Показать сообщение отдельно
Старый 17.02.2020, 21:48   #230
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,227
Вы сказали Спасибо: 14,812
Поблагодарили 20,229 раз(а) в 10,025 сообщениях
Вопрос

Цитата:
Сообщение от Оксана Величко Посмотреть сообщение
2) графики составляем на месяц и, в случае изменений,

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Чит. ст.32 КЗоТУ!
К тому же:
Цитата:
Сейчас прописываем в Колдоговоре
Это как понимать?
Вы что, просто так, каждый месяц будете менять графики?
Или я не поняла - о чем идет речь?
Цитата:
Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
....
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием