Показать сообщение отдельно
Старый 05.10.2009, 14:52   #22
Senpolia
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.08.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 70
Вы сказали Спасибо: 196
Поблагодарили 13 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от esar Посмотреть сообщение
Та ні, в нормативних актах не можна розглядати одне слово, вирване з контексту, як ключове! Також не можна розглядати одну статтю закону у відриві від інших.
В частині першій статті 6 ЗУ "Про відпустки" мовайде про те, що працівник має право на щорічну основну відпустку повної тривалості тільки тоді, коли він відпрацює відповідний робочий рік.
А от використати цю відпустку в повному обсязі він може вже після 6 місяців робоити на підприємстві (частина п'ята ст. 9 ЗУ "Про відпустки"). Тобто, використати щорічну відпустку повної тривалості працівник може і тоді, коли він її ще повністю її "не заробив".

"Мати право на відпустку" і "мати право використати відпустку" - це трохи різні речі...

І ще. "Непорозуміння" з цього приводу між бухгалтерами і кадровиками часто виникають з причини некоректного формулювання наказів.
Якби в наказі було написано "надати частину щорічної відпустки тривалістю 14 к.д. за такий-то робочий рік", то ні у кого і не виникало б питань, чому це відпустка неповної тривалості, а робочий рік зазначено повний?
О, кажется, вот это может быть свет в конце тонеля. Буду вставлять слово, может тогда страсти улягуться.
Но есть еще осложнение, человек принят по переводу и не использовал кусочек на прошлой работе:
мой вариант:
Івановій Анні ...., ...................................., надати щорічну основну відпустку
- на 17 календарних днів з 07.09.09 р. по 23.09.09р. включно за рахунок перерахованої компенсації невикористаної відпуски за попереднім місцем роботи
за період роботи 18.06.08р. по 10.03.09р.
Підстава: довідка з ТОВ «ХХХХХХХХХХХХХХХ» від 10.03.09р.
- на 7 календарних днів з 24.09.09 р. по 30.09.09 р.
за період роботи з 11.03.09 по 10.03.10 р.
Підстава: заява Іванової А.Я.


Головний бухгалтер ультимативно вимагае так:
Івановій Анні ...., ............................., надати щорічну основну відпустку на 24 календарних дні з 07.09.09 р. по 30.09.09 р. включно.
За період роботи з 18.06.08 по 17.06.09 р.
Підстава: довідка з ТОВ «ХХХХХХХХХХХХ» від 10.03.09р.
заява Іванової А.Я.
Senpolia вне форума   Ответить с цитированием