Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Відпустка з 1 січня і підсумований облік робочого часу (нічна зміна з 31.12 на 1.01) (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8910)

prava 14.12.2009 15:50

Відпустка з 1 січня і підсумований облік робочого часу (нічна зміна з 31.12 на 1.01)
 
Відпустка з 1 січня і підсумований облік робочого часу (нічна зміна з 31.12 на 1.01)

Працівник написав заяву у відпустку з 1 січня 2010 року. Зміна працює в ніч 31 грудня (по графіку 31.12 4 год. 1.01 8 год., тобто з 20 до 8).
Як бути?

Татьяна К. 14.12.2009 16:15

Що мається на увазі: працівник не хоче виходити 31.12 у свою зміну?

dvs57 14.12.2009 22:32

Цитата:

Сообщение от prava (Сообщение 83515)
Працівник написав заяву у відпустку з 1 січня 2010 року. Зміна працює в ніч 31 грудня (по графіку 31.12 4 год. 1.01 8 год., тобто з 20 до 8).Як бути?

У випадку, який приведено, відпустка не може починатися 1 січня, бо в табелі обліку робочого часу в цей день у працівника буде стояти 8 годин роботи. Отже, відпустку в цьому випадку слід оформити з 2 січня. Або ж раніше, в грудні так, щоб 31 числа працівник в зміну не заступав.
Конкретно узгодьте з працівником, бо він саме ці нюанси не врахував, коли писав заяву. Та, напевно, працівник мав на увазі, що 31-го не буде працювати. Бо кому ж хочеться в новорічну ніч бути на роботі. Та ще й святкові за 31 число не йдуть. Ну це вже інша тема.

prava 15.12.2009 08:14

Справа в тому, що цьому працівникові (працівниці) щось доказати проблематично. Вона так хоче і все. Дякую, ви підтвердили мою думку.

Але у мене назріло ще одне питання. Справа у тому, що на нашому підприємстві за підсумованим обліком робочого часу працює близько 300 чол. Випадки з відпустками бувають різні. Ось ще один. Якщо працівник працює 1 січня в денну зміну (8,00-20.00) і хоче йти у відпустку з 1 січня (аналогічно 1 травня, і т.д., тобто у державні святкові чи вихідні дні). Чи потрібно враховувати це як святковий чи вихідний день і продовжувати відпустку на цей день? Адже для нього цей день був робочим?

Victoriya.Musinova@kyivst 15.12.2009 16:24

Не бачу ніяких проблем з наданням відпустки працівниці. Вона може написати заяву про надання їй відпустки з 1 січня (має право, а якщо ще і за складеним графіком відпусток працівникам - тим більше, але до кількості днів відпустки Ви не зараховуєте 1 січня (як і інші святкові дні).
Якщо ця працівниця не буде відпочивати 1 січня, а буде працювати за погодженим графіком і відпрацює - то отримає ще і доплату за роботу у святковий день. Якщо ж цього дня вона буде знаходитись у відпустці - цей день до розрахунку і оплати відпускних не підпадає.
Нічого вигадувати не треба - все вже вигадали за нас (КЗпП, ЗУ).

А що до нічних годин - оплачуєте за фактично відпрацьовані години, тобто факт може не збігатися з заплановим графіком.

prava 15.12.2009 16:47

а як бути з 31 грудня 4 год. за графіком?

Victoriya.Musinova@kyivst 15.12.2009 17:28

Варіант 1: Працівниця 31 грудня не виходить на нічну зміну, і за ці нічні години Ви нічого не сплачуєте. У табелі за грудень буде стояти на 4 години менше - зарплата пропорційно відпрацьованого часу. Тим більше, що кількість фактично відпрацьованих годин за обліковий період може бути меншою за встановлену/норму. Якщо потрібно офіційно оформити - службова записка про внесення змін до графіку.
Варіант 2: 31 грудня працівниця не виходить на нічну (тобто працює на 4 годин нічних менше). Оплата - за цілий місяць згідно графіку, а в січні ці години працівниця відпрацьовує на 4 години більше (вже без оплати, бо "компенсацію" за них вона вже отримала). Я знаю, що такий варіант на деяких підприємствах використовують...
(Але, мені більше подобається перший.).

prava 16.12.2009 08:29

Я притримуюсь того варіанту, що у відпустку потрібно йти або з 2 січня, або з 31 грудня. Ще варіант відпуска без збереженнря на 31-1.

Ваш другий варіант мені не подобається взагалі. Рік хотілося б закрити нормально, це по-перше, а по-друге за специфікою роботи дільниці у нас працівники не працюють без внесення змін у графік, тому другий варіант взагалі не підходить - ми не практикуємо перенесення годин з одного періоду в інший, навіть як виняток.

от пока я тут відповідала, вирішили питання. У відпустку йдемо з 3 січня. 31-1 без збереження. :good:

Всім дякую. Логічно я це все розуміла. Але було цікаво послухати (чи почитати) думку колег. Мені здається якісь отакі проблемки виникають час від часу у кожного з нас.

Приємного спілкування.:thumbs up:

catalina 16.12.2009 09:39

Прочитав данную тему я поняла, что неправильно табилирую наших "ночников", с которыми столкнулась буквально недавно. У нас "ночники" работают ночь через ночь. При этом выходят на работу в один день вечером, а заканчивают работу уже на другой день утром. Я в табеле ставлю общее количество отработанных часов на дату, когда человек "заступил" на смену, а получается, что должна их делить на 2 дня. Но в этом случае у меня получится, что люди работают без выходных... Правильно я понимаю? (У нас суммированный учет рабочего времени).

dvs57 21.12.2009 23:54

Цитата:

Сообщение от catalina (Сообщение 83630)
У нас суммированный учет рабочего времени


Можливо у Вас є порушення норми перерв між змінами, в Кодексі законів про працю є така стаття. Та при підсумованому обліку робочого часу ця норма не застосовується, головне, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.


Часовой пояс GMT +3, время: 16:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA