Показать сообщение отдельно
Старый 14.11.2012, 11:33   #93
Inka
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Inka
 
Регистрация: 03.11.2011
Сообщений: 2,272
Вы сказали Спасибо: 1,775
Поблагодарили 2,887 раз(а) в 1,588 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Kseniy@ Посмотреть сообщение
Получается мне брать за период два года???
Почему? Период предоставления отпуска всегда - рабочий год.

Цитата:
Сообщение от Kseniy@ Посмотреть сообщение
А почему нарушение???
Ст. 11 ЗУ "Об отпусках":
Цитата:
Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.
Ст. 12 ЗУ "Об отпусках":
Цитата:
Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
Цитата:
Сообщение от Kseniy@ Посмотреть сообщение
Ведь это желание сотрудника было пойти именно в июне 2005 года и плюс ко всему можно ведь переносить отпуск...
Ст. 10 ЗУ "Об отпусках":
Цитата:
Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.
Перенос ежегодных отпусков тоже строго регламентирован.
Цитата:
Сообщение от Kseniy@ Посмотреть сообщение
Одним словом хочу во всем разобраться и все исправить!
Изучайте: Закон України "Про відпустки".
Inka вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Inka за это полезное сообщение:
Kseniy@ (14.11.2012)