Показать сообщение отдельно
Старый 13.05.2008, 16:47   #61
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от agimax
если написано "нетрудоспособен", значит работать не может.
если работать не может, значит принять на работу нельзя.
Я вже втомилася наголошувати, що при працевлаштуванні особи з інвалідністю, до уваги береться не запис на зворотному боці довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності, а зовсім інший документ, який називаэться Індивыдуальна програма реабілітації інваліда.

Закон надає право особі з інвалідністю на працю незалежно від ступеню втрати працездатності! А "страшилки" на зворотньому боці Довідки МСЕК - це винахід ретивих держслужбовців. Вони лякають інвалідів неможливістю працювати з другою групою інвалідності, щоб ті "добровільно" від неї (від другої групи) відмовлялися і погоджувались на третю групу. Це діють негласні "норми", які доводяться до працівників МСЕК з метою зменшити видатки пенсійного фонду.
Ці чиновники дуже розраховують на правову безграмотність пересічного громадянина.
Но ми-то, колеги, фахівці!
То ж вивчайте нормативну базу і полегшуйте життя своїм працівникам і, головне, своїм роботодавцям!

ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні":
"Стаття 5. Порядок та умови визначення потреб у зв'язку з інвалідністю встановлюються на підставі висновку медико-соціальної експертизи та з врахуванням здібностей до професійної і побутової діяльності інваліда. Види і обсяги необхідного соціального захисту інваліда надаються у вигляді індивідуальної програми медичної, соціально-трудової реабілітації і адаптації.

Індивідуальна програма реабілітації є обов'язковою для виконання державними органами, підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями."

"Стаття 17. З метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом. Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.
Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення інваліда на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я інвалідів."
esar вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» esar за это полезное сообщение:
Iren@ (19.04.2010), Mardge (06.09.2011)