Показать сообщение отдельно
Старый 22.10.2018, 10:42   #1
Tatiana Zaitseva
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.10.2018
Сообщений: 10
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Оргструктура и штатное расписание

Уважаемые коллеги,
Хочу попросить о помощи. У нас в Компании (как, думаю, и у очень многих) есть структурные подразделения, в которых работает всего один человек.
Например, есть отдел и в нем только начальник отдела. Или только специалист. Я никаких нарушений в этом не видела, пока наш бухгалтер не посмотрела вебинар, в котором лектор рассказала, что так не должно быть и что это нарушение, правда не сказала чего. Но, как будто бы есть риск получить штраф от Управления по труду при проверке. Я перелопатила весь Интернет. Нашла только то, что такое требование является обязательным для Госструктур. Для коммерческих предприятий ответ на этот вопрос дает Хозяйственный кодекс Украины:
Стаття 64. Організаційна структура підприємства
1. Підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо).
2. Функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами.
3. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
4. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
5. Діяльність розташованих на території України відокремлених підрозділів підприємств, що знаходяться за її межами, регулюється цим Кодексом та іншими законами.

Теперь прошу о помощи - подскажите, пожалуйста (желательно аргументированно), как все-таки правильно и как мне убедить свое руководство, что у нас все в порядке и менять ничего не нужно.
Спасибо!
Tatiana Zaitseva вне форума   Ответить с цитированием