Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Выход из отпуска по уходу за ребенком (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=957)

Andry 16.07.2014 11:04

Цитата:

Сообщение от Татьяна Кочина (Сообщение 210489)
...чи буде законно та правильно відмовитись від часу на обід?

Да, будет законно и правильно.
Согласно ст.66 КЗоТ, обеденный перерыв в обязательном порядке положен только через четыре часа работы:
Цитата:

Стаття 66. Перерва для відпочинку і харчування
...Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи.
Цитата:

Сообщение от Татьяна Кочина (Сообщение 210489)
*І ще питання : чи обовязково писати заяву на достроковий вихід з "декрету" за два тижні ...чи можна написати цю заяву за один день до виходу

Да, можно написать за один день до выхода

Татьяна Кочина 16.07.2014 13:13

Вот спасибо Вам за ответ.. только вот я собираюсь выходить на неполный рабочий день с 10 до 15 (тобиж 5 часов).. а согласно ст.66 перерыв надо делать каждые 4 часа. Тоесть мне все же можна оформить приказ без перерыва иль лучше оформить себе неполный рабочий с 10 до 14 ( без перерыва)? Спасибо заранее.;)

Inka 16.07.2014 14:38

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 210495)
Да, будет законно и правильно.
Согласно ст.66 КЗоТ, обеденный перерыв в обязательном порядке положен только через четыре часа работы

"Как правило" - это не "в обязательном порядке". "Как правило" означает то, что так поступают в большинстве случаев. При этом перерыв может предоставляться и, к примеру, через 3,5 часа после начала работы.
Цитата:

Сообщение от Татьяна Кочина (Сообщение 210489)
чи буде законно та правильно відмовитись від часу на обід?

А что у вас в ПВТР написано? Из той же 66-й статьи:
Цитата:

Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Цитата:

Сообщение от Татьяна Кочина (Сообщение 210500)
Тоесть мне все же можна оформить приказ без перерыва иль лучше оформить себе неполный рабочий с 10 до 14 ( без перерыва)?

Если согласно правил перерыв установлен с 12 до 13 или с 13 до 14, то это Вас не спасет.

Andry 16.07.2014 16:15

Цитата:

Сообщение от Inka (Сообщение 210505)
А что у вас в ПВТР написано? Из той же 66-й статьи:
Если согласно правил перерыв установлен с 12 до 13 или с 13 до 14, то это Вас не спасет.

Зато спасет изданный на основании заявления работницы приказ о установлении ей гибкого рабочего времени:
Цитата:

"...Про запровадження, термін, порядок та умови застосування ГРРЧ дійсно видається наказ – з основної діяльності. Такий режим може бути встановлений як на визначений термін, так і безстроково, тобто діяти роками"
Источник: приказ Минтруда и соцполитики от 04.10.06 N 359

Inka 16.07.2014 19:09

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 210507)
Зато спасет изданный на основании заявления работницы приказ о установлении ей гибкого рабочего времени

Не думаю. Тот же источник:
Цитата:

2.9 Порядок та умови застосування ГРРЧ обов’язково мають бути визначені у правилах внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

Татьяна Кочина 16.07.2014 22:46

заявление о дострочного выходе с отпуска по уходу за ребенком
 
Благодарна за внимание к моему вопросу. Хоть и получила двузначные ответы :? Прошу помощи в составление заявления и приказа на выход с отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет: Исправьте меня, если что не так иль подскажите правильный вариант: " Прошу дозволити мені достроково вийти на роботу з неповним робочим днем (5 годин) з 10.00 до 15.00 без перерви на обід на період з 01.08.2014 по 29.11.2014 р." -последняя дата - это день рождение ребенка тобиж день когда ребенку исполнится ровно три года.... (иль может этот период указывать не стоит и закончить словами "без перерви на обід) ????

Andry 17.07.2014 11:30

Цитата:

Сообщение от Inka (Сообщение 210509)
Не думаю. Тот же источник:

Да, тут я с вами согласен - в ПВТР это должно быть определено.
Но, во первых, мы с вами еще не знаем, что и как прописано у них в ПВТР, а если даже и не прописано - это не повод отказать работнику в установлении ГРРВ.
Например, в ПВТР также должен быть определен порядок увольнения сотрудников, но если вдруг это не сделали - это же не повод отказать работнику в увольнении, правда??

Цитата:

Сообщение от Татьяна Кочина (Сообщение 210510)
Прошу помощи в составление заявления и приказа на выход с отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет

Заява:
Цитата:

Прошу дозволити мені працювати на умовах неповного робочого часу з 10.00 до 15.00 без перерви на обід на період з 01.08.2014 по 29.11.2014 р. зі збереженням права на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною
Наказ:
Цитата:

Відповідно до частини восьмої статті 179 КЗпП України дозволити Кочиній Тетяні Петрівні, бухгалтеру, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, дозволити працювати на умовах неповного робочого часу зі збереженням права на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.
Встановити Кочиній Т.П. неповний робочий день (5 годин) з 10.00 до 15.00 без перерви на обід на період з 01.08.2014 по 29.11.2014 р.
Підстава: заява Кочиної Т.П., копія свідоцтва про народження дитини І-БП № 123456 від 30.11.2011.

Inka 17.07.2014 12:46

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 210513)
Но, во первых, мы с вами еще не знаем, что и как прописано у них в ПВТР, а если даже и не прописано - это не повод отказать работнику в установлении ГРРВ.

Нет, мне этот вариант все равно не нравится.
Первое. Что такое ГРРВ:
Цитата:

1.2 Гнучкий режим робочого часу (ГРРЧ) — це така форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників, для працівників окремих підприємств або їх структурних підрозділів, встановлюється режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня.
Цитата:

3.1 Організація праці працівників в умовах ГРРЧ передбачає три складові робочого часу, на які може поділятися робочий день (зміна):

фіксований час — це час, коли працівник обов’язково повинен бути на робочому місці і виконувати безпосередньо свої виробничі функції;
змінний час — це час, коли працівник на свій розсуд може починати та закінчувати свій робочий день (зміну). Це, як правило, одна-дві години перед початком (закінченням) зміни та час перерви на відпочинок і харчування;
час перерви на відпочинок і харчування, який може складати від 30 хвилин до двох годин на зміну. Цей час працівник використовує на свій розсуд і може бути відсутнім на робочому місці.
Наша работница знает, когда она будет начинать и заканчивать работать, и сколько ее работа будет длиться. Какой же это ГРРВ по сути? В чем его гибкость? Это просто установление неполного рабочего времени.
Второе. В методических рекомендациях идет речь о времени и длительности перерыва на обед, но нигде не сказано о допустимости его отсутствия.
И третье. Работодатель таки может отказать:
Цитата:

2.5 ГРРЧ може встановлюватись за угодою між працівником і роботодавцем як при прийнятті на роботу, так і згодом
Цитата:

2.6 Запровадження ГРРЧ може бути зініційоване також за колективною заявою працівників підприємства або його структурного підрозділу, виборним органом первинної профспілкової організації.

У цьому випадку роботодавець розглядає можливість уведення ГРРЧ і приймає відповідне рішення.
Т.е., если "угода" между двумя сторонами отсутствует, то и ГРРЧ установлен быть не может.

Я считаю, что правильней будет подгадать часы работы так, чтобы она заканчивалась до начала перерыва или начиналась после его окончания. К примеру, предприятие работает с 9 до 18 с перерывом с 13 до 14. Тогда работнице можно установить НРВ с 9 до 13 или с 14 до 18 и не городить огород, называя НРВ гибким режимом.

Andry 17.07.2014 12:52

Цитата:

Сообщение от Inka (Сообщение 210518)
Я считаю, что правильней будет подгадать часы работы так, чтобы она заканчивалась до начала перерыва или начиналась после его окончания. К примеру, предприятие работает с 9 до 18 с перерывом с 13 до 14. Тогда работнице можно установить НРВ с 9 до 13 или с 14 до 18 и не городить огород, называя НРВ гибким режимом.

Я тоже так считаю. Тем более, если бы просто она выходила на неполный рабочий день с 9 до 13 или с 14 до 18 -то и вопросов бы никаких не возникло бы вообще.
Но работница хочет чего-то необычного, нестандартного, вот мы и помогаем ей найти другие пути :)

Татьяна Кочина 17.07.2014 13:31

...спасибо за ответ..просто хотелось не на полставки (4 часа) выходить ,а на 5 часов работы ..вот и вся загвоздка... ведь за 5 часов и работы выполню я больше , ну и ,соответственно, и ЗП будет больше - что не мало важно... и в садик успею за ребенком . Извините, что "поморочила" голову своими вопросами. Вы мне очень помогли.


Часовой пояс GMT +3, время: 15:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA