Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Переведення без втрати пільгового стажу (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1899)

HRizantema 04.12.2007 16:35

Переведення без втрати пільгового стажу
 
Доброго дня!!!
Таке шкурне питання, а ле в гуманістичних цілях:
Працівник працює за професією зі шкідливими і важкими умовами праці (Список 2). На який термін можна перевести його на іншу роботу (звичайно за його згодою) без втрати пільового стажу? Та чи потрібно в трудову заносити запис про таке переведення?

esar 04.12.2007 16:45

Ні на який. Справа в тому, що при оформленні пенсії ви будете надавати своєму працівникові довідку для підтвердження пільгового стажу. В цій довідці є слова (може не зовсім точне формулювання, але сенс такий): "З ____________ по ____________ працював повний робочий час за професією .....". Тобто, в довідці ви не зможете написати таке про той час, коли працівник працівав на іншій роботі (якщо не будете фальсіфікувати документи).

Anastasia_ 04.12.2007 16:47

Це повинно бути тимчасове переведення. Запис про тимчасове переведення в трудову книжку не заносять. Про строки тимчасового переведення - ст. 32,33,34 КЗпП України.

Anastasia_ 04.12.2007 16:49

Цитата:

Сообщение от esar
Ні на який. Справа в тому, що при оформленні пенсії ви будете надавати своєму працівникові довідку для підтвердження пільгового стажу. В цій довідці є слова (може не зовсім точне формулювання, але сенс такий): "З ____________ по ____________ працював повний робочий час за професією .....". Тобто, в довідці ви не зможете написати таке про той час, коли працівник працівав на іншій роботі (якщо не будете фальсіфікувати документи).

:dont know: А якщо - простій?...

esar 04.12.2007 21:59

Стаття 14 ЗУ "Про пенсійне забезпечення":
"б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Радою Міністрів СРСР, і за результатами атестації робочих місць..."

І зайнятість працівника на таких роботах повний робочий день роботодавець підтверджує довідкою встановленого зразка.

HRizantema 05.12.2007 10:43

Справа в тому, що існує роз'яснення про порядок застосування Списків 1 та 2, де вказано, що під повним робочим днем розуміється виконання робіт в умовах . передбачених Списками, не менш ніж 80 відсотків робочого часу.
За це й зачепилися ;)
Виходить - на рік 20 % робочого часу за кожен день набігає 2,5 місяця.
:)

esar 05.12.2007 11:26

Цитата:

Сообщение от HRizantema
Справа в тому, що існує роз'яснення про порядок застосування Списків 1 та 2, де вказано, що під повним робочим днем розуміється виконання робіт в умовах . передбачених Списками, не менш ніж 80 відсотків робочого часу.
За це й зачепилися ;)
Виходить - на рік 20 % робочого часу за кожен день набігає 2,5 місяця.
:)

Я вже втомилася наголошувати, що нормативний акт - це система положень, а не набір якихось тез, які не пов'язані між собою!

Не можна розглядати один з пунктів документа без зв'язку з іншими!

Да, така норма, про яку ви пмшмте, є у документі (п. 2) "ПОРЯДОК застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах". Але ж нижче йде мова про те, що працювати особа повинна на робочому місці, яке атестовано за умовами праці і визнано таким, що відноситься до списків №№ 1 і 2.

Тобто, працівник, працюючі на такому робочому місці, повинен не менше 80 % робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, виконувати роботи у вказаних умовах.
Наприклад, електрогазозварник з 8 годин робочого дня тільки 6,5 годин займався зварюванням, а інший робочий час - це простої (з вини або не з вини працівника). В цьому випадку повний робочий день зараховується до пільгового стажу.

А, якщо ви переведете цього електрогазозварювальник на деякий час на посаду двірника, то цей час особа буде працювати не на атестованому робочому місці. Одже мова не може йти про зарахування такої роботи до пільгового стажу.

anatol_ua 05.12.2007 12:38

Кстати (поскольку сталкивался с этим), аттестация рабочих мест для получения льготного стажа обязательна !!!
Занимался оформлением пенсии прораба - не приняли документы без аттестации.

Anastasia_ 05.12.2007 13:10

Подождите, подождите...
Про аттестацию никто не спорит.
Представляю что сейчас будут писать по поводу... и без.. И все-таки скажу.
А если по вине работодателя он не может работать по своей профессии, например - простой в связи с отсутствием материала, денег на его приобретение и т.д. И в этих самых "гуманистических" целях, временно (на неделю-две) переведем, к примеру, этого "вредника" на должность слесаря... Перевод временный, в трудовой не пишем, в карточку тоже. З/пл показываем за весь отработанный месяц в персонификацию. А про временный перевод кто увидит? :redface: Проверяют льготные пенсии - смотрят приказ о приеме (либо переводе) на эту должность, об увольнении. А больше я ничего не показываю... :redface:
Сейчас будут молнии?

HRizantema 05.12.2007 13:21

Дякую за вичерпну відповідь, та буває простій триває не не годину й не півтори, а днями - фактично випливає така ситуація, за якої ми повинні виключити такі дні простою з пільгового стажу?


Часовой пояс GMT +3, время: 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»