Показать сообщение отдельно
Старый 03.02.2020, 16:00   #2
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,306
Вы сказали Спасибо: 14,859
Поблагодарили 20,287 раз(а) в 10,060 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ЛЮМ Посмотреть сообщение
право на забастовку прописано в конституции.
Кроме этого права, надо знать и свою обязанность - как правильно инициировать, оформлять и проводить эту самую забастовку. Если всего этого не было, то это все - банальный прогул, а не забастовка!
Увольнение по ст.40, п.3) здесь ни причем!
Вы все это выполнили?:
Цитата:
Страйк застосовується як крайній засіб (коли всі інші
можливості вичерпано)
вирішення колективного трудового спору
(конфлікту) у зв'язку з відмовою роботодавця або уповноваженої ним
особи, організації роботодавців, об'єднання організацій
роботодавців задовольнити вимоги найманих працівників або
уповноваженого ними органу, профспілки, об'єднання профспілок чи
уповноваженого нею (ними) органу.
Цитата:
Стаття 19. Рішення про оголошення страйку

Рішення про оголошення страйку на підприємстві приймається за
поданням виборного органу первинної профспілкової організації
(профспілкового представника) чи іншої організації найманих
працівників, уповноваженої згідно із статтею 3 цього Закону
представляти інтереси найманих працівників, загальними зборами
(конференцією) найманих працівників шляхом голосування і
вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість
найманих працівників або дві третини делегатів конференції.

Рішення про оголошення страйку оформляється протоколом.
Цитата:
Орган (особа), який очолює страйк, зобов'язаний письмово
попередити роботодавця
або уповноважену ним особу, організацію
роботодавців, об'єднання організацій роботодавців не пізніш як за
сім днів до початку страйку
, а у разі прийняття рішення про страйк
на безперервно діючому виробництві - за п'ятнадцять днів.
Цитата:
Стаття 22. Визнання страйків незаконними

Незаконними визнаються страйки:

....
б) оголошені без додержання найманими працівниками,
профспілкою, об'єднанням профспілок чи уповноваженими ними
органами положень статей 2, 4, 6, частин першої і п'ятої статті
12, частин першої, третьої і шостої статті 19 цього Закону;

в) розпочаті з порушенням найманими працівниками,
профспілкою, об'єднанням профспілок чи уповноваженими ними
органами вимог статті 20, частин другої та третьої статті 24 цього
Закону;
...
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/137/98-%D0%B2%D1%80
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Эти 5 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
Andry (05.02.2020), eloissa (03.02.2020), Inka (03.02.2020), Алексей.ЛТ (07.02.2020), ЛЮМ (03.02.2020)