СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Кадровая документация

Кадровая документация Штатное расписание. Ведение личных дел. Документы о структуре компании. Номенклатура дел. Регистрация документов. Хранение документов. Передача дел в архив. Журналы, книги. Положения, инструкции. Справки, выписки, характеристики

Ответ
 
Опции темы
Старый 27.02.2009, 13:51   #41
kozur
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 23.07.2008
Сообщений: 984
Вы сказали Спасибо: 709
Поблагодарили 1,048 раз(а) в 450 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Trine
Блин, шо ж теперь, все приказы переделывать?
Весело, блин. С приказами я определилась еще с 1 января, а вот табеля не меняли?

Кто что предпринимает в данном случае?
kozur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2009, 14:50   #42
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Я взагалі шокована Це ж тепер потрібно такий пласт підняти і переробити Чи почати вже з 01 березня вести нові форми наказів? У кого які думки?
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2009, 15:05   #43
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
По умолчанию

Так мне что, статью о табеле переписывать ?
Не хочу !!!
Поэтому буду руководствоваться старыми положениями:
1. статистические формы - отчёты готов менять согласно приказам Госкомстата
("форми звітності, у тому числі щодо державних статистичних спостережень, адміністративних даних та інш., на державну реєстрацію не подаються. ")
2. Всё остальное - извините
"рішення Держкомстату України, прийняті в межах його повноважень, є обов’язковими для виконання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими юридичними та фізичними особами."
Зарегистрируют эти решения в Минюсте - буду исполнять как миленький ,
не зарегистрируют - пусть сами исполняют (пока вопрос спорный - буду толковать в свою пользу) .
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2009, 15:19   #44
kozur
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 23.07.2008
Сообщений: 984
Вы сказали Спасибо: 709
Поблагодарили 1,048 раз(а) в 450 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anatol_ua
(пока вопрос спорный - буду толковать в свою пользу) .
И я с Вами. Спасибо, что Вы у нас есть.
kozur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2009, 15:27   #45
Trine
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Мелитополь
Сообщений: 511
Вы сказали Спасибо: 240
Поблагодарили 139 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

anatol_ua,
Trine вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2009, 19:12   #46
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,200
Вы сказали Спасибо: 2,630
Поблагодарили 2,677 раз(а) в 1,200 сообщениях
По умолчанию

А... то ви шоковані були, що мовчали? Тепер спробую вас заспокоїти.
Цитата:
Сообщение от anatol_ua
Так мне что, статью о табеле переписывать ? Не хочу !!!
Зарегистрируют эти решения в Минюсте - буду исполнять как миленький , не зарегистрируют - пусть сами исполняют (пока вопрос спорный - буду толковать в свою пользу) .
Анатолію, не треба сіяти паніку в наших рядах. Я не бачу жодних суперечень.
1. Статтю про табель немає потреби переписувати, адже в наказі Держкомстату у примітці до форми табеля прямо написано "має рекомендаційний характер".
2. Я не відмовляюсь від ствердження, що форми типового обліку, затверджені наказом Мінстату №253 1995 року, мали рекомендаційний характер, тому що наказ мав назву "Про затвердження типових форм первинного обліку..." А цей наказ має назву "Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці". А в документі мінюсту, на який вони посилаються в листі, статистичні формиі дійсно не підлягають державній реєстрації в мінюсті.
Я вже писала на форумі, що почала використовувати нові форми з початку року, і з задоволенням ними користуюсь (після доопраювання), тобто ще до того, як одержала відповідь мінюсту.
Якщо хтось вирішить почати користуватись типовими формами з наступного місяця, то я не бачу сенсу переробляти накази, видані з початку року.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2009, 22:11   #47
zloy.lawyer
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 25
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Шановні колегі! Дозволю собі Вам нагадати, що крім положень, наказів и т.інш. існують закони, що мають вищу юридичну силу. Так от, ст. 13 Закону України "Про державну статистику" нам з Вами нагадує:

органи державної статистики мають право в межах своєї компетенції приймати рішення з питань статистики, обліку і звітності. Рішення органів державної статистики з цих питань є обов'язковими до виконання всіма суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Вказані органи також, серед іншого, мають право:
- вивчати стан первинного обліку і статистичної звітності;
- перевіряти достовірність первинних та статистичних даних, поданих респондентами. Застосовувати при цьому у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі статистики, метод безпосереднього відвідування виробничих, службових та інших приміщень, ділянок тощо юридичних осіб, їх філій, відділень, представництв та інших відособлених структурних підрозділів, а також громадян - суб'єктів підприємницької діяльності;
- подавати правоохоронним органам пропозиції щодо притягнення винних у порушенні вимог цього Закону посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до відповідальності, передбаченої законами,
- розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати відповідно до законів штрафи.
Так, відповідно до ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням; незабезпечення належного стану первинного обліку; порушення порядку ведення Єдиного державного реєстру підприємств і організацій тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів громадян, на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від десяти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів громадян, на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятнадцяти до двадцяти п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Таким чином, після кожного порушення порядку ведення первинної облікової документації, виявленого органом статистики тягне накладення штрафу на посадову особу.

Таким чином, рекомендаційними є лише ті форми, в яких прямо передбачено, що вони є рекомендаційними. Я не знаю, як працюють у Донецьку, але в Києві мені досить чітко сказали, що ще півроку при проведені перевірок будуть закривати очі на незастосування нових ТИПОВИХ форм, враховуючи послідовнісь та повільність запровадження останніх (усна вказівка керівництва), а з липня 2009 року будуть застосовані реальні штрафи за порушення. Тому, без паніки шановні, але потроху, але впевнено необхідно переходити на ВСІ нові форми.

Щодо державної реєстрації відповідного наказу, то даний нормативно-правовий акт не підлягає державній реєстрації (ця обставина не впливає на його обовя'зковість) з огляду на наступне.

ПОЛОЖЕННЯ
про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади

2. Державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають
міжвідомчий характер.

3. На державну реєстрацію подаються нормативно-правові акти, прийняті уповноваженими на це суб'єктами нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться, у тому числі з грифами "Для службового користування", "Особливої важливості", "Цілком таємно", "Таємно" та іншими, а також прийняті в порядку експерименту.
5. Н5. На державну реєстрацію не подаються акти:а державну реєстрацію не подаються акти:
а) персонального характеру (про склад комісій, призначення на посаду і звільнення з неї, заохочення працівників тощо);
б) дія яких вичерпується одноразовим застосуванням, крім актів про затвердження положень, інструкцій та інших, що містять правові норми;
в) оперативно-розпорядчого характеру (разові доручення);
г) якими доводяться до відома підприємств, установ і організацій рішення вищестоящих органів;
д) спрямовані на організацію виконання рішень вищестоящих органів і власних рішень міністерств, інших органів виконавчої влади, що не мають нових правових норм;
е) рекомендаційного, роз'яснювального та інформаційного характеру (методичні рекомендації, роз'яснення, у тому числі
податкові, тощо)
, нормативно-технічні документи (національні та регіональні стандарти, технічні умови, будівельні норми і правила,
тарифно-кваліфікаційні довідники, кодекси усталеної практики,
форми звітності, у тому числі щодо державних статистичних
спостережень, адміністративних даних та інші).

Таким чином, ті акти, що стосуються статистики НЕ віднесені до рекомендаційних, але вони НЕ підлягають державній реєстрації.

І на останок. Нам з Вами як суб'єктам правозастосування, державна реєстрація у Мінюсті є лише світлофором: є держ. реєстрація - вирахували 10 днів з дня реєстрації- і застосовуємо, немає державної реєстрації, але обов'язковість таких рішень передбачена ЗАКОНОМ (ЗУ "Про державну статистику") - з дня прийняття, якщо інше не передбачено в самому акті (в нашому випадку з 01.01.2009)!!! Тому, не дуже покладайтесь і розраховуйте на Мінюст, особливо з огляду на останні сумнівні та протирічні одне одному коментарі пана Онищука з приводу підвищення тарифів на житлово-комунальні послкги у м. Києві

На мій погляд, це наша народна творчість, є держ. реєстрація - застосовуємо, немає - не бачили такого н.-п. акту.......

Цитата:
Сообщение от anatol_ua
2. Всё остальное - извините "рішення Держкомстату України, прийняті в межах його повноважень, є обов’язковими для виконання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими юридичними та фізичними особами."
Зарегистрируют эти решения в Минюсте - буду исполнять как миленький ,
не зарегистрируют - пусть сами исполняют (пока вопрос спорный - буду толковать в свою пользу) .
Анатолий, позвольте с Вами не согласиться. Решения гос. органані принимают в форме приказов, распоряжений и т.д. Но в какой бы форме их (решения) не принял в данном случае Госкомстат, они есть обязательны! Или я Вас неправильно поняла?!

Цитата:
Сообщение от anatol_ua
Так мне что, статью о табеле переписывать ? Не хочу !!!
(пока вопрос спорный - буду толковать в свою пользу) .
И на останок, действительно, вопрос ОЧЕНЬ спорный и тут можно копья ломать долго, все покажут будущие письма, разъяснения etc. На судебную практику уповать не приходится, увы!!

Последний раз редактировалось Iren@; 03.09.2009 в 23:07. Причина: об"єднала пости
zloy.lawyer вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.02.2009, 14:48   #48
marshall
Участник HR-Лиги
 
Аватар для marshall
 
Регистрация: 13.02.2009
Адрес: Kiev
Сообщений: 44
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

По случаю получилось задать вопрос относительно новых форм коллегам в Госкомстате и в Минтруда. Разными словами, но ответили по существу одно и то же: старые формы носили рекомендационный характер, а новые - обязательный. При этом сказали, что действительно какое-то время на несоблюдение новых форм будут закрывать глаза.... так сказать, дадут переходный период, но в перспективе всех будут "нагибать" на их соблюдение
__________________
"В наше время верить нельзя никому. Порой даже себе. Мне - можно"
(с) Генрих Мюллер. к/ф "17 мгновений весны"
marshall вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.03.2009, 10:12   #49
Jen
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 26.02.2008
Сообщений: 232
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 8 раз(а) в 6 сообщениях
По умолчанию

Пересмотрела еще раз все формы и возник такой вопрос, как печатать табель учета рач.времени? у меня не влазит на А4, а как сделать по другому?

И прочитала, что таки да, носит рекомендательный характер, но даже, если оставить старую форму, показатели то должны быть в том объеме, в котором они требуются сейчас

Цитата:
Форма носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. При необхідності форма може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку на підприємстві.
Jen вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.03.2009, 10:39   #50
kopolewayana
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 27.02.2009
Сообщений: 1
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Привет! А я не могу скачать эти бланки? Почему? Где ещё их можно взять?
kopolewayana вне форума   Ответить с цитированием
Ответ



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 23:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA