Показать сообщение отдельно
Старый 10.08.2018, 15:45   #485
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
добре, я конкретизую питання. Я узяв робітника за сумісництвом
То конкретизуйте вже до кінця - на яку посаду ви його прийняли?
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
У договорі ми прописали, що його робочий час складає, з 10ї до 15ї. Тобто, 7 годин
"Робочий час з 10ї до 15ї" - це 5 годин, а не 7.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Питання перше: виходячи з чого, я маю встановити такому робітнику заробітню платню? Погодинно, відповідно до чинного законодавства чи виходячи з умов договору, де ми записали, що його заробітня платня становить 2 грн з кожного проданого напою?
Я недаремно запитав у вас, на яку посаду ви його прийняли - тому що для будь-якої посади штатним розписом встановлена заробітна плата. Ось виходячи з рівня цієї заробітної плати ви і повинні йому платити.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
що відбуватиметься у кавярні - то забота власника. буде там одночасно десять робітників чи нікого.
То діло десяте.
Це ви потім при перевірці будете таким чином пояснення надавати, а я вам не суддя і прокурор, я лише хотів звернути вашу увагу на те, що цей сумісник повинен працювати згідно графіку роботи кав'ярні, а не за "вільним графіком"
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Мене цікавить законодавча складова. Тобто, чи дозволяє закон, узяти робітника на підставі договору про сумісництво, прописати у договорі, що робочий час у працівника довільний
Ні.
Довільний час - це у випадку укладення цивільно-правового договору.
А при укладенні трудового договору трудовим законодавством передбачено чітке підпорядкування працівника правилам внутрішнього трудового розпорядку (встановленого режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку).
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
... суть питання у тому, чи вимагає чинне законодавство встановлювати заробітню платню працівнику, що працює за сумісництвом, виходячи з мінімальної заробітньої платні?
Чинне законодавство вимагає від роботодавця нарахувати заробітну плату у сумі не меншій, ніж 3723 грн, якщо виконана місячна норма праці (див. ст. 3 Закону України "Про оплату праці")
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Тобто, є законодавчо затверждений тарив за погодинну роботу. Якщо робітник працює за сумісництвом, работодавець зобовязаний використовувати саме такий тариф за годину? Або, якщо робітник по сумісництву працює повний робочий день, то його заробітня платня визначається на основі мінімально затвердженої?
Якщо є тариф за погодинну роботу, то ви йому повинні платити пропорційно відпрацьованому часу.
А якщо працює повний робочий день - то і повинен отримувати повний оклад, і при цьому немає ніякої різниці, працює він за сумісництвом, чи це його основне місце роботи, скільки відпрацював - стільки заробив.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
olddem (10.08.2018)