СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 28.12.2013, 16:03   #581
бася
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.12.2013
Сообщений: 6
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Вопрос Вихід з декретної відпустки

Добрий День! Підкажіть будь-ласка,я маю вийти з декр.відпустки,але пройшла реструктеризація фірми і посада скорочена.Таких посад є дві одна з них скорочена. 1 Чи маю я право вийти на ту саму посаду, чи мене мають право перевести на іншу посаду і яку? 2 Який оклад має бути,залишається з попередньої посади чи новий? 3 Чи мають право мене скоротити якщо в мене діти 3-х і 16-ти років? Дякую!
бася вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.12.2013, 17:29   #582
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
я маю вийти з декр.відпустки,але пройшла реструктеризація фірми і посада скорочена.
Вы имеете право выйти из отпуска на свою должность:
ЗУ "Об отпусках":
Цитата:
Стаття 2. Право на відпустки
...
Право на відпустки забезпечується:
гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;
..
Должность Вашу сокращать не имели права.
КЗоТУ:
Цитата:
Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей
...
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням....
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
1 Чи маю я право вийти на ту саму посаду,
Да.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
чи мене мають право перевести на іншу посаду
Да, с предупреждением за два месяца, и только при условии, что произошли изменения в организации производства и труда:

Цитата:
Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
...
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
і яку?
Цитата:
...при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
2 Який оклад має бути,залишається з попередньої посади чи новий?
Новый, согласно штатному расписанию, по той должности, на которую Вас, возможно, переведут.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
3 Чи мають право мене скоротити якщо в мене діти 3-х і 16-ти років?
Имеют.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.12.2013, 17:40   #583
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
я маю вийти з декр.відпустки,але пройшла реструктеризація фірми і посада скорочена.
Вы имеете право выйти из отпуска на свою должность:
ЗУ "Об отпусках":
Цитата:
Стаття 2. Право на відпустки
...
Право на відпустки забезпечується:
гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;
..
Должность Вашу сокращать не имели права.
КЗоТУ:
Цитата:
Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей
...
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням....
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
1 Чи маю я право вийти на ту саму посаду,
Да.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
чи мене мають право перевести на іншу посаду
Да, с предупреждением за два месяца, и только при условии, что произошли изменения в организации производства и труда:

Цитата:
Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
...
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
і яку?
Цитата:
...при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
2 Який оклад має бути,залишається з попередньої посади чи новий?
Новый, согласно штатному расписанию, по той должности, на которую Вас, возможно, переведут.
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
3 Чи мають право мене скоротити якщо в мене діти 3-х і 16-ти років?
Имеют.
Почитайте еще здесь и тут
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
EllE HRD (28.12.2013), бася (28.12.2013)
Старый 28.12.2013, 17:47   #584
EllE HRD
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для EllE HRD
 
Регистрация: 23.01.2008
Адрес: Харьков
Сообщений: 2,857
Вы сказали Спасибо: 4,539
Поблагодарили 4,077 раз(а) в 1,683 сообщениях
По умолчанию

1. Выходите на свою должность, с которой Вы уходили в декрет.
2. Зарплату получаете ту, которая привязана к этой старой должности.
3. Сократить Вас не могут только в том случае, если подтверждено одно из условий ст. 42:
Цитата:
Саття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв’язку із змінами
в організації виробництва і праці При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
1) сімейним — при наявності двох і більше утриманців;
2) особам, в сім’ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;
4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;
5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;
7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;
8) особам з числа депортованих з України, протягом п’яти років, з часу повернення на постійне місце проживання до України;
9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, — протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.
Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.
__________________
Ищите в людях хорошее. Плохое они сами покажут.
EllE HRD вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» EllE HRD за это полезное сообщение:
бася (28.12.2013), Мотя (28.12.2013)
Старый 28.12.2013, 18:41   #585
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от EllE HRD Посмотреть сообщение
3. Сократить Вас не могут только в том случае, если подтверждено одно из условий ст. 42:
К сожалению, могут, если бася имеет более низкий уровень квалификации по сравнению с другими работниками:
Цитата:
переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
Когда определят, что бася имеет одинаковый уровень квалификации и продуктивности труда с другими работниками, тогда смотрят на пункты, перечисленные в ст.42 КЗоТУ.
Цитата:
При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
бася (30.12.2013)
Старый 28.12.2013, 21:42   #586
EllE HRD
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для EllE HRD
 
Регистрация: 23.01.2008
Адрес: Харьков
Сообщений: 2,857
Вы сказали Спасибо: 4,539
Поблагодарили 4,077 раз(а) в 1,683 сообщениях
По умолчанию

Так я и сделала оговорку на ст. 42.
__________________
Ищите в людях хорошее. Плохое они сами покажут.
EllE HRD вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» EllE HRD за это полезное сообщение:
бася (30.12.2013), Мотя (29.12.2013)
Старый 28.12.2013, 23:07   #587
бася
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.12.2013
Сообщений: 6
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от EllE HRD Посмотреть сообщение
Так я и сделала оговорку на ст. 42.
Тобто я вихожу на роботу і ми працюємо разом з колегою два місяці на своїй посаді,а потім мене,або її можуть перевести на іншу? Якщо у відділі кадрів вони вже мене попередили про перевід на іншу вакансію ( а я ще нахожусь до 12.01.2014 у декр.відпустці ) це правомірно ? І чи можу я вийдучи 13.01.2014 на роботу зразу взяти відпустку,чи больничне?
бася вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.12.2013, 23:28   #588
Befis
Эксперт HR-Лиги
 
Регистрация: 12.07.2010
Сообщений: 2,698
Вы сказали Спасибо: 3,547
Поблагодарили 5,002 раз(а) в 2,066 сообщениях
По умолчанию

На вашей должности работает человек, который принят на время вашего отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет. Те., у этого человека договор, заключённый на срок от "..."... до "..."..., закончился. С кем Вы там собрались работать на одной должности?. Предупредить вас могут письменно, после вашего выхода на работу, если этого не сделали до. Про перевод читали?
А отпуск, конечно же, взять можете, если у вас есть дни для него. Больничный тоже, если болеете. Только это не поможет в решении данного вопроса. Только оттягивание времени.
Befis вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Befis за это полезное сообщение:
EllE HRD (30.12.2013), бася (30.12.2013)
Старый 28.12.2013, 23:52   #589
бася
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.12.2013
Сообщений: 6
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Befis Посмотреть сообщение
С кем Вы там собрались работать на одной должности?
У нас дві посади,моя декретна на ній нікого нема,а друга людина виконує цю саму роботу на свому місці.На цій посаді має працювати одна людина,а не дві (одну посаду скорочено).Якщо я вихожу на своє роб.місце то як вибиратимуть кого скоротити?

Последний раз редактировалось Befis; 29.12.2013 в 00:18. Причина: Не копируйте, пожалуйста, весь пост! Спасибо. Выделяйте главное.
бася вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.12.2013, 00:16   #590
Befis
Эксперт HR-Лиги
 
Регистрация: 12.07.2010
Сообщений: 2,698
Вы сказали Спасибо: 3,547
Поблагодарили 5,002 раз(а) в 2,066 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
У нас дві посади,моя декретна на ній нікого нема,а друга людина виконує цю саму роботу на свому місці.На цій посаді має працювати одна людина,а не дві (одну посаду скорочено).

Так....
Было две посады...так?
Цитата:
Сообщение от бася Посмотреть сообщение
Таких посад є дві одна з них скорочена.
Одна из них, путем реструктуризации и сокращения, исчезла...
Так? Ага...дальше...
Осталась всего одна посада и всё та же людына, которая сейчас там работает. Так? Если да, то ответьте теперь вы мне, как по вашему, если вашу посаду сократить не могли и она только ваша и ничья еще, то на какой посаде работает та людына???
Befis вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Befis за это полезное сообщение:
бася (30.12.2013)
Ответ

Метки
Декрет



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 07:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA