Показать сообщение отдельно
Старый 14.03.2008, 22:16   #33
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от bantser
Цитата:
Сообщение от esar
Цитата:
Сообщение от bantser
Да, действительно, несколько дней - форум сплошная правовая помощь. Интересно, есть ли юристы на предприятиях (в штате), чьи эчары делают запросы?
Більшість юристів, з якими я стикалася на практиці, бояться трудового права, як вогню. А, оскільки бояться, то і не знають (точніше - знають в загальних рисах).

А що стосується ейчарів, то більшість з них взагалі не вважають трудове законодавство та кадрове діловодство чимось таким, що варте їхньої уваги. А з цієї причини - не вивчають цих питань системно, а тільки намагаються "розрулити" ситуацію шляхом отримання "швидкої допомоги" на форумі.
Я правильно зрозумів: директори з персоналу змирилися, що частина цього персоналу тупо ігнорує виконання своїх обов'язків, відморозившись "я боюсь", "я не знаю"?
Та ні, ця частина персоналу, здебільшого, не ігнорує свої обов'язки. Вона їх виконує. Як може...
Юристи, або дають такі поради, що краще б вони нічого не радили, або з розумним виглядом кажуть: підготуємо рекомендаціїї, наприклад, через тиждень. А ситуація критична і приймати рішення треба негайно.
Тоді ейчари приймаються за вирішення проблеми самостійно. А що і як вирішувати - уявляють собі дуже туманно. Не знають нормативів, не розуміють нюансів, не усвідомлюють, які наслідки (в тому числі і фінансові) для фірми можуть бути внаслідок не тільки порушення норми закону, а і внаслідок нечіткого виконання певних процедур, некоректного складання окремих документів тощо. Їм здається, що для вирішення проблеми можна скористатися порадою колег на форумі.
Звісно - можна. Якщо запитання поставлено коректно. А хто ж його поставить коректно, якщо немає розуміння проблеми? Та і поради дуже часто далекі від істини... А що робити запитувачу, якщо поради надаються діаметрально протилежні? Який варіант правильний? Який вихід обрати? Виходить, треба перевіряти. А як перевіряти, коли не знаєш де? Та і часу немає...
Ось і гуляють одні й тіж запитання по всіх форумах...
Правильно казав дєдушка Ленін: треба вчитись, вчитись і вчитись... А потім набувати практичний досвід, починаючи з нижчих щабелів кар'єрних східців.
esar вне форума   Ответить с цитированием