Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Відпуска по догляду та п.6 ст.36 — сумніви (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=11935)

chsm07@mail.ru 30.11.2010 17:11

Відпуска по догляду та п.6 ст.36 — сумніви
 
Останнім часом часто на форумі дискутується модель - звільнення жінки, що знаходиться у відпустці по догляду з застосуванням зміни істотних умов праці т.е п.6 ст.36. Задався питанням-наскільки це все "прозоро" та "надійно". Закрались сумніви що до "прозорості та надійності" такої моделі звільнення.
Який знайшов аргумент проти: Закон про відпустки Стаття 2. Право на відпустки забезпечується: гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із зереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;
Фактично щодо цієї статті то неможливо в період відпустки по догляду за дитиною змінювати розмір заробітної плати, гарантоване її збереження.
В той же час, ст.32 КЗПП ...Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці,....
Висновок- держава гарантує жінці збереження розміру заробітної плати на період декретої відпуски і в випадку зміни істотних умов праці,(які безпосередньо пов"язані з зміною розміру заробітної плати) порушується гарантований державою статус. На мій погляд це буде порушенням ст.2 Закону про відпустки.
Я готовий, що мене закидають тапками.

Mardge 30.11.2010 17:20

Згодна з Вами, місце роботи, тобто посада та заробітна плата зберігаються. Взагалі цей "трюк" із зміною істотних умов праці з жінками, що перебувають у відпустці, може і не спрацювати. Це стосовно вагітних жінок та одиноких матерів спрацьовує.
Тому що по-перше, якщо жінка перебуває у відпустці, то може і не ознайомитись із запровадженням, наприклад, неповного робочого часу, а по-друге, якщо погодиться на такі зміни, залишається працювати (тобто перебувати у відпустці), на її становище такі зміни ніяк не впливають.

Мотя 30.11.2010 17:27

И я тоже - согласна!
Да и вообще...честно говоря, я лично очень сильно сомневалась и сомневаюсь, что когда хотят уволить данную категорию женщин, то действительно имеют место зміни істотних умов праці.:dont know:
А вообще, я всегда против того, чтобы трогали данную категорию - от греха подальше....:dont know:
А то уже, как закон: неугодны мамочки с малыми дитятами: срочно делаем якусь змину....не соображая при этом, что под этим подразумевается....:reverie:

kozur 30.11.2010 18:09

Згодна з попередніми постами !!!

Але, на жаль, я не власник підприємства. Який же вихід? :dont know: Я сумніваюся, що зможу переконати директора ст. 2 ЗУ "Про відпустки" якщо він щось задумає. :reverie:

EllE HRD 01.12.2010 19:31

Света, про изменение существенных условий предупреждают вообще-то за 2 месяца. А как руководитель планирует предупредить мамочку в отпуске по уходу за ребенком??.... а если эта мамочка у своей мамочки в другом городе или в другой стране? ;) кто кого будет искать? тем более пока молодые мамочки в отпуске до 3 лет, собственник никаких расходов не несет. именно этот факт зачастую играет основную роль при принятии решения собственником

chsm07@mail.ru 02.12.2010 09:17

Цитата:

Сообщение от EllE HRD (Сообщение 121490)
Света, про изменение существенных условий предупреждают вообще-то за 2 месяца. А как руководитель планирует предупредить мамочку в отпуске по уходу за ребенком??....

Письмом с уведомление с вложением копии приказа, ведь необходимо только предупредить. Если она окажется умной и не будет его получать на почте или не будет проживать по этому адресу и письмо вернется из- за отсутствия адресата, тогда это может и не сработать. А если получит, тогда у работодателя буде письменное доказательство ее предупреждения.

EllE HRD 04.12.2010 23:32

ну тоже как вариант, но к чему все эти телодвижения собственнику?
я пытаюсь постичь логику... - ну числится и числится, ему то что? разве только есть смысл при ликвидации предприятия.
я бы организовала учет выхода таких мамочек, если уж так надо от них избавиться, и за 2 месяца до выхода предупреждала бы почтой. никто ничего не теряет и увольнение в день выхода оформляется, выдается трудовая и гудбай бэби, гудбай.... ИМХО. это если и по-человечески, и надо избавляться.


Часовой пояс GMT +3, время: 10:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA