Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Кадровая документация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Стандарты прошивания документов (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=9566)

Вика_86 22.01.2010 09:19

Стандарты прошивания документов
 
Доброе утро!
Помогите найти стандарты, нормы, где прописаны правила прошивания документов. Как это делается я знаю, нужен нормативный документ.
Спасибо.

Ханифа 22.01.2010 09:32

Вопрос действительно хороший!!!
У бухгалтеров часто прописывается порядок опечатывания документов( кассовых книг итд), у охраны труда-- нет обязательной нормативки, только здравый смысл и обычай.
Какие в кадрах стандарты-не знаю, НД не видел.

Вика_86 22.01.2010 09:58

Я перечитала ГОСты, инструкции по ведению деловодства, но там нет четких рамок: длина нитей такая-то, узел такой-то......
Только общие фразы - все должно быть читабельно, узел должен быть заклеен заверителем дела.
Если кто-то видел или знает НД, буду очень признательна! :-)

Татьяна К. 22.01.2010 10:33

Навіть спеціально пошукала таку інформацію - нічого подібного не знайшла.:dont know: Про всяк випадок зв"язалася з працівником архіву - також розводить руками. Навіщо Вам довжина ниток і техніка в"язання вузлів?:D Явно перебор...;)

Вика_86 22.01.2010 10:48

Перебор еще какой...
У нас один из работников кадров имеет свой "здравый смысл и ум" и приносит документы прошитые таким образом, что ни в какие ворота не лезет и несет на подпись директору.

Когда в 5-й раз ему возвратили документы на перепрошивку, сказал что это наши выдумки и все он делает правильно и попросила дать НД, в котором прописана сия процедура.
Ну согласитесь, что узел должен быть связан крепко, не должен висеть, нитка должна быть потолще, а не такая что любой таракан перегрызет, и концы нити должны выглядывать из-под заверителя.

Я ж не для себя прошу! :-)

Iren@ 22.01.2010 10:50

Питання цілком нормальне. Я теж знаю, що треба прошивати і нумерувати не всю книгу, а листи, які містять інформацію. Що наклейка має закривати вузол, а кінчики нитки має бути видно з-під наклейки. Що має бути надпис на наклеєному папері - пронумеровано, прошнуровано та скріплено печаткою 12 (дванадцять) аркушів. Нитка має бути міцна, щоб не перетерлась з часом. Посада, підпис, прізвище, дата. І що відбиток печатки має виходити за край наклейки. А де написано - не знаю. Може, в головархіві дізнатись?

anatol_ua 22.01.2010 12:29

Зачем склеивать?? Степлером сцепили, на скрепке пишете "прошито, пруномеровано..", подпись
:scare: :lol:

Вот что я накопал:

Правила роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій

Оправлення справ
5.1.20. Справи постійного, тривалого (понад 10 років)
зберігання та з особового складу оправляються в тверду обкладинку,
а справи тимчасового зберігання, що містять первинну бухгалтерську
документацію, підшиваються на чотири проколи спеціальними суровими нитками або дратвою. При цьому металеві скріплення (скріпки, булавки) вилучаються з документів.

blonda 22.01.2010 12:42

Вика, если НД нет, издайте внутренние стандарты компании,руководствуясь правилами, приведенными участниками форума , и требуйте их исполнения от сотрудников.

Вика_86 22.01.2010 12:53

Нашла стандарт для нотариусов, хоть какая-то конкретика:

Про затвердження Інструкції про порядок передачі нотаріальних документів на тимчасове зберігання до державного нотаріального архіву

Оправлення справ
2.3.19. Підшивання документів у справу здійснюється міцними, туго натягнутими нитками. При підшиванні документа в справу робляться 4 проколи, відстань від верхнього і нижнього країв документа до проколу не повинна бути більше ніж 2 см.

2.3.20. Прошивка здійснюється так, щоб збереглася повна можливість читання тексту, який не повинен підходити до лінії підшиття ближче ніж на 2 см, а аркуші не виступали за краї обкладинки. У тих випадках, коли текст документа розташований близько до краю аркуша, до такого аркуша при підшиванні в справу підклеюється смужка паперу, за яку документ підшивається до справи. У такому самому порядку підшиваються документи великого формату, які зберігаються в складеному вигляді.

2.3.21. Металеві скріплення (скріпки, булавки тощо) зі справи видаляються.

Свои стандарты придется таки сделать, но с меня требуют НД, уж больно человек попался вредный.

Всем спасибо большое за ответы!!!
Если кто-то случайно где-то найдет какой-то документ, сообщите, плиз..

Ханифа 22.01.2010 13:09

А спросить каким НД он сам руководствуется??
И очень желательно, чтобы это спросил его руководитель!!!!!


Часовой пояс GMT +3, время: 00:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA