Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Відпустка матері до досягнення дитиною шестирічного віку (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=2238)

Егорова 06.07.2010 13:30

Скажите пожалуйста. а обязано предприятие сохранять рабочее место за женщиной, которая находится в отпуске по уходу за ребенком до 6-ти лет, так же как до з-х???

anatol_ua 06.07.2010 16:17

ЗУ "Об отпусках":
Цей Закон встановлює державні гарантії права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.
Розділ I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
...
Стаття 2. Право на відпустки
Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі — підприємство).
Право на відпустки забезпечується:
гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;
...
Стаття 4. Види відпусток
Установлюються такі види відпусток:
...
4) соціальні відпустки:
відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (стаття 17 цього Закону);
відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (стаття 18 цього Закону);
5) відпустки без збереження заробітної плати (статті 25, 26 цього Закону).
...
Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов’язковому порядку
Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку:
...
3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), — не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;

Егорова 07.07.2010 13:30

Спасибо огромное!!!!!!!!:bow:

engramma 25.08.2010 16:31

Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 103485)
...
Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов’язковому порядку
Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку:
...
3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), — не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;

З цього зрозуміло, що відпустка по догляду за дитиною до 6-ти років надається на основі медичного висновку. А вище, я читала що така відпустка може надаватися просто за заявою матері.
Може я не правильно зрозуміла, будь ласка поясніть мені як правильно таку відпустку оформити, тому що в мене ситуація така - мати хоче взяти відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку, просто за власним бажанням і з дитиною все гаразд, чи можу я надати їй таку відпустку?

anatol_ua 25.08.2010 16:44

Ви можете за її заявою звільнити її за цією підставою (ч. 1 ст. 38 КЗпПУ),
а от для надання відпустки потрібна довідка ВКК про необхідність догляду (п. 3) ч. 1 ст. 25 ЗУ "Про відпустки").

Mardge 26.08.2010 10:47

Якщо роботодавець не заперечує, то можна
"за рахунок власних коштів надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості." Хоч і до 18 років.
ч.2 ст.18 ЗУ "Про відпустки".

anatol_ua 26.08.2010 11:45

Mardge :good::thumbs up::bravo:

Mardge 26.08.2010 11:48

:bow:

tgryannaya 15.05.2012 15:12

Подскажите пожалуйста, перешла на новую работу, а тут проблема. Девушка была в отпуске по уходу за ребенком до 3 лет до 12 декабря 2011г., а потом про нее все забыли наверное и теперь она принесли справку ВКК по уходу за ребенком от 19.04.2012 до 12.12.2012. Что теперь делать... оформлять отпуск, а те 4 месяца куда деть... Весь руководящий состав поменялся, кроме директора, и теперь концов кто виноват не найдешь, а ситуация патовая :cry:

Мотя 15.05.2012 15:24

Цитата:

Сообщение от tgryannaya (Сообщение 172070)
Что теперь делать...

Увольнять нерадивого работника за прогул. Что значит - все забыли? А работник? В детском садике, что ли? Который еще не знает - как правильно ложку держать? И не умеет ни читать, ни писать, поэтому не знает - что писал в заявлении и что написано в приказе....:reverie:
Я бы не возилась никаким задним числом и подлогом бы не занималась...У работницы 4 месяца :hang3:не екнуло в груди, что она уже давно работу прогуливает...а у меня должны коленки дрожать при каждой проверке и думать: как бы меня не уличили в подлоге...:dont know:
Цитата:

Сообщение от tgryannaya (Сообщение 172070)
теперь концов кто виноват не найдешь

Как это: не найдешь?
Хм-м-м-м....а кто виновал в том, что работник прогулял 4 месяца? Не сам ли работник? Отдыхать понравилось? Так пусть теперь - сидит дома, без работы и..отдыхает...Снеслась...И проблем навалила целую кучу. То, что у нее маленький ребенок - еще не говорит о том, что с ней должны носиться всем миром. За свои поступки должен отвечать каждый САМ...и не прикрываться ребенком, как щитом.


Часовой пояс GMT +3, время: 08:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA