Показать сообщение отдельно
Старый 10.01.2014, 16:56   #24
Агрич
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 01.03.2013
Сообщений: 72
Вы сказали Спасибо: 38
Поблагодарили 23 раз(а) в 15 сообщениях
По умолчанию

Befis, має рацію.
Якщо ви почитаєте ГК, то в ньому всюди вказується саме термін субєкт господарювання, а вже субєктом господарювання може бути як фіз.особа так і юр особа, отже фоп стає субєктом господарювання без створення окремої особи. а отже ФОП не може прийняти себе на роботу.
Але!
знаю випадки помилок в законодавстві, які почали виправляти лише недавно. Наприклад, філіє не є юр.особою, але до 2005 року являлась субєктом господарювання, окремим від підприємства до якого відноситься, тоді цю помилку виправили, але до 2005 року згідно ГК філія могла виступати стороною в договорі, при цьому не являючись окремою особою, і були випадки укладення договорів між філією і підприємтсвом, хоча це одна і та сама особа)))
Я вважаю Вам необхідно шукати саме таку похибку.
Навіть ЦК згадуючи односторонні договори передбачає при цьому наявність другої сторони в таких договрах. ст 626 ЦКУ
ст. 2 КЗПп Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.(тобто договір передбачає працівника и другу сторону)
ст.21 КЗпП Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою...
ст. 14 ПКУ Працівник - це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону;
ст. 51 ЦК - говорить що до ФОП застосовуються вимоги як до Юр.осіб. за певними винятками.
а трудові договори є різновидом цивільно-правових.
отже чи получиться викрутити, що трудовий договір ФОП з самими собою є договором між Працівником та Субєктом господарювання?,
Можете оперувати тим, що Петренко як працівник згідно КЗпП має право укласти угоду з Петренко як фізичною особою(навіть не субєктом господарювання) .
наприклад помилка в ГК ст.58 посилається що субєкт господарювання реєструється як фізична особа-підприємець, а не як фізична особа що здійснює підприємницьку діяльність, отже це окрема особа,тут лише проблема, що трудовий договір згідно КЗпП укладається саме з фізичною особою а не з фізичною особою-підприємцем...
Хоча я все таки думаю, що перебравши всі тлумачення виявиться що трудовий договір ФОП з самими собою неможливий)
Цікава тема для роздумів)))
Агрич вне форума   Ответить с цитированием