Показать сообщение отдельно
Старый 22.10.2019, 13:20   #417
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,718
Вы сказали Спасибо: 4,130
Поблагодарили 9,184 раз(а) в 5,326 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Volpe Посмотреть сообщение
Добрый день, коллеги! Сложилось такая ситуация: согласно протоколу установчих зборів ПАТ "А" шляхом перетворення стало ТОВ "Б". Код едрпоу сохранен прежний. По протоколу приняли решение выбрать директором ТОВ "Б", генерального директора ПАТ "А". Единственное на что согласились юристы, это провести перевод с должности гендиректора ПАТ "А" на должность директора ТОВ "Б". Как вы полагаете верно ли такое решение?
Неверно.
При изменении формы собственности и переименовании предприятия издается только один приказ по основной деятельности:
Цитата:
НАКАЗ

Про перейменування
ПАТ «Сонечко»


У зв’язку з перетворенням приватного акціонерного товариства «Сонечко» в товариство з обмеженою відповідальністю «Метелик»

НАКАЗУЮ:

1. Використовувати з 01 листопада 2019 року нове найменування товариства – товариство з обмеженою відповідальністю (надалі - ТОВ) «Метелик».
2. Головному бухгалтеру в строк до 05 листопада 2019 року письмово сповістити про перейменування організації банківські установи, контрагентів та інших зацікавлених осіб.
3. Заступнику директора до 02 листопада 2019 року вжити заходів щодо заміни печатки товариства.
4. Довести до відома працівників товариства та внести відповідні зміни в кадрові документи (особова картка, трудова книжка) та у внутрішні положення, інструкції, бланки документів тощо.
5. Наказ довести до усіх працівників ТОВ «Метелик».
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
После чего во все трудовые книжки сотрудников вносится запись:
"З 1.11.2019р. приватне акціонерне товариство «Сонечко» перетворене в товариство з обмеженою відповідальністю «Метелик»"
Никаких переназначений и переводов при этом производить не нужно, см.п.2.15 Инструкции 58:
Цитата:
2.15. Якщо за час роботи працівника назва підприємства змінюється, то про це окремим порядком у графі 3 трудової книжки робиться запис: "Підприємство таке-то з такого-то числа переіменоване на таке-то", а у графі 4 проставляється підстава перейменування - наказ (розпорядження), його дата і номер.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Volpe (22.10.2019)