Показать сообщение отдельно
Старый 02.09.2008, 10:13   #6
taranova
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.08.2008
Сообщений: 168
Вы сказали Спасибо: 24
Поблагодарили 26 раз(а) в 17 сообщениях
По умолчанию

Отпуск по уходу до 3-х лет. Начало 25.10.2007 конец 28.08.2010.

Скажите пожайлуста а как вы прокоментируете эту статью "Відлік робочого року після виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною", который был опубликован в журнале "КАДРОВИК. Трудове право і управління персоналом" № 3, 2008.
"Вас консультує Григорій МАКСИМЕНКО,
начальник відділу умов та режимів праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики України" Відлік робочого року після виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною
За який період і коли надавати щорічну відпустку жінці, яка вийшла на роботу після відпустки для догляду за дитиною віком до трьох років? Це буде новий період, який бере початок з дня виходу після декрету, чи облік ведеться з дня укладення трудового договору? Що робити з невикористаними відпустками за попередні роки?
Розглядаючи порушене питання, слід мати на увазі, що згідно з частиною першою статті б Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
Тобто, відправною датою при визначенні робочого року, за який надається щорічна відпустка, є дата укладення трудового договору.
Згідно з пунктом 1 частини сьомої статті 10 Закону про відпустки жінкам за їх бажанням перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї надаються щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві. Крім того, відповідно до пункту 3 частини тринадцятої зазначеної статті жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї щорічні відпустки за їх бажанням надаються в зручний для них час. Більше того, стаття 20 Закону про відпустки зобов'язує власника або уповноважений ним орган за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.
За таких умов, за бажанням жінки щорічна відпустка повної тривалості може бути надана їй до початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї.
При розрахунку періодів роботи, за які в подальшому буде надаватися щорічна відпустка, слід керуватися нормами статті 9 Закону про відпустки, якою визначено порядок обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.
Згідно з частиною першою статті 9 Закону про відпустки до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ст. 6 цього Закону), зараховуються:
1) час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка;
2) час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу);
3) час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
4) час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 Закону про відпустки, за винятком відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), — до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;
5) час навчання з відривом від виробництва тривалістю менше 10 місяців на денних відділеннях професійно-технічних навчальних закладів;
6) час навчання новим професіям (спеціальностям) осіб, звільнених у зв'язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності або штату працівників;
7) інші періоди роботи, передбачені законодавством.
Отже, у відповідному робочому році до часу, який дає право на щорічну основну відпустку, має бути зарахований час фактичної роботи працівниці, час перебування у щорічній відпустці та час перебування її у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 17 Закону про відпустки).
Час перебування у частково оплачуваній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, не зараховується.
При реалізації права на щорічну основну відпустку можливі такі варіанти її використання — надання щорічної основної відпустки повної тривалості до початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, чи надання її після закінчення відпустки по догляду за дитиною віком до трьох років.
ПРИКЛАД
Працівницю прийнято на роботу з 10.01.2007.
З 28.03.2007 по 20.04.2007 перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами їй було надано щорічну відпустку тривалістю 24 календарних дні.
З 21.04.2007 по 25.08.2007 жінка перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю
Дитина народилася 29.06.2007.
З 26.08.2007 за бажанням працівниці їй було надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
За таких умов, за робочий рік з 10.01.2007 по 09.01.2008 до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зарахується період фактичної роботи з 10.01.2007 по 27.03.2007 (77 календарних днів), час перебування у щорічній відпустці (24 календарних дні) та період перебування працівниці у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами (126 календарних днів), разом 227 календарних днів.
Враховуючи те, що працівниці до або після відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за її бажанням має бути надана щорічна основна відпустка повної тривалості, невідпрацьований залишок календарних днів робочого року, за який вже надано щорічну основну відпустку повної тривалості (у наведеному прикладі 365 - 227 = 138 календарних днів) мас бути врахований при визначенні тривалості щорічної відпустки за наступні робочі роки. Наступна щорічна від-пустка може бути надана через 138 календарних днів роботи після виходу пра-цівниці із відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Наприклад, якщо працівниця вийде на роботу 30.06.2010, то в робочому році з 10.01.2010 по 09.01.2011 в рахунок наперед наданої щорічної відпустки вона має відпрацювати 138 календарних днів, — по 15.10.2010 включно, а за решту календарних днів цього робочого року (з 16.10.2010 по 09.01.2011 — 86 календарних днів) цій працівниці має бути надано щорічну основну відпустку пропорційно відпрацьованому часу, тобто, за наявності права на щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, 6 (5,8) календарних днів відпустки. За таких умов у подальшому відлік відпрацьованого робочого року, за який надаватиметься щорічна основна відпустка, буде провадитись з дня укладення трудового договору, як це передбачено частиною першою статті 6 Закону про відпустки.
У разі, якщо працівниця не скористалася своїм правом на щорічну основну відпустку до чи після відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, то після закінчення частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (у наведеному прикладі після 29.06.2010), у робочому році з 10.01.2007 по 09.01.2008 за період роботи з 10.01.2007 по 25.08.2007, що дає право на щорічну основну відпустку, має бути надано ЇЦорічну основну відпустку пропорційно відпрацьованому часу.
За періоди перебування у трудових відносинах з 10.01.2008 по 09.01.2009 та з 10.01.2009 по 09.01.2010 щорічну основну відпустку цій працівниці не може бути надано, оскільки у зазначених робочих роках у неї відсутній стаж роботи, який дає право на щорічну основну відпустку.
У робочому році з 10.01.2010 по 09.01.2011 щорічну основну відпустку має бути надано пропорційно відпрацьованому часу за час фактичної роботи після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тобто за період роботи з 30.06.2010 по 09.01.2011.

Последний раз редактировалось Iren@; 09.01.2010 в 01:19. Причина: об"єднала 2 пости в 1
taranova вне форума   Ответить с цитированием
Эти 4 пользователя(ей) сказали «Спасибо» taranova за это полезное сообщение:
tgryannaya (15.11.2011), Инес (01.08.2011), лариса1956 (24.05.2011), Люли (14.01.2012)