СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 05.07.2019, 04:53   #491
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,060
Вы сказали Спасибо: 14,788
Поблагодарили 20,137 раз(а) в 9,972 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
про попередження профспілки і працівників зрозуміло. Не виходить дотриматися усіх строків. Або я чогось не розумію...
Ув. Каренина!
Я уверена, если Вы прочтете эту тему полностью, то Вы все поймете!
Еще эта тема Вам в помощь.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.08.2019, 10:25   #492
BaNI
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 12.11.2008
Сообщений: 86
Вы сказали Спасибо: 28
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Доброго дня. Питання. Ми планували скорочення. Наказ виданий, попередженння роздані. Та, на щастя, ситуація на підприємстві стабілізувалась. Як бути з наказом? Я розумію, що ми просто його не виконуємо та працюємо далі, та бухгалтерія наполягає, що потрібно видати наказ, "про відміну наказу".На які НПА мені посилатися, щоб пояснити, що ніяких наказів не потрібно видавати?
BaNI вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.08.2019, 13:12   #493
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,296
Вы сказали Спасибо: 4,014
Поблагодарили 8,717 раз(а) в 5,050 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от BaNI Посмотреть сообщение
Та, на щастя, ситуація на підприємстві стабілізувалась. Як бути з наказом? Я розумію, що ми просто його не виконуємо та працюємо далі, та бухгалтерія наполягає, що потрібно видати наказ, "про відміну наказу".На які НПА мені посилатися, щоб пояснити, що ніяких наказів не потрібно видавати?
Я не знаю, про що йдеться мова в цьому наказі (а ви про це забули написати ).
Тут може бути два варіанти:
1) якщо це наказ про попередження про заплановане звільнення - то ви вже усіх письмово попередили, вимоги наказу уже виконані в повному обсязі і тому скасовувати його не потрібно ( та і неможливо - ви ж не можете наказати працівникам забути про попередження! )
2) якщо ж у наказі, наприклад, зазначено:
"1. Внести зміни до штатного розпису з такого-то числа і скоротити такі-то посади
2. Повідомити працівників про їх можливе звільнення і запропонувати їм інші вакантні посади"то у такому випадку дійсно потрібно видати наказ, в якому зазначити: "у зв'язку з тим-то і тим-то скасувати пункт 1 наказу такого-то як такий, що не набрав чинності.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
BaNI (02.08.2019), Trine1 (02.08.2019)
Старый 02.08.2019, 14:17   #494
BaNI
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 12.11.2008
Сообщений: 86
Вы сказали Спасибо: 28
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Я не знаю, про що йдеться мова в цьому наказі (а ви про це забули написати ).
Вибачаюсь. В наказі йдеться мова про те, що Ви написали в 1. пункті. Дякую
BaNI вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.08.2019, 14:30   #495
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,296
Вы сказали Спасибо: 4,014
Поблагодарили 8,717 раз(а) в 5,050 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от BaNI Посмотреть сообщение
Вибачаюсь. В наказі йдеться мова про те, що Ви написали в 1. пункті. Дякую
Якщо так, то вам абсолютно нічого скасовувати - ну попередили про можливе скорочення, а потім обставини змінилися і скорочення не відбулося.
Але ж попередження це же не скорочення!
Коли ви подали заяву на реєстрацію шлюбу, а потім передумали і на саму реєстрацію не прийшли - ви ж не пишете заяву про відмову укладати шлюб? Ось так і в нашому випадку
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
BaNI (02.08.2019), Trine1 (02.08.2019)
Старый 23.08.2019, 13:53   #496
Катерина 06
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 23.08.2019
Сообщений: 1
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня! В комунальному закладі відбувається звільнення за ст. 40 п.1. Згідно статті 49 п. 2 КЗпП роботодавець повинен пропонувати всі наявні, відповідні до кваліфікації, вакансії. Чи вважається вакантною посада, яку обіймає внутрішній сумісник? Тобто, чи повинен роботодавець пропонувати таку посаду? Чи є порушенням, якщо роботодавець не запропонував всі вакантні посади працівнику, що звільняється за ст. 40 п.1?
Катерина 06 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2019, 14:12   #497
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 1,052
Вы сказали Спасибо: 369
Поблагодарили 719 раз(а) в 516 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Катерина 06 Посмотреть сообщение
Чи вважається вакантною посада, яку обіймає внутрішній сумісник? Тобто, чи повинен роботодавець пропонувати таку посаду?
Ні, не вважається і не повинен. Тільки, якщо домовитись про це з тим сумісником)
Цитата:
Сообщение от Катерина 06 Посмотреть сообщение
Чи є порушенням, якщо роботодавець не запропонував всі вакантні посади працівнику, що звільняється за ст. 40 п.1?
Так, це є порушенням, але йдеться тільки про дійсно вакантні посади, що відповідають кваліфікації працівника
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо eloissa за это полезное сообщение:
Катерина 06 (23.08.2019)
Старый 22.10.2019, 10:36   #498
Алексей.ЛТ
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.06.2016
Сообщений: 163
Вы сказали Спасибо: 470
Поблагодарили 112 раз(а) в 69 сообщениях
По умолчанию

Добрый день, коллеги!
Подскажите пожалуйста, кто в последнее время сталкивался, какими НПА, кроме КЗоТ, предоставляется преимущественное право оставления на работе при сокращении численности персонала.
Пересмотрел кучу нормативки и ничего не нашел, кроме:
Цитата:
Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв’язку із змінами
в організації виробництва і праці

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.
Алексей.ЛТ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.10.2019, 12:56   #499
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 1,052
Вы сказали Спасибо: 369
Поблагодарили 719 раз(а) в 516 сообщениях
По умолчанию

Ни разу не сталкивались Ориентировались на ст. 42. Я думаю, что эта фраза в конце статьи КЗоТ написана "на всякий пожарный", на будущее... вдруг в каком-то НПА когда-нибудь напишут что-то еще по этому поводу
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.10.2019, 12:56   #500
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,296
Вы сказали Спасибо: 4,014
Поблагодарили 8,717 раз(а) в 5,050 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Алексей.ЛТ Посмотреть сообщение
...какими НПА, кроме КЗоТ, предоставляется преимущественное право оставления на работе при сокращении численности персонала
1. п.20 ст. 16 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
2. п.7 ст.20, п.1 ст.21, п.1 ст.22 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
3. п.20 ст.9 Закону «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»
4. п. 15 ст.6 Закону «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
5. п.13 ст.6-1 Закону «Про жертви нацистських переслідувань»
6. ст.5 Закону «Про соціальний захист дітей війни»
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Iren@ (24.10.2019), Алексей.ЛТ (23.10.2019)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 22:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»