03.2014)
Старый 20.02.2009, 13:20   #26
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Iren@
Про стажировку. Я работаю на госслужбе. У нас сотрудник может проходить стажировку в другой организации, а на время стажировки по основному месту за ним сохраняется должность и зарплата. Изменения в штатное не вносятся, т.к. он числится в другой организации.
Шановна Iren@, скажіть, будь-ласка, як Ви оформляєте стажування, на яку нормативну базу посилаєтесь (окрім документа про охорону праці), в ТК щось записуєте? У мене дуже неоднозначна ситуація: мої попередники прийняли на посаду аналітика студентку і обумовили в наказі, що вона стажер на протязі трьох місяців, після закінчення цього терміну перевели її на постійну роботу. При цьому ніяких документів (програми стажування, звіту, висновку) не велося, до того ж в ТК запису не внесли. Незважаючи на свій досвід роботи в кадрових службах, з такою ситуацією не зіштовхувалась, але вважаю її неприпустимою. Та й взагалі дуже великі сумніви викликає так зване "стажування" ...
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.02.2009, 13:40   #27
kozur
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 23.07.2008
Сообщений: 984
Вы сказали Спасибо: 709
Поблагодарили 1,048 раз(а) в 450 сообщениях
По умолчанию

Стаття 19. Стажування державних службовців (ЗУ "Про державну службу")
З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей особи, яка претендує на посаду державного службовця, може проводитися стажування у відповідному державному органі терміном до двох місяців із збереженням заробітної плати за основним місцем роботи.

http://www.uapravo.net/data/base58/ukr58131.htm

Можливо пригодиться?
kozur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.02.2009, 14:14   #28
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от kozur
Стаття 19. Стажування державних службовців (ЗУ "Про державну службу")
З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей особи, яка претендує на посаду державного службовця, може проводитися стажування у відповідному державному органі терміном до двох місяців із збереженням заробітної плати за основним місцем роботи.
http://www.uapravo.net/data/base58/ukr58131.htm
Можливо пригодиться?
Дуже дякую за інформацію, адже інформований - значить озброєний.
Але застосувати це до теперішньої ситуації неможливо - у нас приватна форма власності і "стажування" тут має підтекст випробувального терміну, дуже-дуже невдало застосованого. От тепер і думаю як виправляти
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.02.2009, 14:23   #29
kozur
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 23.07.2008
Сообщений: 984
Вы сказали Спасибо: 709
Поблагодарили 1,048 раз(а) в 450 сообщениях
По умолчанию

Я не знаю, чи застосовується стажування в приватних фірмах. У 2001 році я проходила через стажування з однієї держ. установи в іншу. На державній службі це зручно - не проходити через конкурс.

Стажування і випробувальний термін, я вважаю це 2 різниці.

Чому Ви маєте відповідати за помилки своїх попередників?
kozur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.02.2009, 01:47   #30
marshall
Участник HR-Лиги
 
Аватар для marshall
 
Регистрация: 13.02.2009
Адрес: Kiev
Сообщений: 44
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

С данным вопросом приходилось сталкиваться на практике (по судебному спору)....
Все, что здесь было сказано ранее - правильно.... действительно есть нормативно определенный порядок прохождения стажировки для госслужащих, что касается работников предприятий прочих форм собственности, то понятие "стажировка" и порядок ее проведения действующим законодательством не регламентированы... грубо говоря - у частников стажировок не бывает... и уж, конечно, стажировка и испытательный срок - это далеко не одно и то же...
__________________
"В наше время верить нельзя никому. Порой даже себе. Мне - можно"
(с) Генрих Мюллер. к/ф "17 мгновений весны"
marshall вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Стажировка


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 13:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA