Показать сообщение отдельно
Старый 10.02.2017, 16:14   #6
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Добре, конкретизую. Я ФОП, 2 група. Власник кавярні. Мені потрібен робітник, який буде варити каву, продавати її, продавати супутні товари, тістечка і т.п. Також він має прибирати приміщення, вести облік проданого товару. Є два шляхи.
Перший. Я, як ФОП і найманий робітник (фізична особа). В цьому випатду маю зробити наказ на прийняття на роботу, письмовий трудовий договір, зареєструвати його у ДФС, в установлений законом строк, нараховувати аванс, зарплатню, робити утримання (18+1,5%) та платити ЄСВ (22%), при цьому здавати усю звітність, повязану з таким робітником. Можливо потрібна буде кассова книга, депонування при розрахунках готівкою, або безготівковий розрахунок і т.п. Як на мене - це геморой. Нас там працює півтори людини, а документів треба робити, як на повноціному підприємстві. Не палаю бажанням.
Другий шлях. Укласти угоду між мною, як ФОП 2 група и "робітником", як ФОП 3 група. У цій угоді я можу вказати, що даний ФОП 3 група здійснює послугу. Посуті, це договір ЦПХ? А яку послугу я маю вказати? Можна, ясна річ, не вказувати пункти ознаки ТД, а наприклад написати, щось накшталт "послуга по забеспеченню процессу приготування та реалізаціі напоїв та супутніх товарів, забеспечення процесу обліку виробленої та реалізованої продукціі". Ніяких рамок графіку робочого дня. Сам приходить, коли хочеш, сам організовуй процес, тільки звітуй у кінці місяця. Повна свобода дій. А винагорода за це, ну, наприклад 0,53 грн з каждої виробленої та реалізованої чашки напою. У кінці місяця напишемо акт, що виконані послуги, вироблено та продано 3000 чашок напоїв, винагорода складає 1600грн. Ясна річ, що сума 1600 грн у якості винагороди - це так, офіційно. Де факто робітники заробляють значно більше, навіть ніж мінімалка. Але дуже не хочеться платити зайві податки. Тому 5% від 1600 грн - це саме те що треба. Ну і крім того 704 грн ЕСВ. Якщо таке "прокатить", то добре. Але, завжди є верогідність того, що прийдуть і скажуть "цей договір має ознаки трудового", оскільки фактично, людина виконує роботу. Ось чого б не хотілося. Бо в цьому випадку нарахують, донарахують та й ще штрафонуть. Після, можно закривати діяльність, враховуючи штрафи, які зараз діють. Тому, вибачайте, але я маю дуже прискипливо підійти до питання, оскільки не юрист, не єкономіст, а звичайний такий чоловік. Враховуючи ващі відповіді, можна бути впевненим, що уклавши договір між двома ФОП до мене не докалупаються. Важливо, щоб у договорі не будо ознак ТД. Це ясно. Дякую.

Доречі, як гадаєте, ПОПЕРЕДНІЙ договір, в якому вказано, що ПРЕТЕНДЕНТ на майбутню роботу, проходить процесс самонавчання, ознайомлення на протязі тижня, без графіку, у свободному режимі, але й без зарплатні. В присутності майбутнього работодавця. Результатом такого договору буде укладання (або не укладання, якщо претендент не забажає) основного договору (ЦПХ або ТД). При перевірці інспектором з праці можуть щось предявити при наявності такого договору?
olddem вне форума   Ответить с цитированием