Показать сообщение отдельно
Старый 26.10.2017, 14:15   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,711
Вы сказали Спасибо: 4,128
Поблагодарили 9,184 раз(а) в 5,326 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Під словом "кордон" - йдеться мова про державний кордон.
Ризикові у вас працівники - перетинати державний кордон у РОБОЧИЙ час!!!
Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Керівник не знав, бо структурні підрозділи відокремлені (може працювати одна особа) і розтошовані на території району з різною віддаленістю від адміністративного корпусу.
Добре, у центрі не знали, але ж керівники відокремлених структурних підрозділів не могли не знати? Хтось же повинен був контролювати дотримання ПВТР, хтось же табелював відсутніх працівників, тобто займався складанням неправдивих документів?
А це вже склад злочину, передбачений ст.366 Кримінального кодексу....
Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
Так, Ви не помиляєтесь, у нас бюджет.
Це гірше.
Держава не любить, коли її обкрадають
Ну а стосовно строків позивної давності, то всі вони зазначені у ст.49 Кримінального кодексу:
Цитата:
"...Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки;
1) два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;
2) три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;
3) п'ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості;
4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;
5) п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину"
Ваш випадок - пункт 2, тобто три роки.
Andry вне форума   Ответить с цитированием