Показать сообщение отдельно
Старый 10.06.2009, 19:19   #13
Таисия
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 26.09.2007
Сообщений: 73
Вы сказали Спасибо: 7
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию Перевірка інспекції з праці

Доброго дня, шановні колеги.
Є невеличка проблема з інспекцією праці.Нещодавно приходили перевіряти моє підприємство. Знайшли декілька проблем, я відповіла на їх припис, а у відповідь збираються прийти повторно (дуже сильно їм не по душі моя відповідь!).
1. Стосовно заробітної плати. Виплачується один раз на місяць. В заявах при прийнятті на роботу працівники пишуть «прошу виплачувати заробітну плату один раз на місяць». Згодна, що суперечить КЗпП, але не суперечить ст..25 ЗУ «Про оплату праці» (…Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством….). Інспектор посилається на статтю в газеті, що це порушення виплачувати один раз на місяць заробітну плату. Статтю написав якийсь консультант для газети. Юридичної сили стаття не має – так мені пояснила наша юристконсульт. Алеж багато підприємств виплачує з/п один раз на місяць, то як вони це роблять?
2. Дівчину звільнили за прогул. Трудову їй не видали, бо вона не згодна зі статтею звільнення. Хотіла щоб я їй змінила запис у трудовій. Запис я змінити можу тільки після рішення суду (який скоро відбудеться). Отже трудова залишилась на підприємстві, а інспекція праці кричить, що я повинна їй віддати її документ. Так що я повинна їй силоміць засунути трудову їй в руки, що б вона її забрала? Дівчина подала в суд, щодо зміни статті звільнення.
Немає бажання щоб знову приходили з інспекції праці, тим більше з повторною перевіркою. Підкажіть як правильно вчинити, щоб проблем з інспекцією більше не було. Вдячна за допомогу.
Таисия вне форума   Ответить с цитированием