Показать сообщение отдельно
Старый 16.05.2019, 17:54   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,377
Вы сказали Спасибо: 4,050
Поблагодарили 8,817 раз(а) в 5,103 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от GarkushaKsena Посмотреть сообщение
Працюю за сумісництвом, маю право на додаткову відпустку за ненормований робочий день по основній посаді. Чи можу я отримати зазначену відпустку, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом?
За основним місцем роботи - можете, за сумісництвом - ні, тому що за сумісництвом ви працюєте неповний робочий день. Ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (читайте наказ Мінпраці N 7 від 10.10.97 " Про затвердження Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці" )
Цитата:
Сообщение от GarkushaKsena Посмотреть сообщение
Чи може за сумісництвом я маю право на відпустку за роботу яка пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я (згідно додатку 2 Список виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України. Посада зазначена у колективному договорі)
Маєте право лише за умови, коли час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці становить не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади (див. ст.9 Закону "Про відпустки")
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (17.05.2019), Iren@ (22.05.2019), Мотя (17.05.2019)