Показать сообщение отдельно
Старый 26.11.2018, 11:45   #47
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,092
Вы сказали Спасибо: 3,975
Поблагодарили 8,484 раз(а) в 4,918 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мария Лесів Посмотреть сообщение
фізична особа - підприємець, видала наказ "приступаю до виконання обовязків лікаря - дерматовенеролога"... можна такий запис їй зробити в трудову. що вона сама в себе працює?
Не можна.
Трудові книжки ведуться лише на найманих працівників, а ФОП не є найманим працівником, і на ФОП трудова книжка не ведеться, саме про це йдеться в листі Мінпраці та соцплітики:
Цитата:
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

від 30.11.2005 р. N 06-К54813/26



Юридичне управління Міністерства розглянуло Вашого листа і повідомляє наступне.
Відповідно до статті 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
При виконанні цієї діяльності громадянин-підприємець ні з ким не перебуває у трудових відносинах, і це означає, що трудова книжка на нього не ведеться, оскільки ведення трудових книжок передбачено на працівників, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях або у фізичної особи (стаття 48 Кодексу законів про працю України).
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 11 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року N 1058фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, в тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Цим Законом встановлено, що право на пенсію мають всі громадяни України, які застраховані у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та досягли відповідного пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсій страховий стаж.
Фізична особа, зареєстрована як підприємець, без створення юридичної особи, виконує роботи, надає послуги своїм замовникам у рамках свого статусу підприємця виключно на основі цивільно-правових договорів (залучаючи чи не залучаючи для цього найманих працівників). Але статус громадянина, як підприємця, не перешкоджає тому, аби цей же громадянин, як працівник, уклав трудовий договір з іншим роботодавцем. В цьому випадку громадянин має право укласти трудовий договір з умовою ведення трудової книжки (це буде його основне місце роботи) і без такої умови (його робота в цьому разі буде вважатися сумісництвом). Статус громадянина як підприємця без створення юридичної особи ніяк не впливає на обсяг його обов’язків і прав як працівника за основним місцем роботи і за місцем роботи за сумісництвом.
Отже, записи, внесені до трудової книжки приватного підприємця, є недійсними.


Начальник юридичного
управління І.О.Тубелець
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Мотя (27.11.2018)