Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Материальная ответственность. Гарантии и компенсации (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Матеріальна відповідальність за недостачу (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=15200)

Праздничная 19.03.2012 10:05

Матеріальна відповідальність за недостачу
 
в.о. генерального директора в 2010 році було отримано в іншому місті матеріал. Але при перевезенні він десь загубив його частину. Про це було складено відповідний Акти. Продукція так і не була повернута але і не була відшкодована. А в вересні 2010 року він був звільнений за згодою сторін.

Через майже рік змінились власники підприємства. Та вирішили провести аудит та перевірити стан всіх справ на підприємстві. В червні місяці було виявлено дану недостачу. 29.07.11р. було написано претензію про відшкодування шкоди завданої недовезенням товару. Але колишній в.о. генерального не проживає за місцем прописки і ніхто не знає де він. Враховуючи дані обставини матеріали були повернуті поштою в вересні 2011 року.

Сьогодні підприємство (власники) хочуть подати позов до суду про відшкодування шкоди. Але тут то і постає проблема, що вже минув рік. Чи можна якось поновити строки обумовлюючи їх пропущення тим, що нинішній директор дізнався про дану недостачу лише в червні 2011. А весь цей час розшукував де проживає винний та подає до суду знаючи про місце перебування винного.

Мотя 19.03.2012 10:24

Цитата:

Сообщение от Праздничная (Сообщение 168058)
в.о. генерального директора в 2010 році було отримано в іншому місті матеріал. Але при перевезенні він десь загубив його частину. Про це було складено відповідний Акти. Продукція так і не була повернута але і не була відшкодована. А в вересні 2010 року він був звільнений за згодою сторін.
Але тут то і постає проблема, що вже минув рік.

Срок исковой давности еще не прошел...
Так что подавайте иск в суд..
ЦКУ:
Цитата:

Стаття 257. Загальна позовна давність
1. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три
роки.

Цитата:

Стаття 260. Обчислення позовної давності
1. Позовна давність обчислюється за загальними правилами
визначення строків, встановленими статтями 253-255 цього Кодексу.
2. Порядок обчислення позовної давності не може бути змінений
за домовленістю сторін.

Праздничная 19.03.2012 10:28

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 168061)
Срок исковой давности еще не прошел...
Так что подавайте иск в суд..
ЦКУ:

ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

N 14 від 29.12.92
м.Київ

vd921229 vn14

20. Судам необхідно перевіряти, чи додержаний власником або
уповноваженим ним органом встановлений ст.233 КЗпП ( 322-08 )
річний строк з дня виявлення заподіяної працівником шкоди для
звернення в суд з позовом про її відшкодування. Цей строк
застосовується і при зверненні із заявою прокурора.

Мотя 19.03.2012 10:29

А Вы к чему мне предъявили это разъяснение? Не можете уточнить?:dont know::reverie:

Праздничная 19.03.2012 10:47

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 168065)
А Вы к чему мне предъявили это разъяснение? Не можете уточнить?:dont know::reverie:

Я про те що дана постанова зазначає один рік.

Мотя 19.03.2012 10:53

Цитата:

Сообщение от Праздничная (Сообщение 168066)
Я про те що дана постанова зазначає один рік.

А я - о том, что вы подаете иск по отношению к совершенно постороннему человеку, который не является вашим работником:
Цитата:

Сообщение от Праздничная (Сообщение 168058)
в вересні 2010 року він був звільнений за згодою сторін.


Праздничная 19.03.2012 11:01

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 168068)
А я - о том, что вы подаете иск по отношению к совершенно постороннему человеку, который не является вашим работником:

Але ж він колишній робітник. Думаєте, що суд буде дивитись з іншої позиції. У мене нажаль вже була практика коли суд відмовив бо минув рік. Хоча там була ще проблема з Переліком N 447/24 от 28.12.77, але основна причина відмови була пропущення строків та зазначення судом даної постанови.

Мотя 19.03.2012 11:23

Цитата:

Сообщение от Праздничная (Сообщение 168069)
Але ж він колишній робітник. Думаєте, що суд буде дивитись з іншої позиції.

Я не знаю - с какой стороны будет смотреть суд. Об этом знает только судья.
Я знаю только то, что в данное время бывший работник - уже не ваш работник, а постороннее лицо, которое вот уже более полутора лет не имеет к вашей организации никакого отношения.

Праздничная 19.03.2012 11:29

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 168070)
Я не знаю - с какой стороны будет смотреть суд. Об этом знает только судья.
Я знаю только то, что в данное время бывший работник - уже не ваш работник, а постороннее лицо, которое вот уже более полутора лет не имеет к вашей организации никакого отношения.

Будем сподіватись, що такої ж позиції буде суддя;)

Мотя 19.03.2012 11:32

:reverie:А я так и не поняла: вы хотите, чтобы стянули деньги с данного товарища или нет?:dont know::?


Часовой пояс GMT +3, время: 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»