Показать сообщение отдельно
Старый 20.11.2013, 17:32   #23
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,399
Вы сказали Спасибо: 14,907
Поблагодарили 20,344 раз(а) в 10,099 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ELENA N Посмотреть сообщение
Керівник за попередні роки не надавав довідки про педагогічне навантаження,
Здесь я немного не поняла: какую, о чем и кому надо подавать эту справку?

Цитата:
Сообщение от ELENA N Посмотреть сообщение
а тепер просить сплатити компенсацію
Здесь тоже непонятно - о какой компенсации ведется речь...
На всякий случай:
ЗУ "Об отпусках":
Цитата:

Стаття 2. Право на відпустки
...
Право на відпустки забезпечується:
...

забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону.
Цитата:
Стаття 24. Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.
У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.
У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.
...
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием