Показать сообщение отдельно
Старый 07.08.2019, 14:15   #544
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Юрій Шепетюк Посмотреть сообщение
Через пів року з початку моєї роботи, главбух фірми нагадалася що табелі веде її бухгалтерка. І вчора на мене наїхала по цьому поводу
А хто повинен їх вести згідно з посадовою інструкцією?
У когось же в посадовій інструкції це має бути прописано?
Упізнаю ситуацію. Це споконвічна суперечка у стилі "хто в хаті хазяїн".
Якщо бухгалтерка вела табелі, то я певний, що вона це робила не з власної ініціативи, а хтось їй це доручив.
Потім з'явилися ви, і головбух вирішила перекласти ці обов"язки на вас. Я не знаю, на кого документально покладені ці обов'язки на вашому підприємстві, але знайте - ніхто не може примусити вас щось робити заднім числом. Якщо це ваші обов'язки - то виконуйте їх з того часу, як засвідчили своїм підписом факт ознайомлення з вашою посадовою інструкцією. А все, що було до вас, вас не стосується.
І навіть якщо ви пропрацювали вже півроку, але усей цей час хтось, а не ви, складали табелі, по яких потім начислялась заробітни плата, то нехай ці табелі, на мій погляд, і залишаються.
Цитата:
Сообщение от Юрій Шепетюк Посмотреть сообщение
Крім того впарює мені якісь незрозумілі бланки табелів, які не відповідають встановленим формам і заставляє заповняти все вручну і заднім числом табеля з травня місяця, які не заповнені
Що стосується "незрозумілих бланків" , то законодавчо затвержденої форми табелю не існує - навіть типова форма П-5, затверджена наказом Держкомстату України від 5 грудня 2008 р. № 489, носить лише рекомендаційний характер. Тому ви повинні на своєму підприємстві наказом визначити, що табельний облік ведеться за типовою формою П-5 або затвердити власну форму табелю, якщо типова форма чомусь не влаштовує. А вручну буде заповнятися табель, чи ні - це вже совсім не має жодного значення, головне щоб табель був підписаний усіма посадовими особами.

Взагалі ж ситуацію потрібно вирішувати таким чином:
1. Визначитися, хто з посадових осіб підприємства відповідає за ведення табелю (табельник, працівник кадрової служби чи працівник бухгалтерії), і хто виконує ці обов'язки на час її тимчасової відсутності, і прописати ці обов'язки у відпвідних посадових інструкціях.
2. Затвердити єдину форму табелю, яка повинна буде використовуватися на вашому підприємстві.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Вика_86 (07.08.2019), Ирина Кременчуг (09.08.2019), Юрій Шепетюк (07.08.2019)