Показать сообщение отдельно
Старый 26.03.2009, 11:44   #1
Tuchka
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tuchka
 
Регистрация: 07.02.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 99
Вы сказали Спасибо: 56
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
Печаль Кому віддати заробітну плату померлого працівника

Дорогі форумчани, порадьте, будь ласка, як вийти із ситуації.

У нас на фірмі помер працівник, у якого як виявилося немає родичів, крім тітки.
Кому нам віддати з\п?. Покійному на момент семтрі було 48 років, він ніколи не був одружений і не мав дітей, батьки його давно померли. Останні років 10 він проживав в будинку в селі з рідною тіткою(рідна сестра матері). Будинок був на 2 входи. Будинок належав покійному і тітці. Тітка прописана в Києві, проте жила в цьому будинку в селі близько 10 років без прописки. Зі слів тітки, вони жили окремо, побут був окремий(будинок на 2 входи).
Ховала за власний рахунок його тітка. Нам на фірму принесла оригінали свідоцтва про смерть, Витяга з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання(надано запит тіткою) і довідки із сільради про те, що вона "тітка", що проживає без реєстрації в цій хаті, ховала "племінника" за власний кошт.

Чи можемо ми на підставі цих документів видати їй з\п поперлого племінника?

Я спілкувалася з державним нотаріусом їхнього районного центру,і він мені сказав, що поскільки немає прямих спадкоємців(батьки, діти, дружина), то з\п буде входити до спадку і отримати її може спадкоємець, який вступає в права спадщини через півроку.

Після того, як я про це сказала тітці, виявилося, що у покійного з`явився рідний брат(про якого раніше вона не згадувала). Наскільки мене проконсультували, брат теж не є прямим спадкоємцем, тому має право на цю з\п таке ж саме як і тітка, тобто через півроку при пред`явленні відповідного документу.

Я геть заплуталася. Може віддати гроші тітці(на підставі довідки із сільради, що вона здійснювала поховання за власний кошт) і не лізти в "хащі спадщини"?
Хоча ніяких документів, що доводять її рідство з племінником немає. Я телефонувала в сільраду і питала на підставі чого вони видали довідку жінці, що вона саме тітка, а він її племінник? Може вона просто сусідка, ховала сусіда? На що в сільраді мені відповіли: прийшла жінка, яку ми знаємо вже 10 років і сказала, що поховала племінника за власний кошт, от ми і дали довідку. Але так може будь хто жити з людиною під одним дахом і представитися тіткою.
Я зателефонувала в місцевий ЗАГС і запитала, чи є у них інформація про родословну померлого, чи можна документально підтвердити, що ця жінка дійсно являється тіткою, на що меня відповіли: зараз по всій території України тільки почали створювати електронний архів родословних, і можливо років через 6 таку інформацію ми зможемо вам надати. А поки що дуже важко щось знайти.

Що ж мені робити? Якщо я зараз закрию очі на всі оці нюанси з документами і віддам гроші тітці, а потім через півроку прийде брат(який доречі на похоронах не був і ніякої участі не приймав в похованні - ні матеріально, ні морально) із документом на право спадщини, то ми маємо йому потім знову виплатити цю з\п? А якщо таких "братів, сестер, дітей, цивільних і законних дружин" виявиться дуже багато, ну такі собі "Діти лейтенанта Шмідта"?

В одній статті я вичитала наступне:"Якщо ви сумніваєтесь кому видавати з\п, то не видавайте, а чекайте рішення суду. А от кому суд поставновить видати з\п, тому і видавайте".

А якщо по-людськи?
__________________
если ты сегодня не улыбался, значит зря прожил день!!!
Tuchka вне форума   Ответить с цитированием