Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Сроки выплаты отпускных (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3129)

toha55 10.05.2008 22:46

Сроки выплаты отпускных
 
Здравствуйте Уважаемые коллеги!

Вопрос не новый. Не выплата отпускных является нарушением законодательства? Если да то есть ли какие-нибудь нормативные акты подтверждающие это?

(Т. е я имею ввиду что например зарплата у работника 5 числа каждого месяца, в отпуск он решил уйти 25, написал заявление, подписал, отдал в отдел кадров, потом позвонил в бухгалтерию узнать когда будут начислены отпускные, ему сказали что отпускные в компании не предусмотрены).

Как на это реагировать?

Очень нужен Ваш совет.

kulabok 12.05.2008 12:03

Рекомендую почитать:
ст.115 КЗоТа по поводу сроков выплаты отпускных
и
ст. 74 КЗоТа по поводу оплаты отпуска в принципе,

а также закон Украины "Об отпусках" для общего развития :wink:

anatol_ua 12.05.2008 15:35

И такое бывает :?
Можно поподробнее :wink:

galadriell 09.08.2011 13:35

Если я не дам сотруднику денег перед отпуском, а опосля?
 
меня накажут? чем это чревато?... знаю что нужно ДО....но...

MAZYTIK 09.08.2011 13:44

Якщо не допускати скарг від працівника! то можливо і ні, головне щоб прошло три місяці з моменту фактичної виплати "відпускних" тоді точно ні!!!!

Iren@ 09.08.2011 19:21

Как смягчающее (для предприятия) обстоятельство, работник может написать в заявлении - прошу выплатить отпускные с зарплатой за август. Но все равно - нарушение.

MAZYTIK 11.08.2011 13:08

Ірен! продовжу! (цікава тема)...а чому якщо працівник звернеться з вказаною Вами заявою буде порушення? Зараз
вже шукаю інфу, щоб відповідати на Ваші наступні відповіді (запитання) :lol:

Mardge 11.08.2011 13:45

Цитата:

Сообщение от MAZYTIK (Сообщение 146863)
а чому якщо працівник звернеться з вказаною Вами заявою буде порушення?

Тому що працівник не може своєю заявою звільнити роботодавця від обов'язку виконувати закон. Немає в нього таких повноважень.
З/п має виплачуватись за 3 дні до відпустки незалежно від бажання/небажання працівника, це норма закону:

Стаття 21. Порядок оплати відпусток
Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Коли у нас заява працівника буде мати вищу силу, ніж закон - тоді можливо :D . Але в нас поки що верховенство права! ;)

Iren@ 11.08.2011 21:57

Про таку практику я чула від однієї посадової особи. На мою думку, це те саме, що працівників багатьох підприємств примушували писати заяви про виплату зарплати 1 раз на місяць.

MAZYTIK 12.08.2011 11:50

Вибачаюсь що розпочав тему і не закінчив... До чого я це запитав

Одного разу при перевірці підприємства керівництву було зроблено зауваження, щодо строків виплати "відпускних", на що юрист підприємства приніс письмові трудові договори з цсіма працівниками (мале приватне підприємство 40 чол.), де в одному з пунктів було передбачено, що "відпускні" працівикові виплачуються на протязі двох тижнів після фактичної дати відпустки.

Посилання йшло на Конвенцію Про щорічні відпустки.., а саме на - Суми, що належать до виплати, виплачуються заінтересованій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця.

Як відомо конвенція "має верховенство" над законодавством держави

З цього приводу я консультувався з керівництвом області (Держнагляд праці) вони в свою чергу телефонували вище, - відповідь я отримав наступну: Нічого ти не зробиш, на їх стороні Конвенція

Ось така ситуація, тому і хотів підняти цю тему:lol:, що СКАЖИТЕ?:lol:


Часовой пояс GMT +3, время: 10:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA