Показать сообщение отдельно
Старый 22.08.2014, 12:05   #170
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,591
Вы сказали Спасибо: 4,111
Поблагодарили 9,061 раз(а) в 5,246 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Таня Яцук Посмотреть сообщение
...Скажите надо повторно вносить записи в трудовую книжку?
Вы вносите запись не повторно, вы провели новую аттестацию и делаете новую запись.
В п.2.14 Инструкции о порядке ведения трудовых книжек значится:
Цитата:
2.14. ...Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Показники, зазначені у цих Списках обов'язково повинні бути підтверджені у карті оцінки умов праці робочого місця за результатами атестації і можуть записуватись у дужках.
То есть если есть новый наказ - должна быть и соответствующая запись.
Andry на форуме   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
СекЮрити Труда (27.11.2014), Таня Яцук (22.08.2014)