Показать сообщение отдельно
Старый 25.06.2010, 15:05   #1
ser'ga
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.06.2010
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Кто я есть? Помогите разобраться в ситуации

Доброго дня! Дуже прошу допомогти мені у ситуації, що склалася та дати аргументовані відповіді на мої питання.
З лютого 2007 року я працюю на комунальному підприємстві помічником директора з юридичних питань. За штатним розписом та посадовою інструкцією моя посада віднесена до категорії керівників, але чомусь не проставлено код за Класифікатором професій. На підприємстві я була єдиним фахівцем в галузі права, тому в мої посадові обов’язки входило не лише організація та керівництво правовою роботою на підприємстві, а й виконання цієї роботи. Згідно моєї посадової інструкції, на посаду помічника директора з юридичних питань може бути призначений працівник зі стажем роботи на керівних посадах за фахом не менше трьох років, але такого стажу у мене, під час прийняття на роботу, не було. Незважаючи на це, директор призначила мене на цю посаду (слід зазначити, що у нас на підприємстві кваліфікаційним вимогам не відповідає 90% працівників). Моєю роботою керівництво було дуже задоволене (коли я була їм потрібна), претензій щодо якості роботи не було.
З лютого 2008 року я вийшла в декретну відпустку, перед цім підготувала людину, яка стала виконувати юридичну роботу на підприємстві. Дівчину оформили юрисконсультом (ввели ще одну штатну одиницю), а моя „декретна посада” залишилася вільною. Десь через рік звільнилася й ця дівчина. Директор вирішила створити юридичний відділ: 1) прийняла на роботу (на посаду юрисконсульта) людину, 2) ще одну дівчину прийняла на роботу за тимчасовим договором (поки я у декреті) – провідним юристом та ввела посаду заступника директора з правових питань (на цю посаду була призначена „потрібна” людина), котра й очолила відділ. Мені ж було сказано, що, при виході на роботу, я буду працювати провідним юрисконсультом, або мене звільнять.
З одного боку мені дуже образливо за таке ставлення, бо я сама виконувала роботу, яку зараз виконують три працівника, до того ж у декретну відпустку я пішла на два місяці пізніше, щоб не залишати підприємство без юриста. З іншого боку у мене маленька дитина, посада помічника директора є керівною, а отже, і оклад у неї вище, чому я повинна дарувати комусь свої гроші?
Я розумію, що до трьох років дитини, мене звільнити не зможуть, але директор чітко сказала, що вони дочекаються цього часу і звільнять мене, якщо я не погоджусь на посаду юрисконсульта. Враховуючи все це, прошу Вас дати відповіді на наступні питання (щоб я змогла послатися на Вашу відповідь, бо мої аргументи не сприймаються):
1) до якої категорії (розділ, назва професії та код) відноситься моя посада помічника директора з юридичних питань? Я розумію так: згідно загальних положень Класифікатора професій, керуючись додатком В, моя професія утворилася від кода 1210.1 Директор (начальник, інший керівник) підприємства» (Лист мінпраці і соц.. політики від 26.10.2006 р. N 389/13/116–06), як і посада Заступника директора.
2) чи можливо, щоб на підприємстві одночасно було два керівника-юриста: помічник директора з юридичних питань та заступник директора з правової роботи? Чи не є ці посади в моєму випадку продубльованими, але з різною назвою? А саме так я думаю. (Врахуйте, будь ласка те, що обов’язків, наприклад, щодо керування юридичним відділом, у моїй посадовій інструкції просто не могло бути, бо не було юридичного відділу, але обо”язки щодо керівництва правовою роботою на підприємстві у мене були. До того ж я була одним юристом на підприємстві, а тому не тільки керувала роботою, а й виконувала її).
3) Чи можуть мене, враховуючи збільшення штатних одиниць юристів (з 1, коли працювала я, до 3 - зараз) звільнити „за скороченням штату” п.1 ст.40 КЗпП? Чи необхідно роботодавцю доводити (обґрунтовувати) необхідність скорочення штату та звільнення (готувати техніко-економічне обґрунтування на скорочення посад чи штату працівників і погоджувати його з профспілковим комітетом).
4) Чи можуть мене звільнити за ст..36 п.6 КЗпП, якщо я не погоджусь на посаду провідного юрисконсульта, якщо пройшло вже більше року після створення юр. відділу? (відмова працівника від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці)? Чи можна вважати створення юридичного відділу змінами в організації виробництва і праці, і чи є це підставою для застосування ст.. 32 КЗпП? „У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.” – чи правильно я розумію, що у всякому разі повинна зберегтися моя посада помічника директора з юридичних питань?
Але саме дивовижне те, що зараз мене немає у штаті, я поза ним. Як вони могли таке зробити я взагалі не розумію. А якщо я вдруге завагітнію? А у мене ані посади, ані окладу…
Слід зауважити, що меня на підприємстві був юрисконсульт, який збирався звільнитися, його вмовили залишитися – створили вищу посаду помічника директора з юр. питань. Мене вже взяли на цю посаду.
ser'ga вне форума