Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Увольнение пенсионеров (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=504)

AndYur 11.01.2007 16:03

Увольнение пенсионеров
 
Подскажите, пожалуйста, как правильно оформить увольнение работающих пенсионеров?

esar 11.01.2007 16:45

Для працюючих пнсіонерів не вигадали окремого КЗпП. Вони такі ж прайцівники, як і усі інші. Є тільки один момент при звільненні за ст. 38, але він на користь пенсіонерів: якщо пенсіонер забажає звільнитися за власним бажанням у звязку з виходом на пенсію і зазначить про це у заяві (додавши копію пенсійного посвідчення), то йому немає потреби відпрацьовувати 2 тижні. Работодавець зобов'язаний звільнити такого працівника у термін, зазначений пенсіонером.

дашуня 22.10.2007 10:50

Увольнение пенсионера
 
У нас работает сотрудник (мужчина). 1942 года рождения. Сегодня он принес заявление, в котором пишет "Прошу уволить в связи с уходом на пенсию". Завтра он уже не хочет выходить на работу. Как быть? Как его уволить?

esar 22.10.2007 11:23

А ви статтю 38 КЗпП У читали?

Anastasia_ 22.10.2007 12:03

Якщо у Вашого працівника немає пільгових умов для надання пенсії за віком, то, він повинен отримувати пенсію вже 5 років.
Якщо він звільняється, то це, напевне, власне бажання, бо з моменту настання пенсійного віку пройшло 5 років. Право звільнитися в звязку з виходом на пенсію він утратив ще 5 років тому.

esar 22.10.2007 12:07

Цитата:

Сообщение от Anastasia_
Якщо у Вашого працівника немає пільгових умов для надання пенсії за віком, то, він повинен отримувати пенсію вже 5 років.
Якщо він звільняється, то це, напевне, власне бажання, бо з моменту настання пенсійного віку пройшло 5 років. Право звільнитися в звязку з виходом на пенсію він утратив ще 5 років тому.

:?: :?: :?:

дашуня 22.10.2007 12:33

увольнение пенсионера
 
Получается, что он должен увольняться по собственному желанию. А он не хочет работать. Значит, его увольнять по ст. 36 п.1?

Iren@ 22.10.2007 12:45

Re: увольнение пенсионера
 
Цитата:

Сообщение от Anastasia_
Якщо у Вашого працівника немає пільгових умов для надання пенсії за віком, то, він повинен отримувати пенсію вже 5 років.
Якщо він звільняється, то це, напевне, власне бажання, бо з моменту настання пенсійного віку пройшло 5 років. Право звільнитися в звязку з виходом на пенсію він утратив ще 5 років тому.

:eek: Дайте ссылочку пожалуйста, если есть такое Положение. Любимый вопрос - где это написано? :roll:

Цитата:

Сообщение от дашуня
Получается, что он должен увольняться по собственному желанию. А он не хочет работать. Значит, его увольнять по ст. 36 п.1?

:eek: Почему?

anatol_ua 22.10.2007 12:55

Всё-така прочитайте:
Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Какие проблемы ???

pdiana 22.10.2007 12:56

Цитата:

Сообщение от Anastasia_
Якщо у Вашого працівника немає пільгових умов для надання пенсії за віком, то, він повинен отримувати пенсію вже 5 років.
Якщо він звільняється, то це, напевне, власне бажання, бо з моменту настання пенсійного віку пройшло 5 років. Право звільнитися в звязку з виходом на пенсію він утратив ще 5 років тому.

А причем здесь:
Цитата:

Якщо у Вашого працівника немає пільгових умов для надання пенсії за віком, то, він повинен отримувати пенсію вже 5 років..
Работник написал заявление на увольнение " по собственному желанию, в связи с выходом на пенсию."
Этот момент урегулирован законодательством, а точнее т. 38 КЗоТ Украины.
В законодательстве не указано в какой именно период "выхода на пенсию" работник может использовать это право.
Следовательно работника по его заявлению "... в связи с выходом на пенсию..." надо уволить согласно ст.38 КЗоТ Украины в тот день, о котором просит работник


Часовой пояс GMT +3, время: 05:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»