Показать сообщение отдельно
Старый 26.03.2009, 15:35   #8
Tuchka
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tuchka
 
Регистрация: 07.02.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 99
Вы сказали Спасибо: 56
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

Дякую,Iren@, за таку розгорнуту інформацію. Тепер на основі даної інформації у мене виникли нові запитання. Виходить, що мої міркування і побоювання справдилися.
По-перше, я була права, що з\п померлого є спадком.
По-друге:Знову ж таки не зрозуміло про членів сім`ї:
Iren@ писала:"Згідно з пп. 1.20.4 даного Закону членами сім'ї вважаються дружина або чоловік, діти як фізичної особи, так і дружини або чоловіка (у тому числі усиновлені), батьки, баба або дід як фізичної особи, так і дружини або чоловіка, брати чи сестри як фізичної особи, так і дружини або чоловіка, онуки як фізичної особи, так і дружини або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи або її опікуни, визнані такими згідно із законом.
Звернемося з цією метою до Сімейного кодексу України (далі – СКУ), п. 2 ст. 3 якого визначено умови, за яких особи можуть утворювати сім'ю. Так, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Таким чином, для віднесення особи до члена сім'ї спадкодавця, вона повинна одночасно:
– проживати спільно із спадкодавцем;
– бути пов'язаною із спадкодавцем спільним побутом;
– мати взаємні права та обов'язки із спадкодавцем. "

З цього слідує, що ні тітка ні брат не являються членами сім`ї: адже брат, хоч і входить до сімейного кола, проте не проживав з покійним братом і не розділяв його побут. А тітка хоч і жила поряд з покійним племінником, про те не являється членом сім`ї згідно закону. Та й зі слів секретаря сільради побут вони разом не ділили і жили хоч і в одній хаті, проте в окремих половинах і хата має 2 різні входи. Тобто являлися сусідами.

Якщо я правильно проаналізувала інформацію, що розмістила Iren@, то ні брат ні тітка не мають право отримати з\п і компенсацію померлого на даний момент, а тільки по пред`явленню відповідного документу(права на спадщину), тобто через півроку.

Виправте, мене якщо я не права.
Буду дуже вдячна
__________________
если ты сегодня не улыбался, значит зря прожил день!!!
Tuchka вне форума   Ответить с цитированием