Показать сообщение отдельно
Старый 10.08.2018, 13:07   #484
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Ні.
Оплата праці сумісника здійснюється за фактично виконану роботу (або пропорційно відпрацьованому часу), але не за домовленістю, а у відповідності з встановленими тарифами або посадовими окладами, передбаченими штатним розписом.
добре, я конкретизую питання. Я узяв робітника за сумісництвом. У договорі ми прописали, що його робочий час складає, з 10ї до 15ї. Тобто, 7 годин. Питання перше: виходячи з чого, я маю встановити такому робітнику заробітню платню? Погодинно, відповідно до чинного законодавства чи виходячи з умов договору, де ми записали, що його заробітня платня становить 2 грн з кожного проданого напою?

Цитата:
А що, кав'ярня працює цілодобово?
Крім того - ким саме він буде працювати у кав'ярні?
Якщо продавцем, то я так розумію, що крім нього там будуть працювати і інші продавці, і якщо наш сумісник буде працювати "за вільним графіком", тобто як йому заманеться, то неминуче виникне ситуація, коли буде працювати або декілька продавців одночасно, обо жодного
Я, наприклад, бачу у цій ситуації ознаки порушення, передбаченого ст.265 КЗпП, а саме - "...оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час"
що відбуватиметься у кавярні - то забота власника. буде там одночасно десять робітників чи нікого. То діло десяте. Мене цікавить законодавча складова. Тобто, чи дозволяє закон, узяти робітника на підставі договору про сумісництво, прописати у договорі, що робочий час у працівника довільний, а заробітня платня визначається після підрахунку фактично проданого товару (напої) із розрахунку 2 грн з кожного напою. Все це прописано у договорі. Прийшов, поробив годину, продав 10 напоїв, отримав 20 грн. Прийшов, поробив сім годин, продав 100 напоїв, отримав 200 грн. Тут суть питання у тому, чи вимагає чинне законодавство встановлювати заробітню платню працівнику, що працює за сумісництвом, виходячи з мінімальної заробітньої платні? Тобто, є законодавчо затверждений тарив за погодинну роботу. Якщо робітник працює за сумісництвом, работодавець зобовязаний використовувати саме такий тариф за годину? Або, якщо робітник по сумісництву працює повний робочий день, то його заробітня платня визначається на основі мінімально затвердженої?
olddem вне форума   Ответить с цитированием