Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

Dobrob 10.04.2007 17:29

Отпуск матери с детьми
 
Шановні колеги! Жінка - одинока матір, була прийнята на роботу у лютому 2006 року і звільняється за власним бажанням у квітні 2007 року. Відпустками (щорічними і соціальними) не користувалась. Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України "Про відпустки" їй має бути компенсована щорічна відпустка та додаткова - соціальна. Про щорічні не говоримо. Питання в соціальній - за 2006 рік - компенсація 7 днів, а як щодо 2007 року?
Один з роботодавців - в подібному випадку давав довідку, що така відпустка не використовувалась при цьому компенсації не проводив - виходив з того, що рік не завершився. Наскільки це правильно?

Ірина 11.04.2007 10:48

Соціальні відпустки матерям надаються незалежно від відпрацьованого часу. Тому у Вашому випадку, за 2006 рік ви маєте право запросити довідку з попереднього місця роботи, чи дана відпустка не була використана або компенсована. І лише тоді компенсувати. А за 2007р ви можете запропонувати відгуляти цю відпустку. У разі відмови ви не зобов!язані її компенсовувати, людина може використати її і на наступному місці роботи.

leon 11.04.2007 10:54

Этот вид дополнительного отпуска (7 к.дней) без праздничных и нерабочих является социальным. Лица, имеющие на него право получают его независимо от права на ежегодный. И это право возникает КАЖДЫЙ КАЛЕНДАРНЫЙ ГОД. Иными словами, его продолжительность не связана с отработанным периодом. Если работник изменил место работы, то на новом предприятии в течение этого года он не пойдет в упомянутый социальный отпуск, ведь при увольнении со старого места ему обязаны выдать компенсацию. Законодательно не предусмотрено перечисления этой компенсации на новое место работы (в случаях перевода). Поэтому компенсацию ВСЕГДА выдают работнику на руки. Причем, при достижении одним из двух детей 15 лет женщина, имеющая право на этот отпуск теряет его с даты, когда это произошло, даже если в соответствующем году она еще не пользовалась таким отпуском. Пример: 2 детей (если одному 11 апреля 2007г. исполнится 15 лет, то право на отпуск теряется),НО НЕ ЗАПРЕЩЕНО ВЗЯТЬ эти 7 дней с 10 апреля или в том же феврале 2007г

nd 20.09.2007 14:40

Соціальна відпустка
 
Вперше стикаюсь з соціальною відпусткою.

В законі про відпустки зазначено, що жінки, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років, мають право на додаткову відпустку - 7к/дн (без урахування святкових і неробочих днів). Поясніть, будь ласка, що означає фраза "без урахування святкових і неробочих днів".

hope1902 21.09.2007 10:00

Доброго Вам дня, вітаю усіх форумчан зі святом! :D
Дана фраза означає, що відпустка надаєсть на 7 календарних днів без будь-яких переносів.
Наприклад: жінка написала заяву про надання їй соціальної відпустки з 5 травня. Отже, її відпустка буде з 5 травня по 11 травня включно (тобто додатковий день відпочинку за 9 травня- державнрий вихідний НЕ НАДАЄТЬСЯ.)
Ще про всяк випадк нагадаю Вам, що при звільненні з роботи невикористані соціальні відпустки компенсуються незалежно від віку дітей на момент звільнення мами. Але якщо одна дитина вже вийшла з віку, вказаного у законі, то невикористана соціальна відпустка надаватись мамі вже не може (тільки компенсуватись при звільненні).
:wink:
Удачі :D

Iren@ 24.09.2007 17:36

Re: Соціальна відпустка
 
Цитата:

Сообщение от nd
Вперше стикаюсь з соціальною відпусткою.

В законі про відпустки зазначено, що жінки, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років, мають право на додаткову відпустку - 7к/дн (без урахування святкових і неробочих днів). Поясніть, будь ласка, що означає фраза "без урахування святкових і неробочих днів".

Раніше давали за цією підставою 5 календарних днів без урахування вихідних, а з 01.03.2003 - 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
Відчуйте різницю. Це означає, що коли Ви при наданні такої відпустки обчислюєте кількість днів, то так само, як і при наданні щорічної відпустки НЕ ВКЛЮЧАЄТЕ святкові дні і неробочі.
Тобто, в наведеному прикладі hope1902 відпустка буде з 05.05.07 до 12.05.07.

Anastasia_ 17.10.2007 10:21

Цитата:

Сообщение от hope1902
Дана фраза означає, що відпустка надаєсть на 7 календарних днів без будь-яких переносів.

Очень жаль, что Вы обижали своих мамочек. В вашем примере она должна была "гулять" с 5 мая по 12 мая включительно. Праздничные и нерабочие дни (какие праздничные, какие нерабочие - прописано в ст.73КЗпП) не включаются в общее кол-во дней социального отпуска. Т.е. всего должно быть 8 дней (7+1 праздничный). Хочу заметить, что это не касается социального отпуска чернобыльцам. Вот тут праздничные и нерабочие дни учитываются (т.е. входят в кол-во дней). Если зададите вопрос - где написано, то отвечу: у меня под рукой журнал "Все про бухгалтерській облік" № 41-42 от 6.05.04. Тут приведен пример. Но писалось во многих изданиях: "Праця и зарплата" №43. 2006 год, № 7 2007 год.

AndYur 13.02.2008 11:42

Перенос социального отпуска
 
Добрый день уважаемые форумчане! У нас на предприятии возникла следующая ситуация: мать одиночка узнала, что в соответствии с действующим трудовым законодательством она имела право (т.к. ее ребенку сейчас 18 лет) на ежегодный дополнительный оплачиваемый отпуск, сейчас она хочет получить компенсацию за неиспользованный отпуск за 15 лет. Я считаю, что компенсация ей не положена т.к. данный вид отпуска предоставляется по желанию работника, она им не воспользовалась, следовательно, и право получить компенсацию утратила.
У кого какое мнение на этот счет?

chsm07@mail.ru 13.02.2008 12:37

А она продолжает работать или увольняется?

AndYur 13.02.2008 12:54

Она продолжает работать


Часовой пояс GMT +3, время: 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»