Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Прием на работу. Испытательный срок (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Документы при оформлении на работу (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=512)

Мотя 07.04.2011 19:02

Цитата:

Сообщение от vika2006 (Сообщение 138762)
но у них отсутствуют документы о воинском учете напрочь.

Хотя бы приписное должно быть у всех...у тех, у кого нет в/б или у них должно быть освобождение от армии...:dont know:

Наталья Р 07.04.2011 19:26

Цитата:

Сообщение от vika2006 (Сообщение 138762)
но что делать с молодыми людьми, которые как работники меня бы устроили полностью, но у них отсутствуют документы о воинском учете напрочь. .

Принимайте по гражданско-правовым договорам. А если хотят по трудовому договору оформиться, пусть вначале на военный учет станут. И Вы будете спокойно спать и не надо будет подсчитывать какой штраф заплатить.

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...&nreg=80731-10
Кодекс України про адміністративні правопорушення
(статті 1 - 212-20)
Стаття 211-2. Неподання у військові комісаріати списків
юнаків, які підлягають приписці до призовних
дільниць
тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох
неоподатковуваних мінімумів
доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого
частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано
адміністративному стягненню, -
тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи
неоподатковуваних мінімумів
доходів громадян.

Стаття 211-3. Прийняття на роботу військовозобов'язаних і
призовників, які не перебувають на військовому
обліку
Стаття 211-5. Несвоєчасне подання документів, необхідних для
ведення військового обліку
військовозобов'язаних і призовників,
несповіщення їх про виклик у військові
комісаріати


И в каждой статье штраф 1-3, повтороно 3-7 необлагаемых минимумов.
Мне вот интересно, если предприятие не ведет вообще учет военнообязанных штраф будет по всем этим статьям или нет?

Мотя 07.04.2011 20:56

Цитата:

Сообщение от Наталья Р (Сообщение 138764)
Мне вот интересно, если предприятие не ведет вообще учет военнообязанных штраф будет по всем этим статьям или нет?

:dont know:
Эту инструкцию ведь не отменили...
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...&nreg=z0308-11



Про військовий
обов'язок і військову службу:


Цитата:

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Стаття 42. Відповідальність посадових осіб і громадян України

1. Керівники, інші посадові особи органів виконавчої влади,
органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та
організацій незалежно від підпорядкування і форм власності та
громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку,
допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на
строкову військову службу, проходження зборів, мобілізаційної
підготовки та мобілізаційної готовності, прибуття за викликом до
військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень
законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть
відповідальність згідно із законом.

2. Районні (міські) військові комісаріати зобов'язані під час
проведення приписки до призовних дільниць, призову на строкову
військову службу та проходження зборів ознайомити громадян України
з їх правами та обов'язками згідно з вимогами цього Закону.
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...i?nreg=2232-12

Наталья Р 07.04.2011 21:02

Я знаю,Надя, просто задумалась если есть нарушения штраф по каждой статье 1-3 и повторно 3-7 , или только один будет за все нарушения.

Мотя 07.04.2011 21:16

Цитата:

Сообщение от Наталья Р (Сообщение 138767)
или только один будет за все нарушения.

Ну, в уголовном деле, например, по всем статьям не наказывают: за разбой, за нанесение тяжких, за убийство...это все не суммируется, а наказывают по высшему.....т.е. по самому тяжкому из них....
т.е по совокупности преступлений более тяжкое поглощает менее тяжкие....
И при сложении не должно превышать максимальный срок....



Наверное, и тут так....же....:reverie:

Ялинка 28.02.2013 19:32

Могу ли я как кадровик в случае возникновения вопросов на тему доверия при оформлении на работу кандидата с документами, вызывающими сомнения - каким либо образом проверить подлинность документов? Трудовую книжку, пенсионное удостоверение, диплом, а также просить справку об отсутствии судимости?

Iren@ 04.03.2013 22:48

Про всяк випадок нагадаю норми ст. 25 КЗпП:
Цитата:

При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.
Наприклад, для держслужбовців передбачено законодавством перевірку дипломів про освіту. Раніше дипломи можна було перевірити на сайті МОН.
Щодо трудової книжки - що означає, що вона викликає сумніви, якщо належним чином оформлена - є усі записи, печатки? А якщо неналежним чином, не приймаєте - відправляєте на попереднє місце роботи виправляти помилки тощо.

Светлана А. 26.07.2013 11:17

Прийняття на роботу медичної сестри
 
Я конечно извиняюсь, эта цитата взята с одного форума, помогите разобраться, я где-то видать отстала от жизни - что, медсестре нужен еще и военный билет при приеме на работу в ЧП,ООО и т.д.?:dont know::ev:

Цитата:

Допоможіть будь ласка вчинити вірно, до нашої лікарні на роботу прийшла медична сестра щойно з училища, але там більше нема військової кафедри, тому у всіх посталао питання про необхідність військового квитка. Будь ласка хто знає скажіть чи треба мені його вимагати у медичних сестер при прийнятті на роботу. Та який НПА за це відповідає. Дякую за допомогу та увагу.

Andry 29.07.2013 11:25

Цитата:

Сообщение от Светлана А. (Сообщение 193296)
Ячто, медсестре нужен еще и военный билет при приеме на работу в ЧП,ООО и т.д.?

Военнный билет при приеме предоставляют все военнообязанные, а медсестры при СССР абсолютно все являлись военнообязанными и состояли на учете в военкоматах.

Мотя 29.07.2013 11:33

Да, согласна с ув. Андреем - все В\О обязаны предоставлять В\Б.
Прочтите тему.


Часовой пояс GMT +3, время: 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»