Показать сообщение отдельно
Старый 26.10.2011, 08:44   #5
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от rostian Посмотреть сообщение
...Он у нас работает с 04.12.2008г. А в пенсионном сказали, что перерасчет ему не положен (потому что стаж меньше 25 лет).....
З досвіду знаю, що пенсіонери, як правило, не дуже обізнані в пенсійному законодавстві. Тому вони не правильно розуміють те, що їм кажуть в ПФ. А потім ще й ці відповіді інтерпретують на власний розсуд. Тому важко щось коментувати в даному випадку.

Скажу лише таке: перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам можна здійснювати через кожні 2 роки за наявності +24 міс. страхового стажу з моменту останнього перерахунку (призначення).

Інша справа, що інвалідам при призначенні пенсії вже зараховано до страхового стажу увесь час з моменту встановлення інвалідності і до дати досягнення пенсійного віку. Тому, за умови, що середній заробіток пенсіонера не збільшився з дати призначення пенсії, такий перерахунок втрачає сенс: пенсія не збільшиться.

З огляду на те, що спеціаліст ПФ посилається на відсутність страхового стажу в розмірі 25 років, можу припустити, що мова йде не про перерахунок пенсії, а про право непрацюючих пенсіонерів 2 та 3 груп на отримання пенсії з інвалідності в розмірі пенсії за віком.

Проте це - тільки мої здогадки, а конкретну відповідь надати неможливо з причин недостатності вихідних даних.
Цитата:
Сообщение от rostian Посмотреть сообщение
И мой (самый непонятный для меня) вопрос , инвалиду, 40 лет, если он согласно ст. 32: "для осіб 32 років і старших - 5 років. " имеет стаж, скажем, 5 лет, пенсия уже положена?
Станом на 30.09.2011 - так. Проте, зараз там "трохи" інші цифри.
Додам: якщо інвалід не має стажу, необхідного для призначення пенсії з інвалідності, то він має право на державну соціальну допомогу.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» esar за это полезное сообщение:
katsol (26.10.2011), rostian (26.10.2011), Мотя (26.10.2011)